Kia Ceed 1.6 crdi problemy

Kia Ceed

Od 2007 do 2011 roku Kia Ceed była najlepiej sprzedającym się modelem Kia. Ten kompaktowy samochód jest nie tylko elegancki i niezawodny, ale także ekonomiczny i nowoczesny. Jednym z najlepiej działających silników Kia Ceed jest silnik 1.6 crdi. Ale jakie są częste problemy z modelem Kia Ceed 1.6 crdi?

Typowe problemy z silnikiem Kia Ceed 1.6 crdi to zatkany filtr DPF, problemy z turbo, problemy z zawieszeniem, awaria hamulców i problemy elektryczne. Ponadto inni użytkownicy zgłaszali posiadanie problemów z rozruchem, problemów z klimatyzacją oraz problemów z lakierem.

Jakie są najczęstsze problemy z modelami Kia Ceed 1.6 crdi?

Zatkany filtr DPF

Ponieważ silnik wysokoprężny Kia Ceed 1.6 crdi jest wyposażony w łańcuch rozrządu i filtr DPF, ważne jest, aby samochód był napędzany na dłuższych dystansach. Zaniechanie tego doprowadzi do zatkania filtra DPF, co może wpłynąć na wydajność silnika.

Jeśli Twoja Kia Ceed ma taki problem, możesz go naprawić poprzez odetkanie filtra DPF. Najlepiej jednak wymienić zatkany filtr DPF i zapewnić jazdę samochodem zgodnie z zaleceniami, aby osiągnął on temperaturę roboczą.

Problemy z klimatyzacją

Jest to jeden z problemów, których powinieneś się spodziewać, jeśli jesteś właścicielem modelu Kia Ceed z silnikiem 1.6 crdi. Będziesz wiedział, że klimatyzacja zawodzi, gdy nie dmucha bardzo zimnym powietrzem po przełączeniu na najzimniejsze ustawienie. Głównym winowajcą tego problemu jest wadliwy skraplacz.

Tak więc, jeśli chcesz naprawić ten problem, będziesz zobowiązany do wymiany wadliwego skraplacza.

  Kia K5 Niezawodność

Problemy z turbo

Turbo w Kia Ceed jest znane z tego, że się psuje. Dzieje się tak dlatego, że turbo staje się wadliwe szybciej niż przewidziany czas. Jedną z rzeczy, które powodują szybsze pogorszenie się turbo jest wadliwy zawór EGR. Niemniej jednak, jeśli chcesz naprawić ten problem, będziesz musiał wymienić zarówno turbo, jak i zawór EGR.

Awaria hamulca

Jest to jeden z problemów, który sprawił, że Kia wycofała z rynku modele Kia Ceed wyprodukowane między 01/04/2008 a 30/03/2009. Kia zauważyła, że pompa hamulcowa w niektórych modelach wyposażonych w ESP może nie być zgodna ze specyfikacją, przez co prowadziła do dłuższej niż zwykle drogi hamowania. Może to doprowadzić do wypadku lub nawet uszkodzenia samochodu.

Problemy z lakierem

Niektórzy użytkownicy zgłosili posiadanie problemów z lakierem w niektórych powłokach Kia Ceed. Użytkownicy modeli Kia Ceed z powłoką czerwonego lakieru na samochodzie skarżyli się, że jest ona cienka i łatwo się łuszczy. Jest to problem, który Kia powinna uważnie śledzić i naprawić dla dotkniętych użytkowników. Natomiast użytkownicy Kia Ceed z innymi rodzajami powłoki nie skarżyli się na taki problem.

Kwestie elektryczne

Problemy elektryczne mogą być uciążliwe, ponieważ znalezienie pierwotnej przyczyny może być wyzwaniem. Na przykład, jeśli przewód jest gdzieś uszkodzony, może być trudno dostępny lub może być konieczne zdemontowanie niektórych części samochodu, aby uzyskać dostęp i naprawić go. Oprócz uszkodzonych przewodów, zły alternator, przepalony bezpiecznik, a nawet martwy akumulator mogą powodować problemy elektryczne.

