Jakie samochody mają taki sam układ śrub jak Audi

Jeśli chcesz zmienić swoje felgi, jednym z głównych aspektów, które musisz wziąć pod uwagę jest wzór śrub Twojego samochodu. Jeśli wzory śrub nie są całkowicie dopasowane, nie jest zalecane, aby zamontować do tych kół. Jeśli zdecydujesz się je zamontować, stoisz przed potencjalnie katastrofalną sytuacją, w której koła mogą spowodować wypadek.

Audi i wiele innych niemieckich samochodów korzysta z podobnego lub całkowicie pasującego układu śrub, co oznacza, że wymiana kół między Audi i innymi samochodami jest możliwa. Jednak musisz być w 100% pewien, że wzór śrub jest w 100% dopasowany, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Więc, jakie samochody mają taki sam wzór śrub jak Audi?

Samochody, które mają taki sam układ śrub jak Audi to Bentley’e, BMW, Lamborghini, McLareny, Mercedesy Benz, niektóre modele Porsche, niektóre modele Mini, samochody VW i Skody. Audi stosuje układ śrub 5×112, który jest dość powszechny na europejskim rynku samochodowym, ale nawet niektóre samochody japońskie i amerykańskie stosują ten sam układ śrub.

Tak czy inaczej, musisz być w stanie znaleźć wzór śrub każdego indywidualnego samochodu, na który patrzysz, zanim zdecydujesz się zrobić cokolwiek z kołami.

Jak znaleźć wzór śrub samochodu?

Istnieje kilka różnych sposobów, jak można znaleźć samochód wzór śruby i najbardziej popularne jeden te dni jest użycie online wzór śruby finder jak ten jeden tutaj. Wszystko, co musisz zrobić, to wstawić wszystkie niezbędne dane z samochodu, a wyszukiwarka będzie porównywać dużą bazę danych znanych wzorów śrub, aby znaleźć dokładny wzór śruby trzeba.

  Najczęstsze problemy z Audi A1

Można również zmierzyć samochód wzór śruby ręcznie po prostu licząc liczbę śrub używanych do dokręcenia koła do samochodu. Jeśli koło używa pięciu śrub, to wzór wzoru śruby zaczyna się od litery 5x. Jeśli koło samochodu wykorzystuje 8 śrub, to wzór na wzór śrub zaczyna się od liczby 8x.

Aby dowiedzieć się o drugiej liczbie, musisz zmierzyć średnicę koła utworzonego przez wszystkie ośrodki z końcówek kół. Mogą one być mierzone w milimetrach lub calach, więc należy je zmierzyć odpowiednio. Najprostszym sposobem, aby to zrobić jest po prostu wziąć linijkę i umieścić go w jednym z centrów dwóch przeciwległych otworów na śruby.
Na przykład, jeśli chcesz zmierzyć felgę z parzystą liczbą otworów na śruby, powinieneś wziąć linijkę i umieścić ją w środku górnego i dolnego lub lewego i prawego koła. Jeśli chcesz zmierzyć felgę z nieparzystą liczbą otworów na śruby, będziesz musiał zmierzyć je po przekątnej (jak w tym przykładzie).

Czy mogę zamontować koła o innym układzie śrub?

Bez żadnych modyfikacji, raczej nie będziesz w stanie zamontować koła, które ma inny wzór śrub. Jednak niektórzy twierdzą, że możesz zmodyfikować swoje felgi albo wiercąc w nich, albo używając specjalnych mieszanek, które mogą zmienić liczbę i średnicę otworów wewnątrz felgi. To nie jest coś, co należy kiedykolwiek zrobić, ponieważ to po prostu nie jest bezpieczne i unieważnia wszystkie gwarancje znane mężczyznom.

Jedyną rzeczą, którą można technicznie zrobić, ale również nie jest zalecane, aby zrobić, jest inwestowanie w jakości wykonane certyfikowane adaptery kół, które mogą skutecznie zmienić samochód wzór śruby, aby samochód nosić różne koła z innym wzorem śruby.

  Który SUV Audi jest najlepszy?

Według wielu mechaników i entuzjastów, adaptery kół mogą być bezpieczne tylko wtedy, gdy są pozyskiwane i instalowane przez przeszkolonych i doświadczonych techników.

Dlaczego samochody mają różne wzory śrub?

Kiedy pomyślisz o tym, wszystko to byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby wszystkie samochody po prostu zaczęły używać identycznego wzoru śrub. Oznaczałoby to, że już nigdy więcej nie będziesz musiał mierzyć lub szukać wzoru śrub w samochodzie, ponieważ po prostu nie byłoby takiej potrzeby. Powodem, dla którego samochody mają różne wzory śrub jest to, że samochody po prostu ewoluowały w ten sposób.

Nie tylko to, niektóre samochody albo używają więcej śrub lub używają większych śrub ze względów bezpieczeństwa. Jeśli zwrócisz uwagę, prawdopodobnie natkniesz się na wiele półciężarówek i dużych autobusów, które mają 8 lub nawet 10 śrub. Te trzymają koło w miejscu lepiej i rozkład masy jest bardziej równomierny na wszystkich częściach koła.

Należy również pamiętać, że co 4×115 wzór śruby koło i combo lug jest dużo tańsze niż czyniąc 8×285 wzór śruby. Jest po prostu więcej materiału, który wchodzi w jego skład, a całkowite koszty produkcji i czas potrzebny do wykonania nie są takie same.

Sekcja FAQ

Czy to dobry pomysł używać niestandardowych kół na samochodzie?

To zależy od kół, o których mowa, ponieważ nie wszystkie koła z rynku wtórnego są równe. Niektóre z nich są tak samo mocne lub nawet mocniejsze niż 99% kół, które są montowane na samochodach z fabryki. Niektóre z nich mogą być bardzo niebezpieczne i dlatego nie coś należy zamontować do samochodu.

  Czy Audi S6 to dobry samochód?

W sumie, należy zawsze źródło koła z renomowanych dealerów z wielką historię usług. Twoje koła powinny być również montowane przez profesjonalistę i dokręcone do dokładnego limitu zalecanego przez producenta.

Czy adaptery kół i rozpórki kół to to samo?

Nie, nie są. Adaptery kół są zaprojektowane tak, aby można było zamontować koła z innym wzorem śrub do samochodu, podczas gdy rozpórki kół są zaprojektowane tak, aby Twój samochód był szerszy. Ludzie czasami muszą używać rozpórek, aby dopasować niektóre koła, ale również często używają rozpórek, ponieważ sprawia, że samochód wygląda ładniej, zwłaszcza z szerszym kołem.

Jako takie, nie są one takie same i nie służą temu samemu celowi, mimo że wiele osób uważa inaczej.

Czy koła 5 lug pasują do samochodów z 5 lug wzorem śrub automatycznie?

Nie, nie pasują. Istnieje wiele innych pomiarów, które muszą być spełnione, aby koło mogło być zamontowane na samochodzie. Dwa najbardziej krytyczne pomiary to średnica koła i szerokość koła.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z