Jeep Renegade nie chce zapalić – przyczyny i jak naprawić

Jeep Renegade Problemy

Jeep Renegade to jeden z najlepszych subkompaktowych crossoverów SUV na rynku. Pomimo niewielkich rozmiarów, samochód ten świetnie nadaje się również do jazdy terenowej. Jednak może być frustrujące, gdy okaże się, że Twój Jeep Renegade nie ruszy z powodu jednego lub dwóch problemów. Oto niektóre z powszechnych problemów, które powodują, że Jeep Renegade nie uruchamia się i jak je naprawić.

Niektóre z problemów, które spowodują, że Twój Jeep Renegade nie ruszy, to martwy akumulator, zatkany filtr paliwa, nieudany rozrusznik, wadliwy układ elektryczny, przepalony bezpiecznik, złe świece zapłonowe, pusty zbiornik paliwa, awaria pompy paliwowej, zły alternator i korozja na akumulatorze.

Przeczytaj również o tych problemach z Jeepem Renegade.

Dlaczego mój Jeep Renegade nie odpala? Jak naprawić ten problem?

Padnięty akumulator

Martwy akumulator to pierwsza część, którą powinieneś sprawdzić, jeśli Twój Jeep Renegade nie odpala. Jeśli akumulator jest martwy lub słaby, nie będzie dostarczał energii elektrycznej do wszystkich części samochodu. Dlatego powinieneś mieć sprawdzony akumulator przed sprawdzeniem jakiejkolwiek innej części.

Ten problem można naprawić poprzez uruchomienie samochodu za pomocą skokowego rozruchu. Jeśli rozruch skokowy nie powiedzie się, oznacza to, że akumulator jest martwy i należy go wymienić na nowy. Akumulator w samochodzie należy wymieniać co trzy lata.

Awaria silnika rozrusznika

Silnik rozrusznika odwraca silnik podczas zapłonu i pozwala na uruchomienie samochodu. Dlatego też, jeśli silnik rozrusznika jest zły lub zawodzi, samochód nie ruszy. Jedną z powszechnych oznak złego rozrusznika jest dźwięk klikania. Ten problem można naprawić, wymieniając zły silnik rozrusznika na dobry.

  Jeep Cherokee Niezawodność

Zły alternator

Alternator pracuje ramię w ramię z akumulatorem. Alternator jest odpowiedzialny za ładowanie akumulatora i utrzymuje system elektryczny samochodu w ruchu po uruchomieniu samochodu. Tak więc, jeśli alternator jest zły lub wadliwy, samochód nie ruszy. Jak zły rozrusznik, zły alternator będzie musiał być zastąpiony, aby rozwiązać problem.

Jednym z powszechnych objawów złego alternatora jest warczenie lub jękliwe odgłosy.

Korozja na akumulatorze

Korozja na stykach Twojego akumulatora zatrzyma przepływ prądu. W rezultacie będziesz próbował uruchomić swój samochód, ale on nie ruszy. Jeśli prąd nie płynie, moc nie będzie dostarczana do Twojego silnika. Aby naprawić ten problem, będziesz musiał pozbyć się korozji na stykach i ponownie podłączyć akumulator.

Pusty zbiornik paliwa

Posiadanie odpowiednich płynów w samochodzie przez cały czas jest bardzo kluczowe dla sprawnego działania Twojego samochodu. Nie ma znaczenia, czy jest to olej silnikowy, płyn przekładniowy, czy nawet paliwo. Jeśli w Twoim samochodzie zabraknie paliwa, nie ruszy on z miejsca. Istotne jest, aby sprawdzić poziom paliwa w samochodzie przed uruchomieniem samochodu lub startu.
Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie zatankować samochód.

Zatkany filtr paliwa

Jeśli paliwo nie może dotrzeć do silnika Twojego Jeepa Renegade, to samochód będzie miał trudności z jego spalaniem. W efekcie samochód nie będzie mógł odpalić. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj zatkany filtr paliwa. Wczesne oznaki zatkanego filtra paliwa to słaby przebieg gazu i trudności z uruchomieniem.

Problem ten można rozwiązać poprzez odblokowanie filtra paliwa. Poza tym, ważne jest, aby serwisować swój samochód, aby uniknąć takich problemów.

