Jeep Grand Cherokee nie chce zapalić – przyczyny i jak naprawić

Jeep Grand Cherokee Problemy

Jeep Grand Cherokee to elegancki i luksusowy SUV o doskonałych osiągach na drodze i w terenie. Ale ponieważ ma wiele ruchomych części, od czasu do czasu pojawiają się w nim problemy, na które trzeba zwrócić uwagę. Jednym z takich problemów są problemy z uruchomieniem samochodu.

Chociaż taki problem jest bardzo frustrujący, możesz się nim zająć, sprawdzając samochód i wykrywając, co jest jego przyczyną. Mając to na uwadze, wyróżniliśmy niektóre z rzeczy, które powodują, że Jeep Grand Cherokee nie startuje i jak możesz je naprawić.

Do najczęstszych problemów, które powodują, że Jeep Grand Cherokee nie odpala, należą: martwy lub słaby akumulator, zły alternator, skorodowane zaciski akumulatora, wadliwy rozrusznik, wadliwe świece zapłonowe, wadliwy przekaźnik rozrusznika, wadliwa cewka rozrusznika, zatkany filtr paliwa, słaba bateria w pilocie i wadliwe cewki zapłonowe.

Dlaczego mój Jeep Grand Cherokee nie odpala? Jak rozwiązać ten problem?

Słaby lub rozładowany akumulator

Słaba lub martwa bateria jest głównym winowajcą większości problemów z uruchomieniem samochodu. Ponieważ akumulator dostarcza początkową energię do rozrusznika, aby ten mógł uruchomić silnik, samochód nie ruszy, jeśli akumulator jest uszkodzony. Inne oznaki martwego akumulatora to przygaszone reflektory, dźwięk klikania po przekręceniu kluczyka, zapach zgniłych jaj po otwarciu maski i częste skoki.

Aby naprawić ten problem, będziesz musiał spróbować uruchomić samochód. Jeśli to nie zadziała, trzeba będzie wymienić martwy akumulator.

Zły alternator

Alternator działa równolegle z akumulatorem samochodu. Poza tym przekształca energię mechaniczną w energię elektryczną za pomocą prądu zmiennego. Jeśli więc alternator jest niesprawny lub zły, energia ta nie będzie przekształcana i przesyłana tak, jak trzeba. W rezultacie samochód nie ruszy.

  Wszystko o Jeepie Wranglerze z 2023 r.

Poza brakiem możliwości uruchomienia Jeepa Grand Cherokee, innymi oznakami złego alternatora są odgłosy warczenia lub wycie, lampka ostrzegawcza akumulatora i rozładowany akumulator. Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić uszkodzony alternator.

Skorodowane zaciski akumulatora

Kolejnym problemem, który może spowodować, że Twój Jeep Grand Cherokee nie odpali, są skorodowane zaciski akumulatora. Korozja akumulatora jest zwykle spowodowana przez elektrolit lub opary elektrolitu wydobywające się z górnej części akumulatora. Jeśli na zaciskach akumulatora jest dużo korozji, nie będzie przepływu prądu. W efekcie spowoduje to zatrzymanie przekazywania energii z akumulatora i uniemożliwi uruchomienie samochodu.

Ten problem jest łatwy do naprawienia, ponieważ nawet majsterkowicz może to zrobić. Wszystko, co muszą zrobić, to oczyścić lub pozbyć się korozji i ponownie podłączyć przewody.

Wadliwy rozrusznik

Rozrusznik samochodu posiada małe koło zębate, które angażuje koło zamachowe silnika po przekręceniu kluczyka lub naciśnięciu przycisku. W rezultacie dostarcza on mocy, wprawiając silnik w ruch obrotowy. Dlatego też, jeśli rozrusznik jest uszkodzony lub wadliwy, samochód nie ruszy. Możesz rozwiązać ten problem wymieniając uszkodzony rozrusznik.

Wadliwe świece zapłonowe

Świece zapłonowe są bardzo ważne w samochodzie, ponieważ dostarczają iskry, która zapala mieszankę paliwowo-powietrzną, tworząc eksplozję, która sprawia, że silnik wytwarza moc. Jednak świece zapłonowe zużywają się co 30 000 do 40 000 mil. Jeśli więc świece zapłonowe staną się wadliwe, nie dostarczą iskry potrzebnej do uruchomienia samochodu.

Aby rozwiązać ten problem, należy wymienić wadliwe świece zapłonowe. Niemniej jednak można tego uniknąć, wymieniając świece zapłonowe co 30 000 mil.

