Kia Niro Niezawodność

Firma Kia Corporation została założona w maju 1944 roku i jest najstarszym koreańskim producentem samochodów. Każdego roku produkowanych jest ponad 1,4 miliona pojazdów Kia w 14 zakładach produkcyjnych i montażowych w ośmiu krajach. W 2016 roku Kia wprowadziła na rynek model Niro, kompaktowego crossovera SUV (segment C) skupiającego się na technologii elektrycznej, oferując wybór modeli hybrydowych, hybrydowych typu plug-in i elektrycznych z akumulatorem.

Przegląd

W hybrydowej Kia Niro, 1.580-cc czterocylindrowy silnik benzynowy turbo jest połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 32kW dla całkowitej mocy systemu hybrydowego 137 KM dostępnej przy 5.700 obr/min i momentu obrotowego 264Nm między 1.000 a 2.400 obr/min. W samochodzie elektrycznym prędkość maksymalna nie jest całkowicie istotna. Model 64kWh e-Niro może osiągnąć 104mph, ale jazda z taką prędkością po autostradzie bardzo szybko rozładowałaby baterię.

Niezawodność

Można powiedzieć, że jest to samochód niezawodny, ale kwestie takie jak bateria i inne nie czynią go bardziej niezawodnym. Jeśli chodzi o Niro, to plasuje się w dolnej połowie tabeli hybrydowych i elektrycznych. Jest objęty gwarancją Kia na siedem lat/100 000 mil, czyli więcej niż w przypadku Seata Ateca czy Skody Karoq.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo pojazdów jest zawsze na topie. Kia Niro otrzymała ocenę 5 gwiazdek od Euro NCAP w testach zderzeniowych. System zapobiegania kolizjom (FCA), system wspomagania utrzymania pasa ruchu (LKAS) oraz siedem poduszek powietrznych (o jedną więcej niż w modelu Kona Electric i BMW i3) należą do wyposażenia standardowego Niro.

  Niezawodność BMW VS Ferrari - co jest lepsze?

Wartość odsprzedaży

Wartość odsprzedaży pojazdu całkowicie zależy od czasu i stanu pojazdu. KIA Niro po 5 latach amortyzuje się o 55%, a jej 5-letnia wartość odsprzedaży wynosi 13 944 USD.

Konserwacja i naprawy

Utrzymanie Kia Niro w dobrym stanie kosztuje od 95 do 2307 dolarów, przy czym średni koszt wynosi 245 dolarów.

FAQ

Czy Niro to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Niro to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Niro?

Kia Niro to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Small Station Wagons

Jaka jest moc w Kia Niro i czy ma turbo?

Kia Niro ma 139 koni mechanicznych i 195 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowo-elektryczny I-4 o pojemności skokowej 1,6 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży prześwit ma Kia Niro?

6,3 cala ( 16 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Niro ma aluminiowe koła przednie 16 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 16 X 6,5 cala.

Czy Kia Niro hybrid to niezawodny samochód?

W ankiecie dotyczącej niezawodności hybrydowy model Niro znalazł się w dolnej połowie zarówno wśród samochodów hybrydowych, jak i elektrycznych. Każdy Niro jest objęty siedmioletnią gwarancją Kia/100 000 mil, co stanowi większą ochronę niż w przypadku Seata Ateca czy Skody Karoq w standardzie.

Czy Kia Niro jest wygodna?

Niro oferuje przestronną, wygodną kabinę, która jest bardziej przestronna niż wiele innych hybryd. Choć nie jest tak wydajny jak liderzy segmentu, tacy jak Toyota Prius, ma atrakcyjne funkcje technologiczne, w tym najbardziej zaawansowane systemy wspomagania jazdy w swojej klasie.

  Kia K5 Niezawodność

Do czego można porównać Kia Niro?

Toyota Prius jest doskonałą alternatywą dla Kia Niro. Toyota Prius jest świetną alternatywą dla Kia Niro, jeśli jesteś surowym zwolennikiem niezawodności. Według EPA, 2021 Niro jest w stanie osiągnąć tylko szacowane przez EPA 53 mpg w mieście i 48 mpg na autostradzie.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z