  Kia Stinger Niezawodność

Aby naprawić problemy elektryczne, trzeba najpierw odkryć podstawowy problem i wymienić lub naprawić go.

Problemy z rozruchem

Większość problemów z uruchomieniem samochodu jest spowodowana przez umierającą baterię, zły alternator, skorodowane kable lub problem z rozrusznikiem. Ale jeśli wszystkie powyższe są w porządku, a Twój samochód nadal ma problemy z rozruchem, sprawdź immobilizer. Wadliwy immobilizer jest główną przyczyną problemów z rozruchem w Kia Ceed. Upewnij się, że zły immobilizer został wymieniony, aby rozwiązać problem.

Problemy z zawieszeniem

Mimo że Kia Ceed nie jest znana z problemów z zawieszeniem, ten konkretny model miał ten problem w przeszłości. Problem ten szalał w modelu Kia Ceed z 2007 roku. Niemniej jednak, problemy z zawieszeniem w tym samochodzie były związane z wadliwym łącznikiem stabilizatora. Dobrą wiadomością jest to, że producent odwołał dotknięte samochody i zostało to naprawione. Większość najnowszych modeli nie ma takiego problemu.

FAQ.

Jak długo wytrzymuje Kia Ceed?

Kia Ceed jest bardzo niezawodnym samochodem. Przy odpowiedniej opiece i konserwacji, samochód ten powinien wytrzymać ponad 200 000 mil. Jednak aby tak się stało, użytkownik musi również prawidłowo prowadzić samochód i przestrzegać zalecanych przez producenta planowych usług serwisowych.

Czy Kia Ceed jest paliwooszczędna?

Tak, Kia Ceed jest jednym z najbardziej wydajnych samochodów w swojej klasie. Jego silniki benzynowe mają wskaźnik wydajności między 38,2 a 54,3 mpg. Z drugiej strony, jego modele napędzane olejem napędowym mają wydajność, która waha się między 51,1 mpg a 64,2 mpg.

  Najczęstsze problemy z Kia Niro

Jaki jest mpg dla silnika Kia Ceed 1.6 crdi?

Kia Ceed 1.6 crdi silnik jest jednym z najbardziej wydajnych modeli w swojej klasie. Ten samochód pochodzi z połączonego mpg około 35, co jest wybitne. Dzieje się tak dlatego, że większość jego konkurentów ma niższy łączony mpg.

Jaki jest najbardziej niezawodny silnik Kia Ceed?

Model Kia Ceed występuje zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Jednak najbardziej niezawodnym silnikiem z tej linii jest silnik wysokoprężny crdi o pojemności 1,6 litra. Silnik ten jest nie tylko paliwooszczędny, ale również mocny i bardziej trwały niż jego benzynowe odpowiedniki.
Wręcz przeciwnie, najlepszy silnik benzynowy to 1,0-litrowy 3-cylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem. Ten silnik jest gładki i dostarcza do 118 KM i 127 lb-ft momentu obrotowego. Może również przyspieszyć od 0 do 62 mph w zaledwie 11,1 sekundy.

Bottom line

Teraz, gdy znasz niektóre z powszechnych problemów, z którymi boryka się model Kia Ceed 1.6 crdi, powinieneś dobrze zadbać o swój samochód, aby uniknąć większości z tych problemów. Jak większość samochodów, dbanie o swój samochód sprawi, że będzie on służył dłużej i zmniejszy ogólny koszt naprawy i konserwacji.

Podsumowując, Kia Ceed to wyjątkowy samochód kompaktowy z wieloma opcjami silnika w ofercie. Oprócz silnika Kia Ceed 1.6 crdi, producent oferuje również silniki 1.0 litra Kappa T-GDi I3, 1.4 litra Kappa II T-GDi I4 oraz 1.6 litra Gamma II MPi I4.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z