Jeep Cherokee nie chce odpalić – przyczyny i jak naprawić

Jeep Cherokee Problemy

Jeśli jesteś osobą żądną przygód, Jeep Cherokee to wyjątkowy samochód, który warto mieć. Jednak może być frustrujące, gdy okaże się, że samochód nie chce zapalić, gdy przygotowujesz się do nowej przygody. Dlatego, aby Ci pomóc, wyróżniliśmy kilka rzeczy, które powodują, że Jeep Cherokee nie odpala i jak je naprawić.

Niektóre z przyczyn nieuruchamiania Jeepa Cherokee to: rozładowany akumulator, uszkodzony alternator, uszkodzony przekaźnik rozrusznika, korozja na zaciskach akumulatora, uszkodzone świece zapłonowe, uszkodzone wtryskiwacze paliwa, zatkane filtry paliwa, uszkodzona pompa paliwa, uszkodzona cewka rozruchowa i uszkodzona cewka zapłonowa.

Dlaczego mój Jeep Cherokee nie odpala? Jak rozwiązać ten problem?

Padnięty akumulator

Martwy akumulator powinien być pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, gdy Twój samochód nie odpala. Jeśli Twój samochód nie był używany przez jakiś czas lub pogoda jest wyjątkowo zimna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że akumulator Twojego samochodu może być słaby i nie uruchomi samochodu.

Jeśli Twój samochód nie uruchamia się z powodu słabego lub martwego akumulatora, możesz spróbować uruchomić go skokowo. Jeśli jumpstarting nie działa, trzeba będzie nabyć nowy akumulator. Ważne jest, aby nabyć mocny i trwały akumulator, który będzie trwał przez jakiś czas.

Zły alternator

Kolejną częstą rzeczą, która powoduje, że samochód nie odpala, jest szwankujący alternator. Alternator jest odpowiedzialny za ładowanie akumulatora samochodu podczas jazdy. Poza tym, zamienia on również energię mechaniczną w energię elektryczną. Tak więc, jeśli alternator jest zły, samochód nie ruszy, ponieważ energia nie będzie dostarczana do akumulatora.

Aby naprawić ten problem, właściciel lub użytkownik będzie musiał wymienić zły alternator na dobry.

  Najczęstsze problemy z samochodem Jeep Compass

Zły przekaźnik rozrusznika

Przekaźnik rozrusznika pracuje ramię w ramię z elektromagnesem rozrusznika. Praca przekaźnika rozrusznika polega na włączeniu prądu, który aktywuje solenoid rozrusznika. W związku z tym, jeśli przekaźnik rozrusznika jest uszkodzony, nie spełni swojej funkcji, a tym samym samochód nie ruszy.

Zabierz swój samochód do profesjonalnego mechanika, aby wymienić zły przekaźnik rozrusznika na nowy. To pomoże rozwiązać problem.

Korozja na zaciskach akumulatora

Chociaż ten problem nie jest bardzo powszechny, to nadal może uniemożliwić uruchomienie samochodu. Skorodowane zaciski akumulatora zatrzymują przepływ prądu, uniemożliwiając tym samym przekazanie energii z akumulatora do silnika. Wystarczy sprawdzić zaciski akumulatora swojego samochodu, aby przekonać się, czy są skorodowane. Problem ten można naprawić poprzez wyczyszczenie skorodowanej części i ponowne podłączenie przewodów.

Złe wtryskiwacze paliwa

Wtryskiwacze paliwa zapewniają, że gaz przemieszcza się ze zbiornika przez pompę i do silnika. Dlatego, jeśli wtryskiwacz paliwa jest uszkodzony lub szwankuje, nie będzie działał zgodnie z przeznaczeniem. W rezultacie spowoduje to zatrzymanie samochodu przed uruchomieniem. Aby naprawić ten problem, trzeba będzie odinstalować zły wtryskiwacz paliwa i zainstalować nowy.

Złe świece zapłonowe

Świece zapłonowe są jedną z pierwszych części, które zwykle psują się w samochodzie. Poza tym od użytkowników samochodów oczekuje się, że będą zmieniać swoje świece zapłonowe co 40 000 mil. A ponieważ świece zapłonowe wysyłają sygnał elektryczny z cewki zapłonowej do silnika, aby uruchomić samochód, twój samochód nie będzie działał, jeśli są one naruszone lub złe.

