Jeep Grand Cherokee L Niezawodność

Jeep to marka samochodowa mająca swój początek w Stanach Zjednoczonych, obecnie należąca do europejskiego koncernu Stellantis. L oznacza, że model ten posiada trzy linie siedzeń, co jest kolejną cechą Grand Cherokee. Dwukolumnowy Grand Cherokee również pojawi się na rynku, jednak dopiero w 2022 roku. Grand Cherokee L jest dużym pojazdem i może poruszać się jak jeden z nich. Dzięki pneumatycznemu zawieszeniu, wyższe wersje nie mają problemów z pokonywaniem przeszkód, ale nasi sędziowie byli zaskoczeni tym, jak dobrze stalowe sprężyny radzą sobie w modelu Limited.

Przegląd

Jeep Grand Cherokee L to przyzwoity SUV. Ma sprawny silnik bazowy V6 i oferuje gderliwe, ogniste V8. Jest bardzo zwrotny, aczkolwiek niektóre SUV-y o umiarkowanej wielkości mają bardziej unikalne wyposażenie, ale niewiele z nich jest w idealnej sytuacji do jazdy po drogach. Co więcej, niezależnie od jego zdolności do przeżywania przygód, ten Jeep zapewnia znakomicie wyściełaną jazdę.

Niezawodność

Jeep Grand Cherokee L z 2021 roku nie ma jeszcze przewidywanego wyniku J.D. Power w kategorii niezawodności. Jeep udziela na Grand Cherokee L trzyletniej/36 000 mil ograniczonej gwarancji oraz pięcioletniej/60 000 mil gwarancji na układ napędowy.

Bezpieczeństwo

Ani National Highway Traffic Safety Administration, ani Insurance Institute for Highway Safety nie przetestowały Grand Cherokee L z 2021 roku, ale zostało to zrobione z uwzględnieniem różnych cech bezpieczeństwa.

Wartość odsprzedaży

Wartość odsprzedaży pojazdu zależy od takich czynników, jak czas i stan. Jeep Grand Cherokee L traci na wartości 51% po 5 latach, a jego długoterminowa wartość odsprzedaży wynosi 23 466 dolarów. Jeep Grand Cherokee L ciężko pracuje, aby utrzymać swoją wartość, ale jednocześnie nie jest to nic nadzwyczajnego.

  Czy Porsche Boxster to niezawodny samochód?

Konserwacja i naprawy

Normalne roczne wydatki na konserwację i naprawy Jeepa Grand Cherokee L wynoszą 666 dolarów, w porównaniu z normą wynoszącą 573 dolary dla średniej wielkości SUV-ów i 652 dolary dla wszystkich modeli pojazdów. Normalny bezwzględny roczny koszt nieplanowanych przeglądów i napraw we wszystkich modelach pojazdów na długich odcinkach.

FAQ

Czy Jeep Grand Cherokee L to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Jeep Grand Cherokee L to samochód z napędem na tylne koła.

Ile jest miejsc siedzących w Jeepie Grand Cherokee L?

Jeep Grand Cherokee L to samochód z 6 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Standardowy SUV 2WD.

Jaka jest moc w Jeepie Grand Cherokee L i czy ma on turbo?

Jeep Grand Cherokee L ma 290 koni mechanicznych i 257 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.6 L. Układ paliwowy to: Sekwencyjny MPI.

Jak duży prześwit ma Jeep Grand Cherokee L?

8,5 cala ( 21,59 cm )

Jaki typ kół posiada?

Jeep Grand Cherokee L ma przednie aluminiowe koła 18 X 8 cali i tylne aluminiowe koła 18 X 8 cali.

Co jest nie tak z Jeepem Grand Cherokee L?

Jeep wycofał 37 000 egzemplarzy Grand Cherokee LSU z roku 2021, aby usunąć problem, który może uniemożliwić prawidłowe działanie reflektorów. Przypomnienie dotyczy wyłącznie SUV-ów Grand Cherokee L wyprodukowanych pomiędzy 3 grudnia 2020 a 21 lipca 2021.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z