Kia Optima Niezawodność

Kia Corporation to południowokoreański międzynarodowy producent samochodów z siedzibą w Seulu w Korei Południowej. Od grudnia 2015 roku, Kia Corporation jest mniejszościową własnością Hyundai, który posiada 33,88% udziałów wycenionych na nieco ponad 6 miliardów dolarów. Kia K5, wcześniej znana jako Kia Optima, to samochód średniej wielkości produkowany przez Kia od 2000 roku i sprzedawany na całym świecie pod różnymi nazwami. Kia Optima została wprowadzona na rynek w Malezji 15 sierpnia 2007 roku napędzana 2,0-litrowym silnikiem Theta DOHC CVVT z 4-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Przegląd

W wyposażeniu znajdują się 16-calowe felgi aluminiowe, światła do jazdy dziennej LED, podgrzewane lusterka boczne, 3,5-calowy wyświetlacz LCD w zestawie wskaźników, sześciostopniowe, ręcznie regulowane fotele przednie, 8-calowy dotykowy system informacyjno-rozrywkowy z Apple CarPlay i Android Auto, sześć głośników i możliwość wyboru trybu jazdy.

Niezawodność

Ocena niezawodności Kia Optima wynosi 4,0 na 5,0, co plasuje ją na 8 miejscu wśród 24 samochodów średniej wielkości. Średni roczny koszt naprawy wynosi 471 dolarów, co czyni własność bardziej przystępną niż przeciętna. W przypadku Optimy niezwykle rzadko zachodzi potrzeba wykonywania poważnych napraw, ponieważ ich częstotliwość jest średnia, a częstotliwość napraw niska.

Bezpieczeństwo

National Highway Traffic Safety Administration przyznała Kia Optima 5-Star Overall Safety Rating, co oznacza, że osiągnęła ona doskonałe wyniki w testach dotyczących zderzeń czołowych, bocznych i wywrócenia się pojazdu.

Wartość odsprzedaży

Kia Optima dobrze trzyma swoją wartość, z bardzo małą amortyzacją w ciągu pierwszych trzech lat posiadania. Pochodzą one również z jednych z najwyższych wartości sprzedaży prywatnej ze wszystkich samochodów w swojej klasie, zwłaszcza jeśli były one prowadzone przez mniej niż 15 tys. mil rocznie.

  Kia Carnival Niezawodność

Konserwacja i naprawy

W ciągu pierwszych 10 lat eksploatacji, KIA Optima będzie kosztować około 5,934 dolarów. Jest to więcej niż średnia branżowa dla popularnych modeli sedanów o 905 dolarów. Ponadto, istnieje 17,53% szans, że Optima będzie wymagała poważnej naprawy.

FAQ

Czy Kia Optima to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Optima jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Optima?

Kia Optima to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Large Cars

Jaka jest moc w Kia Optima i czy ma turbo?

Kia Optima ma 178 KM mocy i 195 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Intercooled Turbo Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1.6 L Układ paliwowy to: Gasoline Direct Injection.

Jak duży jest bagażnik w Kia Optima?

15,9 stóp sześciennych ( 0,45 m3 )

Jak duży prześwit ma Kia Optima?

5,3 cala ( 13,46 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Optima ma aluminiowe koła przednie 17 X 6,5 cala i aluminiowe koła tylne 17 X 6,5 cala.

Z jakimi problemami boryka się Kia Optima?

  • Przestarzałe oprogramowanie skrzyni biegów.
  • Uszkodzony przełącznik położenia przepustnicy (TPS).
  • Nieprawidłowe działanie i awaria silnika.
  • Nieprawidłowo działający zatrzask drzwi.
  • Słaby alternator.
  • Wadliwy i nieszczelny wąż paliwowy niskiego ciśnienia.
  • Komplikacje z układem kierowniczym.

Czy Kia są tak samo niezawodne jak Toyoty?

Zarówno Kia, jak i Toyota, są znane ze swojej niezawodności. Oba mają RepairPal wynik niezawodności 4,0 z 5,0. RepairPal ocenia Kia ósma i Toyota trzecia, odpowiednio, więc Kia może być nieco bardziej wiarygodne.

  Kia Forte Koup Niezawodność

Które modele Kia mają problemy z silnikiem?

Kia wycofuje z rynku ponad 618 000 pojazdów. Pojazdy te pochodzą z modeli 2011-2014 Kia Optima i 2012-2014 Sorento. Łożyska silnika mogą ulec awarii i spowodować zatarcie silnika.

Czy Honda jest bardziej niezawodna niż Kia?

Zarówno samochody Hondy, jak i Kia są niezawodne i oferują imponujące gwarancje. Honda chce, aby Państwa samochód, ciężarówka lub SUV służył tak długo, jak to możliwe.

Czy Kia Optima to dobry używany samochód?

Optima z 2020 roku może być uważana za świetny używany samochód. Ten sedan oferuje komfortową jazdę, przestronną kabinę, duży bagażnik oraz łatwy w obsłudze i dobrze wyposażony system infotainment. Ten sedan jest naładowany funkcjami bezpieczeństwa i ma jedną z najwyższych ocen bezpieczeństwa w swojej klasie.

Jak długo wytrzymuje Kia Optimas?

Tak długo, jak samochód jest dobrze utrzymany, Kia Optima może przejechać ponad 200 000 mil. Regularne przeglądy, takie jak wymiana oleju, mogą mieć ogromny wpływ na żywotność samochodu. Zwłaszcza, jeśli do wszystkich wymian oleju będziesz używać zalecanego oleju.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z