Jeep Cherokee Niezawodność

Jeep to marka samochodów typu SUV, która powstała w 1941 roku i jest dostępna w ponad 140 krajach, oferując pełną linię samochodów typu SUV na bezprecedensowe wyprawy życia. Jeep Cherokee to linia SUV-ów produkowanych i reklamowanych przez Jeepa od ponad pięciu lat. Początkowo prezentowany jako odmiana Jeepa Wagoneera, Cherokee przeszedł drogę od zwykłego SUV-a do jednego z podstawowych, zminimalizowanych SUV-ów, a w obecnym wieku do hybrydowego SUV-a.

Przegląd

Był to pierwszy pojazd marki Jeep, w którym zastosowano układ kierowniczy oparty na zębatkach. Był to również pierwszy Jeep, w którym zastosowano dwa nowe silniki Powertech: 150-napędowy (110 kW) 2,4 L z prostą skrzynią 4, który został zatrzymany w 2006 roku, oraz 210-napędowy (160 kW) 3,7 L V6. Cherokee może jechać od 0-60mph w 3,5 sekundy, co jest oszałamiającym wynikiem.

Niezawodność

W roku modelowym 2019, Consumer Reports zgłosił wiele złych rzeczy na temat Cherokee. Ogólnie rzecz biorąc, 2019 Cherokee miał ocenę niezawodności zaledwie 2 na 5. Rzeczywisty wynik procentowy, który Consumer Reports dał 2019 Cherokee, był jeszcze niższy. Wynik niezawodności modelu 2019 Cherokee wyniósł zaledwie 14%.

Bezpieczeństwo

Cherokee 2021 uzyskał pięciogwiazdkową ocenę crash-testów od National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA), jednak w ostatniej formie ocenionej przez Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) nie został nazwany Top Safety Pick.

Wartość odsprzedaży

Jeep Cherokee po 5 latach traci na wartości 56%, a jego długoterminowa wartość odsprzedaży wynosi 15 722 USD. Poniższy rysunek przedstawia normalną dewaluację w ciągu następnych 10 lat. Wyniki te dotyczą pojazdów w świetnym stanie, przejeżdżających średnio 12 000 mil rocznie.

Konserwacja i naprawa

Na początek, RepairPal ocenił normalny roczny koszt naprawy i wsparcia 2019 Cherokee, i to było poniżej normalnego wydatku różnych pojazdów. RepairPal mówi, że normalny właściciel 2019 Cherokee powinien zapłacić około 521 dolarów każdego roku za poprawki i wsparcie, a to jest poniżej 652 dolarów normalnego wydatku.

  Czy BMW jest niezawodne po 100 tys. km?

FAQ

Czy Jeep Cherokee to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Jeep Cherokee jest samochodem z napędem na cztery koła.

Ile miejsc jest w Jeepie Cherokee?

Jeep Cherokee to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Jaka jest moc Jeepa Cherokee i czy ma on turbo?

Jeep Cherokee ma 271 koni mechanicznych i 239 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.2 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jaki typ kół posiada ten samochód?

Jeep Cherokee ma 19 X 7,5-calowe aluminiowe koła przednie i 19 X 7,5-calowe aluminiowe koła tylne.

Czy używany Jeep Cherokee jest niezawodny?

Można znaleźć używane Cherokee z przyzwoitą niezawodnością. Jeep Cherokee z 2018 roku jest najlepiej ocenianym używanym Jeepem Cherokee. Cherokee 2018 jest ostatnim modelem przed projektem 2019. To sprawia, że jest to świetna oferta na rynku samochodów używanych, mimo że oceny niezawodności rzadko przekraczają 50%.

Jakie są najczęstsze problemy z Jeepem Cherokee?

Główne problemy z Jeepem Cherokee

  • Wyciek oleju silnikowego z pokrywy zaworów, miski olejowej i uszczelek pokrywy rozrządu
  • Może dojść do awarii czujnika położenia przepustnicy.
  • Problemy z wydajnością silnika mogą być spowodowane przez wadliwe przewody zapłonowe.
  • Kolektory wydechowe mogą pękać w miejscach, gdzie rury są spawane.
  • Uszczelki zębnika przedniego i tylnego mechanizmu różnicowego oraz wycieki w skrzyni biegów

Który rok jest najbardziej niezawodny w Jeepie Cherokee?

