Jakiej skóry używa BMW? Czy jest ona prawdziwa?

BMW stosuje skórę Nappa jako standard w większości luksusowych modeli BMW, Sensatec w BMW z niższej półki i Merino jako opcję w modelach z wyższej półki. Oznacza to, że najprawdopodobniej zakupiony przez Ciebie model będzie wyposażony w prawdziwą skórę i będziesz musiał dopłacić, aby otrzymać tak zwaną prawdziwą skórę w swoim nowym pojeździe.

Czy prawdziwa skóra jest warta tego jako dodatek do Twojego BMW?

Odpowiedź na to pytanie jest subiektywna. To, co może być warte tego dla jednej osoby, może nie być warte dla innej i vice versa.

Niektórzy wolą delikatniejszą skórę, ponieważ mają wrażenie, że jest ona trwalsza niż materiały syntetyczne i bardziej luksusowa w kontakcie ze skórą; inni chcą zainwestować więcej w większy silnik, zamiast kupować elementy, które nie poprawiają osiągów.

BMW zawsze produkowało wysokiej jakości pojazdy pod względem osiągów, wyglądu i komfortu. Ale czy skóra użyta w krzykliwym wnętrzu jest prawdziwa?

Rodzaje skóry BMW

Sensatec
Sensatec to standardowa skóra w większości pojazdów BMW z niższej półki. Skóra Sensatec BMW to wysokiej jakości, prawdziwa skóra, która jest miękka w dotyku. Mimo że nie jest to prawdziwa skóra, dla większości osób jest wystarczająco wygodna. Jest niedroga, trwała i ma luksusowy wygląd. Co więcej, jest wegańska.

Skóry Dakota i Vernasca
Skóry Dakota i Vernasca są oryginalnymi prawdziwymi skórami BMW. Są one odporne na zużycie i zapewniają luksusowy wygląd wnętrza pojazdu. Obie te skóry są wykończone barwnikami i środkami sztucznymi.

  Jaka jest różnica między BMW 750i a 750Li?

Skóra Nappa
Skóra Nappa to bardzo luksusowy, miękki i drogi rodzaj skóry BMW. W dotyku jest wyjątkowo gładka, trwała i elegancko prezentuje się w pojazdach.

Ten wysokiej jakości materiał jest używany do wykończenia lub akcentowania. Może on jednak znacznie zwiększyć koszty wnętrza, ponieważ jest cenniejszy niż inne rodzaje skóry. Skóra Nappa jest zwykle dostępna jako opcja w BMW serii 5, 6 i 7.

Skóra merynosowa
Skóra Merino to kolejny rodzaj skóry BMW. Jest droższa i delikatniejsza w dotyku niż skóra Nappa, ale nie jest tak trwała i nie starzeje się tak dobrze, ponieważ jest w pełni naturalna i wymaga wielu zabiegów konserwacyjnych i pielęgnacyjnych. Najwyższym poziomem jakości w większości BMW są fotele skórzane Merino lub Nappa, które są wykonane z prawdziwej skóry, ale czasami mogą kosztować ponad 1000 dolarów za fotel!
Skóra Merino jest często stosowana w pojazdach z tapicerką materiałową, ponieważ może tworzyć miękką w dotyku fakturę przypominającą tkaninę. Należy jednak pamiętać, że nie jest to najtrwalszy wybór, mimo że jest najdroższy.

Czy są jakieś minusy siedzeń z prawdziwej skóry?

Mogą utrzymywać nieprzyjemne zapachy, jeśli są zaniedbane
Cóż, jeśli nie będziesz utrzymywać ich w czystości, skóra może zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach. Ale jest to prawda z każdym materiałem, ponieważ brud i bakterie będą się gromadzić bez względu na rodzaj siedzenia.

