Jakie sedany mają dużo miejsca w bagażniku?

Sedan jest prawdopodobnie najlepszym typem samochodu na rynku, ponieważ łączy w sobie styl, komfort, bezpieczeństwo i przestrzeń lepiej niż większość innych segmentów. Jeśli dodamy do tego fakt, że wielu producentów samochodów klasy premium, takich jak Mercedes, Audi, BMW i Lexus, nadal przedkłada sedany nad SUV-y, łatwo zrozumieć, dlaczego.

Przyzwoita przestrzeń ładunkowa jest niezbędna we wszystkich współczesnych samochodach, a kiedy już posiadasz i mieszkasz z samochodem, który oferuje doskonałą przestrzeń bagażnika, trudno jest zadowolić się czymś gorszym. W związku z tym, zaokrągliliśmy listę najbardziej przestronnych sedanów z bagażnikiem na rynku już teraz.

Volkswagen Arteon oferuje największą przestrzeń bagażnika spośród wszystkich sedanów dostępnych obecnie na rynku dzięki przemyślanej konstrukcji, zastosowaniu klapy bagażnika typu hatchback i średniej wielkości tylnej kanapie. Tesla Model S zajmuje drugie miejsce tuż za Arteonem, ale Tesla oferuje więcej miejsca, jeśli weźmiemy pod uwagę także przedni bagażnik.

Na trzecim miejscu znajduje się Audi A7 Sportback, a Kia Stinger jest na czwartym miejscu. BMW serii 7 umieścił piąty z nieco mniejszym bagażniku w porównaniu do Kia. Wszystkie pięć z nich są wystarczająco przestronne dla większości ludzi.

Volkswagen Arteon – 27.2 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

VW Arteon jest VW Passat’s bardziej przystojny i droższy kuzyn, ale również oferuje więcej miejsca w bagażniku niż Passat. Powodem, dla którego Arteon jest tak przyjazny, jest fakt, że wykorzystuje on otwieraną pokrywę bagażnika typu hatchback. Konstrukcja hatchbacka pozwala na szersze i bardziej przestronne otwieranie bagażnika, co jest korzystne z punktu widzenia praktyczności.

  Czy hybrydy są dobre na długie dystanse?

Oprócz dużej przestrzeni bagażnika, Arteon jest również pięknym samochodem do jazdy, tak jak wszystkie produkty VW. Ostatnie zmiany w wyglądzie Arteona sprawiły, że Arteon wrócił na sam szczyt najbardziej futurystycznie wyglądających samochodów dostępnych obecnie na rynku. Jedyną rzeczą, która nieco go osłabia, jest fakt, że w środku wygląda nieco identycznie jak Golf Mk7.5.

Tesla Model S – 26 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika

Tesla Model S jest jednym z najlepszych elektrycznych sedanów na rynku już teraz, ponieważ korzysta z zaawansowanej sieci superchargerów Tesli, a także otrzymał ładne odświeżenie kilka miesięcy temu. Tak czy inaczej, Model S jest również niezwykle praktyczny dzięki dużej przestrzeni bagażnika zarówno z przodu, jak i z tyłu.

W porównaniu do Porsche Taycan z jego marne 12,9 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika z tyłu i 2,8 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika z przodu, Tesla Model S jest znaczny krok powyżej. Jeśli chodzi o przedni bagażnik lub „frunk”, ten w Modelu S oferuje 5 stóp sześciennych przestrzeni.

Audi A7 Sportback – 24,5 stopy sześciennej przestrzeni bagażnika

Audi A7 jest jednym z najlepiej wyglądających sedanów na rynku w tej chwili, a jeśli sparować to z cavernous 24,5 cali przestrzeni bagażnika, A7 wydaje się być doskonałym zakupem. Oprócz pięknego wyglądu i ogromnego bagażnika, A7 jest również wyposażony w najnowocześniejsze dostępne luksusowe i bezpieczne wyposażenie.

A7 jest w stanie zaoferować duży bagażnik również dzięki konstrukcji hatchback, która praktycznie dodaje kolejne drzwi do samochodu. Otwór bagażnika jest szeroki, a krawędź ładunkowa dość niska, co sprawia, że A7 karłowacieje w porównaniu z innymi samochodami w swojej klasie.

