Jakie samochody są dobre dla otyłych kierowców?

Ilekroć kupujesz wiele podstawowych produktów, takich jak koszule, buty, a nawet telefony komórkowe, szukasz produktu, który pasuje do Twoich potrzeb, jeden, który jest dokładnie rozmiar szukasz. Ale w przypadku samochodów, nie masz możliwości dostosowania wszystkiego do swoich potrzeb.

Oznacza to, że jesteś w pewnym sensie zmuszony do kompromisu, a zwłaszcza jeśli jesteś otyły. Otyłość wymaga, aby dokonać wielu zmian w życiu, a wszystkie regularne kompromisy, które kojarzą się z samochodami są teraz jeszcze bardziej wyraźne ze względu na zwiększony poziom komfortu i bezpieczeństwa.

W związku z tym, najlepszym samochodem subkompaktowym dla otyłych kierowców jest Honda Fit lub Toyota Yaris. Jeśli chcesz kompaktowy sedan, coś jak Subaru Impreza lub Chevy Cruze jest w stanie pomieścić dość duże osoby.

Średniej wielkości sedan Kia Optima lub bardziej luksusowa Klasa E są najbardziej przestronne w swoim segmencie. Jeśli chcesz najbardziej przestronny sedan na rynku, Audi A8 bierze koronę, ale jest ściśle przestrzegane przez Mercedes S-Class. Jeśli chcesz SUV-a, wybierz Cadillaca Escalade lub Toyotę Land Cruiser.

Honda Fit

Mimo, że nigdy nie spodziewałbyś się, że subkompaktowy samochód będzie wystarczająco przestronny dla osób otyłych, Honda Fit właśnie taki jest. Ten subkompaktowy hatchback oferuje 51,5 cala miejsca na biodra, czyli więcej niż wiele sedanów i SUV-ów, i z pewnością jest wystarczająco przestronny dla większości osób z nadwagą.

Przestrzeń biodrowa nie jest jedynym ważnym aspektem przy wyborze samochodu dopasowanego do osób otyłych. Taki samochód musi oferować przyzwoite ilości miejsca na nogi i głowy, które Honda Fit z pewnością zapewnia. Miejsca na nogi jest 41,4 cala, a miejsca na głowę 39,5 cala, co jest wartością wiodącą w klasie.

  Czy hybrydy są dobre na długie dystanse?

Subaru Impreza

Subaru Impreza to świetny samochód pod wieloma względami. Kosztuje stosunkowo tanio, oferuje przyzwoitą jakość, mocne resursy i jest dostępny z legendarnym systemem AWD. Ale poza tymi ogólnymi zaletami Impreza oferuje również dużo miejsca, co jest istotne dla osób otyłych.
Model Impreza 2020 oferuje aż 56,7 cala miejsca na biodra/ramiona, co jest najlepszym wynikiem w swojej klasie. Co więcej, Impreza oferuje również równie doskonały pomiar miejsca na nogi na poziomie 43,1 cala i około 40 cali miejsca na głowę.

Kia Optima

W ciągu ostatnich kilku lat, Kia zdecydowanie przyspieszyła grę, jeśli chodzi o postrzeganie marki, pozycjonowanie na rynku, ogólną jakość oraz dopasowanie i wykończenie. Ale przede wszystkim, Kia zawsze starała się oferować dużo miejsca za nie tak duże pieniądze.

Kia Optima, sedan średniej wielkości, oferuje 56 cali przestrzeni w okolicach bioder, co jest liderem w swojej klasie i jest idealne dla osób otyłych. Oprócz imponujących wymiarów przestrzeni biodrowej, Optima oferuje również do 45,5 cala miejsca na nogi i 40 cali miejsca na głowę.

Audi A8

Jeśli jednak chcesz pójść na jak najmniejsze kompromisy, powinieneś rozważyć zakup Audi A8. Dzięki wyrafinowanemu wnętrzu i stylistyce zewnętrznej, wysokiej jakości materiałom, komfortowej jeździe i bogatej technologii, A8 jest z pewnością jednym z najbardziej imponujących sedanów.

