Jeep Compass nie chce odpalić – przyczyny i jak naprawić

Jeep Compass

Jeep Compass jest jednym z najbardziej niezawodnych Jeepów na rynku. Ale jak większość samochodów, również rozwija kilka problemów po umieszczeniu na kilku mil. Jednym z problemów, z jakimi mogą się spotkać właściciele Jeepa Compassa, jest nieuruchamianie samochodu. Dlatego przyjrzymy się temu, co powoduje, że Jeep Compass nie startuje i jak to naprawić.

Najczęstsze powody, dla których Twój Jeep Compass nie odpala to: padnięty akumulator, zły alternator, niedziałający rozrusznik, zatkany filtr paliwa, przepalony bezpiecznik, pusty zbiornik gazu, zużyte świece zapłonowe, zepsuty rozrusznik, usterka w układzie elektrycznym oraz korozja na zaciskach akumulatora.

Dlaczego mój Jeep Compass nie odpala? Jak naprawić ten problem?

Martwy akumulator

Najczęstszym winowajcą nieuruchamiania Jeepa Compassa jest padnięty akumulator. Jeśli samochód stoi bezczynnie od jakiegoś czasu lub jeśli noc była wyjątkowo zimna, a samochód nie chce zapalić, istnieje duże prawdopodobieństwo, że masz słaby lub martwy akumulator.

Możesz to naprawić, uruchamiając swój samochód. Znajdź inny samochód z działającym akumulatorem i kablami. Następnie podłącz kable do akumulatorów w obu samochodach. Teraz możesz uruchomić samochód. Jeśli nie uda się go uruchomić, być może trzeba będzie wymienić akumulator.

Zły alternator

Praca alternatora polega na dostarczaniu energii do akumulatora i uruchamianiu silnika. Jednak po kilku latach użytkowania, alternator może stać się wadliwy i nie dostarczać energii do akumulatora i silnika. W przeciwieństwie do martwego lub słabego akumulatora, aby rozwiązać problem, trzeba będzie wymienić alternator.

Nieudany rozrusznik

Oprócz martwego akumulatora i wadliwego, niedziałający rozrusznik może również powodować problemy z uruchomieniem Twojego Jeepa Compass. Rozrusznik otrzymuje sygnał elektryczny, aby uruchomić silnik. Jeśli więc jest uszkodzony, silnik nie ruszy.

  Czy Jeep Commander to dobry samochód?

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony rozrusznik. Należy pamiętać, że rozrusznik jest nieco skomplikowany do naprawy, dlatego może być potrzebna pomoc profesjonalisty.

Zatkany filtr paliwa

Praca filtra paliwa polega na odsiewaniu z paliwa zanieczyszczeń takich jak brud, kurz, gruz i cząstki rdzy. Jeśli więc filtr paliwa jest zatkany, silnik nie chce się uruchomić. Dzieje się tak, ponieważ zanieczyszczenia blokują przepływ paliwa do silnika. Można to naprawić, odblokowując filtr paliwa lub wymieniając go, jeśli jest stary lub zużyty.

Zepsuty rozrusznik

Rozrusznik pomaga w uruchomieniu silnika. Dlatego jeśli jest uszkodzony, Twój Jeep Compass nie ruszy. Należy pamiętać, że rozruszniki mają żywotność od 100 000 do 150 000 mil. Dlatego, jeśli Twój Jeep Compass mieści się w tym przedziale, najlepszym rozwiązaniem jest wymiana zużytego lub uszkodzonego rozrusznika.

Korozja na zaciskach akumulatora

Innym pomijanym problemem, który powoduje, że Jeep Compass nie startuje, jest korozja na zaciskach akumulatora. Jeśli na stykach akumulatora samochodowego znajduje się korozja, nastąpi utrata kontaktu i zmniejszenie przepływu prądu. W rezultacie, twój silnik nie uruchomi się.

Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie oczyścić skorodowane zaciski akumulatora i ponownie podłączyć akumulator.