  Jeep Renegade nie chce zapalić - przyczyny i jak naprawić

Wadliwe cewki zapłonowe

Cewka zapłonowa działa jako transformator. Dzieje się tak dlatego, że przekształca energię elektryczną z akumulatora samochodu w wysokie napięcie, zapisuje ją żywo, a następnie wytwarza impuls prądowy o wysokim napięciu do świec zapłonowych. Tak więc, jeśli cewki zapłonowe są złe, twój samochód nie zacznie tak dobrze.

Możesz naprawić ten problem, wymieniając wadliwe cewki zapłonowe na nowe.

Zły solenoid rozrusznika

Cewka rozrusznika pomaga przesunąć zębatkę rozrusznika w kierunku koła zębatego silnika. Krótko mówiąc, przekazuje on prąd elektryczny z zapłonu do silnika rozrusznika. Dlatego, jeśli cewka rozrusznika jest uszkodzona, należy ją wymienić na dobrą, aby rozwiązać problem.

Zły przekaźnik rozrusznika

Przekaźnik rozrusznika jest połączeniem pomiędzy akumulatorem samochodu a silnikiem rozrusznika. Działa on jako dopełniacz obwodu elektrycznego lub wyłącznik obwodu. Jeśli przekaźnik rozrusznika jest uszkodzony, obwód nie zostanie zakończony i samochód nie ruszy. Wymień uszkodzony przekaźnik rozrusznika, aby rozwiązać problem.

Zatkany filtr paliwa

Filtr paliwa znajduje się w przewodzie paliwowym i usuwa z paliwa zanieczyszczenia takie jak gruz, brud i cząsteczki kurzu. Jednak po pewnym czasie użytkowania filtr paliwa i przewody paliwowe ulegają zatkaniu i nie działają zgodnie z przeznaczeniem. W związku z tym, kończą się one wpływając na to, jak samochód zaczyna. Aby rozwiązać ten problem, należy odblokować filtr paliwa i przewody paliwowe.

Słaba bateria pilota

Jeśli Twój Jeep Grand Cherokee rok modelowy ma przycisk push lub stop, istnieje duże prawdopodobieństwo, że słaby breloczek jest głównym winowajcą dlaczego Twój samochód nie startuje. Jeśli tak jest, to należy ustawić breloczek jak najbliżej przycisku startu lub stopu. Ten problem jest zwykle spowodowany słabą baterią pilota.
Aby rozwiązać ten problem, możesz użyć normalnego klucza do uruchomienia samochodu lub wymienić słabą baterię w pilocie.

  Samochody podobne do Jeep Compass

FAQ

Czy Jeep Grand Cherokee jest niezawodny?

Chociaż Jeep nie jest znany z produkcji niezawodnych samochodów, Jeep Grand Cherokee jest całkiem niezawodny. Wielu użytkowników pochwaliło ten model i twierdzi, że jest to jeden z najlepszych modeli Jeep Grand Cherokee na rynku. RepairPal, J.D. Power i Consumer Reports przyznały mu ponadprzeciętną niezawodność.

Czy naprawa Jeepa Grand Cherokee jest kosztowna?

Tak, utrzymanie Jeepa Grand Cherokee jest dość kosztowne. Szacuje się, że Jeep Grand Cherokee będzie kosztował około 10 484 dolarów na utrzymanie i naprawy w ciągu pierwszych 10 lat posiadania. Jest to o 1 350 dolarów więcej niż koszt naprawy i utrzymania zwykłych SUV-ów.

Jakie inne problemy ma Jeep Grand Cherokee?

Jak większość samochodów z silnikiem ICE, Jeep Grand Cherokee rozwija więcej problemów w miarę starzenia się. Tak więc, poza tym, że samochód nie odpala, użytkownicy Jeepa Grand Cherokee skarżyli się również na awarię alternatora, zgaśnięcie silnika podczas jazdy, problemy z zawieszeniem, nieregularną elektroniczną zmianę biegów oraz awarię przełącznika zapłonu.

Podsumowanie

Teraz, gdy znasz niektóre z powszechnych problemów, które powodują, że Jeep Grand Cherokee nie uruchamia się, możesz iść dalej i sprawdzić i naprawić podstawowe problemy. Jeep Grand Cherokee to ładny, przestronny, luksusowy i mocny SUV. Jeśli jest dobrze utrzymany i zadbany, można uniknąć większości z powyższych problemów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z