Prawdziwa skóra łatwiej się nagrzewa
Co więcej, przy wyższych temperaturach można odczuć różnicę.
W rezultacie fotele z prawdziwej skóry nagrzewają się bardziej niż fotele ze skóry sztucznej, co może być naprawdę niewygodne w gorące dni.

  Jakie są najczęstsze problemy z BMW 335i?

Skóra Merino nie jest trwała.
Chociaż prawdziwa skóra jest dość droga, jeśli chodzi o siedzenia, prawdziwa skóra może być bardziej trwała i odporna na zagięcia.

Co rozważyć zamiast tego, Inne dodatki i opcje, związane z siedzeniami

Ogrzewanie i wentylacja siedzeń
Ale wiesz co? Zakup funkcji chłodzących do Twojego samochodu jest lepszym pomysłem, jeśli na zewnątrz jest słonecznie! Większość luksusowych BMW jest wyposażona w podgrzewanie foteli na zimne dni i chłodzenie na gorące dni. Jeśli wybrany przez Ciebie model nie posiada ich w standardzie, rozważ zakup dodatku dla własnego komfortu.

Opcja wentylacji foteli BMW pozwala na przepływ powietrza przez siedzenie, zapewniając chłód nawet podczas najgorętszych podróży.

Ustawienia z pamięcią, jeśli samochód prowadzi więcej niż jedna osoba.
Możesz kupić podgrzewane lub wentylowane fotele skórzane, fotele ze sztucznej skóry z pamięcią ustawień tylko po stronie kierowcy lub oba rodzaje! Fotele BMW Executive dostępne są w różnych stylach: sportowym, klasycznym i eleganckim. To świetna opcja, jeśli szukasz bardziej ekskluzywnego wyglądu, ale nadal zależy Ci na wygodzie.

The Bottom Line

Większość ludzi jest zadowolona z zastosowania sztucznej skóry Sensatec, ponieważ jest to najtańsza opcja, a mimo to zapewnia luksusowy wygląd i jest dość trwała. Oczywiście, zawsze można dokupić dodatek w postaci prawdziwej skóry Merino.

Jednak niewielka różnica nie oznacza, że wyższy koszt za uzyskanie Merino nie jest tego wart. Ogólnie rzecz biorąc, klienci wolą uzyskać upgrade, ponieważ już płacą tonę za luksusowy pojazd, dlaczego nie podnieść jego wartości poprzez zakup prawdziwej skóry?

  Najlepszy model BMW za rozsądną cenę

FAQ

### Czym są fotele Executive BMW?
Skórzane fotele Executive posiadają pamięć boczną fotela kierowcy i są dostępne w trzech stylach. Klasyczny wygląda jak styl retro z szerokimi podłokietnikami, sportowy ma kubełkowe fotele z większą amortyzacją, a elegancki ma delikatniejszy wygląd. Oczywiście nic z tego nie jest obowiązkowe i można wybrać opcję standardowego siedzenia BMW.

Czy jakość skóry w BMW pasuje do krzykliwego wnętrza?

Niektóre fotele BMW są dostępne z opcją wysokiej jakości sztucznej skóry. W dotyku i wyglądzie przypomina ona prawdziwą, drogą skórę bydlęcą, ale jest o połowę tańsza! Oznacza to, że będziesz mógł wydać więcej pieniędzy na inne ulepszenia lub funkcje dla Twojego samochodu bez poczucia winy z powodu tego, jakie zwierzęta zostały zabite, aby siedzenia BMW mogły być odpowiednio wyposażone.

Czy standardowe fotele BMW są wystarczająco wygodne, czy też potrzebujesz upgrade’u?

Standardowe fotele BMW są bardzo wygodne, ponieważ BMW stawia na zapewnienie kierowcy jak najlepszych wrażeń z jazdy, a pozycja siedząca jest jednym z kluczowych elementów, na których skupia się BMW. Większość modeli BMW ma niską pozycję kierowcy, z dużym polem widzenia i dobrym chwytem kierownicy oraz drążka zmiany biegów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z