Przepalony bezpiecznik

Bezpiecznik ma za zadanie chronić przewody elektryczne w pojazdach. Jeśli więc bezpiecznik jest przepalony, prąd elektryczny nie będzie płynął, co ochroni samochód przed uruchomieniem. Niemniej jednak, powinieneś zlecić profesjonaliście sprawdzenie tej kwestii, ponieważ jest ona bardzo delikatna. Jeśli masz przepalony bezpiecznik, będziesz musiał go wymienić, aby rozwiązać problem.

  Wszystko o Jeepie Wagoneer 2023

Usterka w układzie elektrycznym

Usterka w układzie elektrycznym może również spowodować, że Twój samochód nie ruszy. Na przykład, jeśli kabel masy ma problem, Twój samochód może nie uruchomić. Kabel ten łączy ujemny zacisk akumulatora samochodowego z karoserią samochodu.

Aby naprawić ten problem, będziesz musiał wymienić uszkodzone kable lub inne przewody w układzie elektrycznym.

Pusty zbiornik gazu

Twój Jeep Compass może nie ruszyć również wtedy, gdy zabraknie paliwa. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze sprawdzać poziom paliwa przed wyjazdem z domu lub miejsca pracy. Jeśli tak jest, to trzeba będzie napełnić zbiornik paliwa, aby samochód mógł ponownie ruszyć.

Zużyte świece zapłonowe

Świece zapłonowe zapoczątkowują spalanie, aby uruchomić samochód. Nie są one jednak zbyt trwałe, ponieważ zazwyczaj wymagają wymiany co 30 000 do 40 000 mil. Tak więc, jeśli Twój samochód ma zegar więcej niż 50.000 mil i nie zmieniłeś świec zapłonowych, mogą one być przyczyną problemów z uruchomieniem.

Aby rozwiązać ten problem, będziesz musiał wymienić zużyte świece zapłonowe.

FAQ

Czy Jeep Compass jest niezawodny?

W porównaniu z innymi kompaktowymi modelami Jeepa, tak Jeep Compass jest niezawodny. Jednak w porównaniu z większością konkurentów, Jeep Compass nie jest zbyt niezawodny. Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Compass jest oceniany nieco powyżej średniej przez większość agencji niezawodności. Na przykład J.D. Power przyznał mu ocenę nieco powyżej niezawodności 81 na 100, co jest całkiem dobrym wynikiem.

  Czy Jeep Renegade to dobry samochód?

Czy naprawa Jeepa Compassa jest kosztowna?

Tak, naprawa Jeepa Compassa jest o wiele droższa w porównaniu z innymi kompaktowymi SUV-ami typu crossover. Średnio utrzymanie samochodu rocznie będzie kosztować właściciela Jeepa Compassa około 526 dolarów. Wręcz przeciwnie, większość kompaktowych SUV-ów kosztuje około 521 dolarów na utrzymanie rocznie.

Dlaczego mój Jeep Compass nie ruszy z nowym akumulatorem?

Jeśli wymieniłeś stary lub uszkodzony akumulator na nowy w swoim Jeepie Compass, samochód powinien działać bez zarzutu. Jeśli nie działa, powinieneś sprawdzić kable akumulatora, ponieważ mogą być luźne. Inne rzeczy, które powinieneś sprawdzić to okablowanie od akumulatora do rozrusznika, przełącznik rozrusznika i neutralny oraz pilot.

Wniosek

Jeśli Twój Jeep Compass ma problemy z uruchomieniem, może to być spowodowane jednym z problemów, które omówiliśmy powyżej. Upewnij się, że odwiedzisz profesjonalnego mechanika lub technika, aby zdiagnozować samochód i wskazać prawdziwy problem. Niemniej jednak, przy odpowiedniej opiece i konserwacji, można uniknąć większości z powyższych problemów.

Podsumowując, Jeep Compass to wyjątkowy kompaktowy crossover SUV. Jest również stylowy, łatwy w utrzymaniu, paliwooszczędny i jest świetnym samochodem terenowym. Przy odpowiedniej konserwacji samochód ten może wytrzymać ponad 200 000 mil.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z