Jeśli chcesz naprawić ten problem, będziesz musiał wymienić złe świece zapłonowe na dobre.

  Czy Jeep Cherokee to dobry samochód?

Zły solenoid rozrusznika

Cewka rozrusznika to iskra, która uruchamia silnik Twojego samochodu. Otrzymuje ona prądy elektryczne z akumulatora samochodu i układu zapłonowego, który rozpoczyna łańcuch reakcji elektrycznych w celu uruchomienia silnika. Dlatego jeśli cewka rozrusznika jest uszkodzona, Jeep Cherokee nie uruchomi się. Wymienić uszkodzoną cewkę rozrusznika.

Awaria pompy paliwowej

Zadaniem pompy paliwowej jest dostarczanie paliwa do silnika ze zbiornika paliwa. Jednak ta część również ulega awarii lub staje się zła po pewnym czasie użytkowania. Oprócz tego, że samochód nie uruchamia się, inne oznaki uszkodzonej pompy paliwowej to utrata mocy, trzepotanie silnika, hałas w zbiorniku paliwa i martwy silnik. Możesz rozwiązać ten problem wymieniając uszkodzoną pompę paliwową.

Awaria cewki zapłonowej

Podobnie jak świece zapłonowe, cewki zapłonowe również wymagają wymiany co 40 000 do 50 000 mil. Cewki zapłonowe przekształcają energię elektryczną z akumulatora samochodu w wysokie napięcie, zapisują ją żywo, a następnie wytwarzają ją w postaci impulsu prądu wysokiego napięcia do świecy zapłonowej. Dlatego jeśli cewka zapłonowa jest wadliwa lub zła, samochód nie ruszy. Wystarczy wymienić złą cewkę zapłonową na nową, aby rozwiązać problem.

Zatkane filtry paliwa

Ostatni, ale nie najmniej, zatkane filtry paliwa mogą również powodować, że samochód nie ruszy. Należy pamiętać, że filtry paliwa są często zapychane przez metaliczne fragmenty, które występują w różnych formach metali żelaznych. Jeśli filtry paliwa są zatkane, trzeba będzie je odblokować, aby odwrócić problem. Jeśli jednak filtr paliwa jest uszkodzony, będziesz musiał go wymienić.

  Samochody podobne do Jeep Gladiator

FAQ.

Czy Jeep Cherokee jest niezawodny?

Tak, Jeep Cherokee jest dość niezawodny w porównaniu do większości swoich rywali. Wynika to z faktu, że agencje zajmujące się niezawodnością, takie jak RepairPal i J.D. Power, przyznały temu samochodowi nieco ponadprzeciętną niezawodność. RepairPal przyznał mu ocenę 4,5 na 5,0, natomiast J.D. Power przyznał mu ocenę 82 na 100, co jest wynikiem ponadprzeciętnym.

Czy utrzymanie Jeepa Cherokee jest kosztowne?

Tak, utrzymanie Jeepa Cherokee jest dość kosztowne w porównaniu do podobnych samochodów. Średnio właściciel będzie musiał wydać co najmniej 520 dolarów rocznie na naprawę i utrzymanie swojego Jeepa Cherokee. To więcej niż średnia dla kompaktowych SUV-ów, które kosztują około 462 dolarów rocznie na naprawę i konserwację.

Jakie inne problemy ma Jeep Cherokee?

Jeep Cherokee jest dość niezawodnym samochodem w porównaniu do innych modeli Jeepa. Jednak ten samochód doświadcza również kilku problemów, o których właściciele i użytkownicy powinni wiedzieć. Oprócz problemów z uruchomieniem samochodu, właściciele Jeepa Cherokee zgłosili również problemy ze skrzynią biegów, słaby przebieg gazu, problemy elektryczne, problem z TIPM i wiele innych.

Podsumowanie

Problemy z uruchomieniem samochodu są nie tylko powszechne w Jeepie Cherokee, ale także w innych samochodach. Niemniej jednak, naprawa takich problemów jest bardzo łatwa, o ile znasz źródło problemu. Dlatego nie warto zgadywać, ale zlecić profesjonalnemu mechanikowi kontrolę i diagnozę samochodu.

Niemniej jednak, martwy akumulator lub zły alternator to główne przyczyny problemów z uruchomieniem samochodu. Jeśli chcesz uniknąć takich problemów w przyszłości, dobrze jest przestrzegać zalecanej przez producenta planowej obsługi technicznej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z