  Czy można naprawić akumulator hybrydowy?

Kia Stinger – 23,3 stopy sześcienne przestrzeni bagażnika

Kia Stinger jest dość porównywalna do wspomnianego wcześniej VW Arteona, ponieważ również wykorzystuje konstrukcję hatchback, dzięki której Stinger może również korzystać z dużej przestrzeni bagażnika. Z 23,3 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, Stinger zajmuje czwarte miejsce na tej liście.

Oprócz doskonałej praktyczności, Kia Stinger jest dość ładnie wyglądającym i przyjemnym w prowadzeniu sedanem. Jeśli jednak zdecydujesz się na Kia Stinger GT sedan o podwyższonych osiągach, wrażenia z jazdy nie będą już tak potulne, wręcz przeciwnie, będą nawet bardziej ekscytujące niż w przypadku niektórych droższych rywali.

BMW serii 7 – 18,2 stopy sześciennej przestrzeni w bagażniku

BMW serii 7 to pełnowymiarowy, luksusowy sedan BMW zaprojektowany tak, aby zabrać Cię w daleką podróż z najwyższym poziomem komfortu i luksusu. Mimo, że 18,2 cala przestrzeni bagażnika ma się nijak do przestrzeni oferowanej przez Arteona czy Teslę, to i tak jest wystarczająco duża dla większości osób.

BMW serii 7 oferuje jednak największą przestrzeń bagażnika w swojej kategorii, będąc jednocześnie najbardziej przestronnym pełnowymiarowym sedanem w porównaniu z Audi A8 i Mercedesem klasy S. Bez względu na to, czy jesteś podwożony, czy sam lubisz prowadzić BMW serii 7, w obu przypadkach będziesz czuć się komfortowo.

Sekcja FAQ

Które średniej wielkości SUV-y mają dużo miejsca w bagażniku?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat obserwujemy, jak trendy przesuwają się w kierunku SUV-ów, ponieważ oferują one podniesioną pozycję za kierownicą, wyższy poziom bezpieczeństwa i możliwości terenowe. Pod względem przestrzeni bagażnika, średniej wielkości SUV-y są również lepsze w porównaniu z sedanami, ponieważ VW Atlas ma 30 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika za drugim rzędem siedzeń.

  Który mały samochód ma najlepszy prześwit?

Hyundai Palisade oferuje 26,2 stopy sześciennej za drugim rzędem siedzeń, a Infiniti XQ60 oferuje 25,2. Jeśli chodzi o SUV-y dwurzędowe, Hyundai Santa Fe zajmuje je z 25,3 stopami sześciennymi przestrzeni.

Które samochody kompaktowe mają dużo miejsca w bagażniku?

Samochód kompaktowy nie musi mieć dużo miejsca w bagażniku, ale dzięki sprytnemu opakowaniu kilka samochodów kompaktowych oferuje więcej miejsca w bagażniku niż pełnowymiarowe sedany, takie jak BMW serii 7. Toyota Corolla oferuje 19,1 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, podczas gdy Hyundai Elantra oferuje 19 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika.

Nawet Honda Civic sedan trąbi 7-Series z 18,8 stóp sześciennych przestrzeni, a także Nissan Sentra z bardzo tej samej kwoty.

Które kompaktowe SUV-y mają dużo miejsca w bagażniku?

Hyundai Tucson Hybrid oferuje 21,7 stóp sześciennych przestrzeni bagażnika, co czyni go najbardziej pojemnym kompaktowym SUV-em, jeśli chodzi o przestrzeń bagażnika. Zwykły Hyundai Tucson oferuje 21 stóp sześciennych, co jest niezwykłe, ponieważ większość hybryd są rzeczywiście mniej praktyczne niż ich odpowiedniki ICE.

Honda CR-V oferuje 21,5 stóp sześciennych, podczas gdy Tesla Model Y elektryczny SUV oferuje 20,9 stóp sześciennych z tyłu z dodatkowym 2,9 stóp sześciennych z przodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z