Jeep Cherokee 2.8 crd problemy

Jeep Cherokee Problemy

Jeep Cherokee to jeden z najlepszych kompaktowych SUV-ów na rynku. Samochód ten jest w produkcji od 1974 roku do chwili obecnej. Od momentu wprowadzenia był świadkiem kilku zmian, a obecna wersja jest najlepsza. Jeep Cherokee 2.8 crd jest jednak jednym z najgorszych modeli Jeepa Cherokee w historii. Jakie są jednak częste problemy z Jeepem Cherokee 2.8 crd?

Najczęstsze problemy z Jeep Cherokee 2.8 crd to problemy z silnikiem, problemy ze skrzynią biegów, problemy elektryczne, usterka wyłącznika zapłonu, problemy z rozrusznikiem oraz nadmierne zużycie oleju. Co więcej, według NHTSA, ten model Jeepa Cherokee miał aż siedem przypadków wycofania z rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Cherokee 2.8 crd to wspaniały kompaktowy SUV o wyjątkowych właściwościach terenowych. Wnętrze jest również najwyższej klasy z wysokiej jakości materiałów. I chociaż ten SUV ma kilka problemów, wiele agencji oceniających niezawodność, takich jak Consumer Reports, Kelly Blue Book i Edmunds, przyznało mu nieco ponadprzeciętną niezawodność.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Cherokee 2.8?

Problemy z silnikiem

Najczęstszym problemem zgłaszanym przez użytkowników Jeep Cherokee 2.8 crd są problemy z silnikiem. Niektóre z głównych problemów z silnikiem zgłaszanych przez użytkowników Jeep Cherokee 2.8 crd to brak mocy, zgaśnięcie silnika, nierówna praca silnika i wahania silnika.

Zgaśnięcie silnika to najczęściej zgłaszany problem z silnikiem. Problem ten występuje zazwyczaj po przejechaniu przez samochód około 80 000 mil. Główną przyczyną tego problemu jest wadliwa przepustnica lub problemy ze świecami zapłonowymi. Tak więc, jeśli chcesz naprawić ten problem, należy zacząć od naprawy świec zapłonowych i korpusu przepustnicy.

  Wszystko o Jeepie Wagoneer 2023

Naprawa korpusu przepustnicy może kosztować Cię około 800 dolarów, podczas gdy naprawa zestawu świec zapłonowych będzie kosztować około 400 dolarów.

Problemy z przekładnią

Problemy z przekładnią są powszechne w modelu Jeep Cherokee 2.8 crd. Jednym z najczęstszych problemów ze skrzynią biegów jest nieregularne elektroniczne przesuwanie. Inne problemy to drżenie skrzyni biegów i opóźnione włączanie biegów.

Problem ze zmianą biegów w Jeep Cherokee 2.8 crd zaczyna się, gdy samochód trafia na około 90 000 mil. Kiedy tak się dzieje, głównym winowajcą jest przyczyna problemu. Naprawa tego problemu może kosztować około 450 dolarów. Wręcz przeciwnie, naprawa całej skrzyni biegów może być jeszcze bardziej kosztowna.

Problemy elektryczne

Oprócz problemów z silnikiem i skrzynią biegów, następnym powszechnym problemem, który zgłosili właściciele Jeep Cherokee 2.8 crd, są problemy elektryczne. Niektóre z często zgłaszanych problemów elektrycznych to brak ładowania akumulatora, wadliwy alternator i wadliwe świece zapłonowe. Zapewnij naprawę złych części, aby usunąć problemy.

Awaria wyłącznika zapłonu

Istnieje kilka rzeczy, które powodują awarię wyłącznika zapłonu. Niektóre z nich to zużyte styki stacyjki, uszkodzone sprężyny i problemy z temperaturą. Zła stacyjka może uniemożliwić wydostanie pojazdu z garażu. Najlepszym sposobem naprawy wyłącznika zapłonu jest jego wymiana na nowy.