  Jeep Wagoneer Niezawodność

Przepalony bezpiecznik

Bezpieczniki samochodowe odgrywają ważną rolę w ochronie przewodów elektrycznych w samochodzie przed nadmiernym prądem i zwarciem. Jeśli więc masz przepalony bezpiecznik lub uszkodzone wkładki topikowe, samochód nie ruszy. To dlatego, że moc nie dotrze do przekaźnika rozrusznika.

Aby rozwiązać ten problem, będziesz miał profesjonalny mechanik sprawdzić samochód i dowiedzieć się, czy bezpiecznik jest przepalony lub linki są uszkodzone. Jeśli bezpiecznik jest przepalony, trzeba będzie go wymienić. Ale jeśli ogniwa są uszkodzone, można je naprawić.

Awaria pompy paliwowej

Pompa paliwa przenosi płyn ze zbiornika paliwa do gaźnika lub wtryskiwacza paliwa silnika spalinowego. Jeśli pompa paliwa ulega awarii, zauważysz takie objawy, jak utrata mocy przy przyspieszaniu, samochód pluje przy dużych prędkościach, a silnik nie chce się uruchomić. Aby rozwiązać ten problem, trzeba będzie wymienić złą pompę paliwa.

Złe świece zapłonowe

Świece zapłonowe zapewniają iskrę, która zapala mieszankę paliwowo-powietrzną, tworząc eksplozję, która pozwala twojemu silnikowi wytwarzać moc. Tak więc, jeśli świece zapłonowe są złe, Twój samochód będzie miał problemy z uruchomieniem. A jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wymiana złych świec zapłonowych na dobre.

Wadliwy system elektryczny

Wadliwy system elektryczny, taki jak luźne lub uszkodzone kable, może zatrzymać samochód przed uruchomieniem. Tak więc, jeśli sprawdziłeś wszystkie powyższe części, a twój samochód nie chce się uruchomić, powinieneś sprawdzić układ elektryczny samochodu i mieć uszkodzone lub zniszczone przewody i połączenia naprawione. To pozwoli uniknąć problemu.

  Samochody podobne do Jeep Compass

FAQ

Czy Jeep Renegade jest niezawodny?

Nie, Jeep Renegade należy do najmniej niezawodnych modeli Jeepa. Dzieje się tak dlatego, że ten samochód jest dostarczany z wieloma problemami. Dlatego właściciel tego samochodu spędzi nieco więcej czasu w garażu niż większość właścicieli konkurencyjnych samochodów. Niemniej jednak, niektóre lata modelowe Jeep Renegade są bardziej niezawodne niż inne. Zawsze należy wziąć to pod uwagę przy wyborze używanego Jeepa Renegade.

Czy naprawa Jeepa Renegade jest kosztowna?

Tak, utrzymanie Jeepa Renegade jest o wiele droższe niż większość jego rywali. Średnio, będzie Cię kosztować około 498 dolarów, aby utrzymać Jeep Renegade. Wręcz przeciwnie, utrzymanie subkompaktowych crossoverów SUV zajmuje średnio 466 dolarów rocznie. Tak więc, wydasz co najmniej 32 dolary więcej na utrzymanie Jeepa Renegade w porównaniu do jego rywali.

Jakie inne problemy dotykają Jeepa Renegade?

Poza tym, że Jeep Renegade nie odpala, w tym samochodzie mogą wystąpić inne problemy, takie jak problemy z silnikiem, problemy elektryczne, problemy z zawieszeniem, nadmierna emisja spalin, problemy ze skrzynią biegów, nieregularne wyłączanie się pojazdu, problemy z układem kierowniczym i nadmierne zużycie oleju.

Pomimo posiadania kilku problemów, Jeep Renegade może działać dłużej, jeśli będzie odpowiednio konserwowany i pielęgnowany.

Podsumowanie

Teraz, gdy wiesz, co może powodować, że Twój Jeep Renegade nie odpala, powinieneś mieć łatwy czas na zidentyfikowanie pierwotnej przyczyny i jej naprawienie. Ogólnie rzecz biorąc, Jeep Renegade jest miłym samochodem dla osób poszukujących subkompaktowego crossovera SUV o doskonałych właściwościach terenowych.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z