Najlepsze lata dla Jeepa Cherokee to 2009, 2010, 2015, 2016, 2018 i 2019. Te lata oferują funkcje, które poprawiają bezpieczeństwo i wydajność. Te pojazdy są w stanie poradzić sobie w każdym terenie i wyróżniają się w off-roadingu. Te sześć modeli jest mocnych i trwałych.

  Hyundai Tucson Niezawodność

Który model Jeepa jest najbardziej niezawodny?

Badania konsumenckie wykazują, że Jeep Grand Cherokee 2021 jest najbardziej niezawodnym SUV-em Jeepa. Ocena niezawodności Jeepa Grand Cherokee wynosi 80/100. Oznacza to, że będzie on wymagał mniej napraw i będzie służył przez długi czas. Jeep Wrangler jest niezawodną opcją, zwłaszcza jeśli szukasz pojazdu, który odpowiada Twoim potrzebom.

Czy Jeep Cherokee jest lepszy od Grand Cherokee?

Jeep Grand Cherokee ma więcej mocy i możliwości niż Cherokee, więc jest świetnym wyborem na przygody na świeżym powietrzu. Jeep Cherokee jest nadal elastyczny i bardziej zwrotny niż Grand Cherokee, dzięki czemu idealnie nadaje się do jazdy po mieście.

Czy Jeepy są naprawdę aż tak zawodne?

W najnowszym przeglądzie niezawodności ReliabilityIndex uplasował Jeepa na 29 miejscu wśród 40 producentów. Uzyskał wynik niezawodności 173. Choć nie jest to średnia branżowa, zbliżona do wyników niezawodności Jaguara, Mercedesa i BMW, to wciąż nie jest to wynik doskonały.

Czy niezawodność Jeepa poprawiła się?

Jeep faktycznie wzrósł o kilka miejsc na liście modeli roku 2021 wg Consumer Reports ze względu na poprawę niezawodności w nowszych modelach. RepairPal ocenia Jeepa na 15 miejscu wśród 32 marek samochodów z oceną niezawodności 3,5 na 5,0. Ocena ta jest uśredniona dla 345 różnych modeli.

Czy Jeep Cherokee nadaje się do jazdy w terenie?

Jeep Cherokee jest dobrze przystosowany do tego zadania, zarówno we współczesnych, jak i poprzednich generacjach. Choć może nie zapewnia takich emocji jak wspinaczka po skałach w Wranglerze bez dachu, ten niezawodny i dobrze zaprojektowany Jeep Cherokee nadal zachowuje solidne możliwości terenowe, z których Jeep zyskał swoją reputację.

  Jeep Grand Cherokee Trackhawk Niezawodność

Czy Jeep Cherokee jest wyposażony w adaptacyjny tempomat?

Dostępny tempomat adaptacyjny z funkcją Stop and Go 7 dostosowuje prędkość do utrzymywania zadanego dystansu za pojazdem i zatrzymuje się, jeśli wykryje kolizję.

Czy Jeep Cherokee ma ekran dotykowy?

Dostępny system Uconnect(r), 4C NAV posiada 8,4-calowy ekran dotykowy, obsługę Apple CarPlay (r) 1 oraz integrację z Android Auto(TM) 2. Nawigacja oraz funkcja przeciągnij i upuść są również dostępne, aby zapewnić Ci kontrolę nad rzeczami, które mają znaczenie.

Czy Uconnect 8.4 to system android?

Uconnect 8.4: Android Auto, Apple CarPlay i Android Auto. Uconnect 8.4: Android Auto i Apple CarPlay Smartphone Integration to najnowsze dodatki do naszej gamy modelowej.

Jaki silnik ma Jeep Cherokees?

Opcje silnika: Turbodoładowany 2,0-litrowy czterocylindrowiec i 3,2-litrowy V-6 są dostępne jako uzupełnienie standardowego 2,4-litrowego czterocylindrowego silnika. Silnik ten produkuje 270 koni mechanicznych i 295 funtów momentu obrotowego, czyli o 56 funtów mniej niż V-6. Znajduje się on w górnej części piramidy jednostek napędowych.

Który silnik jest najlepszy dla Jeepa Cherokee?

Najlepszą opcją jest turbodoładowany czterocylindrowiec. Podstawowy silnik Jeepa Cherokee jest słaby, a V6 zapewnia tylko wystarczające osiągi. Chociaż turbodoładowany czterocylindrowiec oferuje największe przyspieszenie, wszystkie silniki cierpią z powodu nie dopracowanej automatycznej skrzyni biegów, która zmienia biegi nierównomiernie i sprawia wrażenie nie dopracowanej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z