Kia Forte Koup Niezawodność

Firma Kia Corporation została założona w maju 1944 roku i jest najstarszym koreańskim producentem samochodów. Każdego roku produkowanych jest ponad 1,4 miliona pojazdów Kia w 14 zakładach produkcyjnych i montażowych w ośmiu krajach. Podczas New York International Auto Show 20 marca 2008 roku, Kia zaprezentowała samochód koncepcyjny o nazwie „Kia Koup”, w którym ujawniono dwudrzwiowe coupe. Koncept wyposażono w turbodoładowaną wersję 2,0-litrowego silnika rzędowego Theta II o nazwie twin-scroll.

Przegląd

Kia Forte Koup to trzecia wersja nadwoziowa kompaktowego samochodu, który jest dostępny również w wersji sedan i hatchback. Posiada turbodoładowany, czterocylindrowy silnik i konkuruje z Hyundaiem Veloster i Volkswagenem GTI. Modele EX są wyposażone w 2,0-litrowy, czterocylindrowy silnik GDI, a modele SX mają 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik czterocylindrowy o mocy 201 KM (150 kW) i momencie obrotowym 195 lb. ft (264 Nm). Prędkość 0-60 mph osiągnięto w 8,2 sekundy w najwyższym modelu EX.

Niezawodność

Ocena niezawodności Kia Forte Koup wynosi 4,0 na 5,0, co plasuje ją na 11 miejscu wśród 36 samochodów kompaktowych. Niezawodność tego kompaktowego samochodu jest ponadprzeciętna w porównaniu z innymi w swojej klasie. Kia Forte Koup. została oceniona jako „doskonała” przez RepairPal. Samochody kompaktowe mają średnią ocenę 4 na 5.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest głównym zmartwieniem przy zakupie pojazdu. National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) odnotowała 66 skarg dotyczących bezpieczeństwa złożonych na ten pojazd, w tym 0 przypadków wycofania z rynku i 0 dochodzeń dotyczących zgłoszeń wadliwego produktu.

  Infiniti G25/G37 Niezawodność

Wartość odsprzedaży

W oparciu o prognozowaną 5-letnią stopę amortyzacji wynoszącą 28%, wartość Kia Forte Koup z 2016 roku spadnie o około 3 458 dolarów z obecnej ceny 12 350 dolarów do 8 892 dolarów.

Konserwacja i naprawy

Kia Forte Koup ma niższe koszty posiadania niż przeciętne, ze średnim rocznym kosztem napraw w wysokości 469 dolarów.

FAQ

Czy Kia Forte Koup to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Forte Koup to samochód z napędem na przednie koła.

Ile jest miejsc siedzących w Kia Forte Koup?

Kia Forte Koup to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Ile koni mechanicznych ma Kia Forte Koup i czy ma turbo?

Kia Forte Koup ma 173 KM mocy i 154 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży jest bagażnik w Kia Forte Koup?

13,3 stóp sześciennych ( 0,377 m3 )

Jak duży prześwit ma Kia Forte Koup?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Forte Koup ma aluminiowe koła przednie 16 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 16 X 6,5 cala.

Jak długo wytrzymuje Kia Forte Koup?

Kia Forte Koup wytrzyma około 150,000 do 200,000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowana. Forte wytrzyma 10 do 13 lat, jeśli przejeżdżasz 15 000 mil rocznie, co jest typowe dla amerykańskiego kierowcy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z