Poza ogólnymi zaletami A8 oferuje również mnóstwo miejsca dla osób otyłych. 62,2 cala miejsca na biodra kierowcy sprawia, że A8 jest najbardziej przestronnym samochodem dla osób otyłych. 41,5 cala miejsca na nogi z przodu nie jest aż tak znakomite, ale dla większości osób jest wystarczające. Miejsca na głowę jest 38,3 cala, co powinno wystarczyć.

  Najlepsze sedany dla wysokich kierowców

Cadillac Escalade

Prawdopodobnie najbardziej znanym SUV-em dla osób otyłych jest Cadillac Escalade, i szczerze mówiąc, te dwie rzeczy idą w parze. Escalade jest ogromny w środku i na zewnątrz, jest również łatwy do wsiadania i wysiadania i oferuje ogromną przestrzeń ładunkową i pasażerską, zachowując luksus, komfort i technologię.

Przestrzeń na biodra kierowcy mierzy 61,7 cala, przestrzeń na nogi kierowcy mierzy 45,5 cala, a przestrzeń na głowę kierowcy mierzy równie imponujące 42,3 cala. Prawdopodobnie nie ma lepszej opcji do rozważenia niż Cadillac Escalade, zwłaszcza najnowszej generacji, ponieważ oferuje wszystko, co luksusowy SUV oferuje, i jeszcze więcej.

Sekcja FAQ

Jakiego typu samochodów powinienem unikać, jeśli jestem otyły?

Cóż, w większości przypadków, nigdy nie należy patrzeć na zakup supersamochodów lub samochodów sportowych, a w większości przypadków, należy również pominąć mniejsze hatchbacki. Supersamochody i samochody sportowe są zazwyczaj kompaktowe wewnątrz i na zewnątrz ze względu na wydajność, a także są one zbyt niskie, co czyni je trudnymi do wsiadania i wysiadania.

Crossovers i Coupe SUV są czasami trudne do zrozumienia, ponieważ można się spodziewać, że oferują dużo miejsca, ale częściej niż nie, faktycznie oferują podparametry praktyczności, head room szczególnie. Jeśli masz problemy z dopasowaniem się do wnętrza konkretnego samochodu, nie kupuj go bez względu na to, jak dobry jest samochód lub cena.

Na co powinna zwrócić uwagę osoba otyła przy zakupie nowego samochodu?

Po pierwsze i najważniejsze, należy przeprowadzić jazdę próbną. Wiele samochodów jest zwodniczych, jeśli chodzi o przestrzeń wewnątrz i praktyczność, a to może być ogromny problem dla osoby otyłej. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca i że możesz bezpiecznie zmieścić się za kierownicą.

  Najlepszy samochód dla świeżo upieczonych rodziców

Ponadto, zawsze powinieneś być w stanie zapiąć pasy bez dodatkowego wysiłku. Siedzenia powinny być w stanie utrzymać Cię w miejscu i nie powinny być zbyt ciasne. Upewnij się, że zawsze masz wystarczająco dużo miejsca, aby się obrócić.

Czy osoby otyłe są bardziej narażone na ryzyko podczas jazdy samochodem?

Osoby otyłe są bardziej narażone na ryzyko podczas wykonywania praktycznie wszystkich czynności, a prowadzenie samochodu nie jest tu wyjątkiem. Według badań przeprowadzonych przez University of Michigan, osoby otyłe bez zapiętych pasów mają większe szanse na śmierć w wypadku samochodowym w porównaniu z osobami o przeciętnym wzroście bez zapiętych pasów.

Osoby otyłe zazwyczaj wolniej reagują i działają w sytuacjach awaryjnych. Co więcej, osoby otyłe są również bardziej narażone na ryzyko rozwoju wszelkiego rodzaju chorób i urazów, które mogą przekładać się na prowadzenie samochodu. Urazy spowodowane poduszkami powietrznymi są również poważniejsze w przypadku osób otyłych, ponieważ zazwyczaj jest mniej miejsca między nimi a poduszkami powietrznymi.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z