Problemy z uruchomieniem

Oprócz posiadania awarii wyłącznika zapłonu, ten samochód doświadcza również problemów z rozruchem. Ten problem jest zwykle rejestrowany, gdy samochód osiąga około 85 000 mil. Głównym winowajcą tego problemu jest komputer. Inne rzeczy, które powodują problemy z uruchomieniem są złe świece zapłonowe, wyłącznik zapłonu i rozrusznik. Jeśli naprawisz te części, wtedy naprawisz problem.

  Jeep Grand Cherokee L Niezawodność

Nadmierne zużycie oleju

Innym częstym problemem zgłaszanym przez użytkowników Jeep Cherokee 2.8 crd jest nadmierne zużycie oleju. Ten problem jest powszechny w roku modelowym 2018 Jeep Cherokee 2.8 crd. Zwykle jest on spowodowany wyciekami oleju, które mogą spowodować awarię silnika. Wycieki oleju w tym samochodzie powodują również awarię katalizatora. Zabierz samochód do mechanika, aby naprawić podstawowe problemy i zatrzymać nadmierne zużycie oleju.

FAQ

Czy Jeep Cherokee 2.8 crd jest niezawodny?

Nie, Jeep Cherokee 2.8 crd jest bardzo niezawodnym samochodem. Większość agencji wiarygodności przyznaje mu nieco ponadprzeciętną niezawodność, co nie znaczy, że jest tak dobry. Na przykład Edmund przyznał mu ocenę 3,5 na 5,0, a Kelly Blue Book – 4,2 na 5,0, co jest jedną z najwyższych ocen, jakie otrzymał.

Czy utrzymanie Jeepa Cherokee 2.8 crd jest drogie?

Tak, utrzymanie Jeepa Cherokee 2.8 crd jest nieco droższe niż większości jego konkurentów. Średnio utrzymanie tego samochodu będzie kosztować około 434 dolarów, co jest nieco wyższe niż średnia dla kompaktowych SUV-ów. Trzeba więc będzie wydać więcej, aby utrzymać ten samochód na drodze niż większość jego rywali.

Które lata modelowe Jeepa Cherokee są wyposażone w silnik Jeep Cherokee 2.8 crd?

Większość modeli Jeepa Cherokee wyprodukowanych w latach 2005-2008 jest wyposażona w silnik Jeep Cherokee 2.8 crd. Jeśli więc kupujesz używanego Jeepa Cherokee, który przypada na powyższe lata modelowe, koniecznie sprawdź, w jaki silnik są one wyposażone. Niemniej jednak, jeśli samochód jest dobrze utrzymany, rok modelowy nie ma większego znaczenia.

  Najczęstsze problemy z samochodem Jeep Compass

Jak długo wytrzymuje Jeep Cherokee 2.8 crd?

To zależy od tego, jak dobrze właściciel konserwuje samochód. Jeśli właściciel przestrzega zalecanych przez Jeepa planowych przeglądów, to ten samochód wytrzyma ponad 200 000 mil. Poza tym, należy również praktykować dobre nawyki jazdy, aby samochód służył długo. Ale bez odpowiedniej opieki i konserwacji, Jeep Cherokee 2.8 crd zacznie mieć poważne problemy, jak tylko samochód trafi 100k mil.

Jaki jest najlepszy silnik Jeepa Cherokee, jaki kiedykolwiek powstał?

Tak się składa, że najlepszy silnik Jeepa Cherokee to również najpopularniejszy silnik Jeepa wszech czasów. Jest to silnik I6 o pojemności 4,0 litrów. Silnik ten został opracowany przez AMC i zadebiutował w 1986 roku. Po raz pierwszy został zainstalowany w Cherokee generacji XJ i był bardzo niezawodny. Poza 4.0-litrowym silnikiem rzędowym I6, innym świetnym silnikiem Cherokee jest silnik 401 V8.

Wnioski.

Jeep Cherokee 2.8 crd jest jednym z najmniej niezawodnych modeli Jeepa Cherokee, jakie kiedykolwiek powstały. Ten silnik przychodzi z kilkoma problemami z silnikiem, skrzynią biegów i elektryką. Jest on również problematyczny, jeśli chodzi o uruchamianie samochodu i zużywanie nadmiaru oleju. Niezależnie od tych problemów, Jeep Cherokee 2.8 crd może przetrwać ponad 200 000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowany.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z