Kia Rio Niezawodność

Koreańska firma Kia Corporation, zwana potocznie Kia, produkuje samochody z siedzibą w Seulu, w Korei Południowej. Rio zostało wprowadzone na rynek w listopadzie 1999 roku przez firmę Kia, a obecnie jest to już jego czwarta generacja. Jest dostępny w różnych stylach nadwozia, które obejmują trzydrzwiowy hatchback, pięciodrzwiowy hatchback i czterodrzwiowy sedan. Napędzany jest przez rzędowe, czterocylindrowe silniki benzynowe i wysokoprężne oraz posiada napęd na przednie koła.

Przegląd

Dostępne są aż trzy silniki: czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra i mocy 110 KM (82 kW), czterocylindrowy silnik o pojemności 1,4 litra i mocy 96 KM (72 kW) oraz 1,5-litrowy turbodiesel o mocy 109 KM. Jednak na rynku amerykańskim oferowany jest tylko silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra, z jednym rodzajem nadwozia: czterodrzwiowym sedanem i pięciodrzwiowym hatch’em.

Niezawodność

Najnowsza Kia Rio okaże się niezawodna – zajęła doskonałe drugie miejsce wśród 75 samochodów testowanych w naszym badaniu Driver Power z 2021 roku. Zajęła również drugie miejsce wśród 30 producentów drugi rok z rzędu.

Bezpieczeństwo

W oparciu o pięć testów zderzeniowych, Insurance Institute for Highway Safety przyznał Kia Rio ocenę dobrą, a także ocenę dopuszczającą w teście zderzenia czołowego na małej nakładce po stronie pasażera. National Highway Traffic Safety Administration nie przeprowadziła jeszcze testów zderzeniowych modelu 2021 Rio.

Wartość odsprzedaży

Wartość odsprzedaży lub stopa amortyzacji zależy od czasu i stanu pojazdu. KIA Rio po 5 latach amortyzuje się o 49%, a jej 5-letnia wartość odsprzedaży wynosi 9 495 dolarów.

  Czy samochody Mercedesa są niezawodne po przejechaniu 100 tys. mil?

Konserwacja i naprawy

Konserwacja i naprawy KIA Rio będą kosztować około 5 741 dolarów w ciągu pierwszych 10 lat. Jest to więcej niż średnia branżowa dla popularnych modeli sedanów o 1 098 dolarów. Ponadto, istnieje 17,53 procent szans, że Rio będzie wymagać poważnej naprawy. Jest to wynik o 3,97% lepszy niż w przypadku podobnych pojazdów w tym segmencie.

FAQ

Czy Kia Rio to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Rio to samochód z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Rio?

Kia Rio to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Samochody kompaktowe

Jaka jest moc silnika w Kia Rio i czy ma turbo?

Kia Rio ma 120 koni mechanicznych i 112 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 1.6 L. Układ paliwowy to: MPI.

Jak duży prześwit ma Kia Rio?

5,5 cala ( 13,97 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Rio ma stalowe koła przednie 15 X 5,5 cala i stalowe koła tylne 15 X 5,5 cala.

Czy Kia Rio ma jakieś problemy?

Kia Rio jest niezawodnym pojazdem, ale ma pewne problemy. Większość z tych problemów jest niewielka i łatwo je naprawić za pomocą prostej wymiany.

Ile kilometrów wytrzyma Kia Rio?

Kia Rio może przejechać nawet 200,000 mil, jeśli jest odpowiednio konserwowana i zadbana. Rio wytrzyma około 13 lat, jeśli przejeżdżasz 15 000 mil rocznie. Należy utrzymywać samochód w dobrym stanie i nie nadużywać go.

  Kia Cadenza Niezawodność

Czy Kia Rio to dobry samochód?

Kia Rio to świetny samochód subkompaktowy. Przestronna kabina oferuje mnóstwo miejsca dla pasażerów i ich rzeczy. Można również uzyskać dostęp do elementów sterujących systemem inforozrywki.

Czy Kia Rio to mały samochód?

Chociaż Rio jest samochodem subkompaktowym, to nadal jest to podstawowy pojazd. Rio jest głośne, ma sztywną jazdę i nieśpieszne przyspieszenie dzięki silnikowi o pojemności 1,6 litra. Jest to dobry przebieg, ale jest wiele innych kompaktowych samochodów, które mogą go osiągnąć lub przekroczyć.

Który rocznik Kia Rio jest najlepszy?

Model 2003 lub nowszy jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz kupić używaną Kia Rio. Te modele mają mocniejszy silnik (104 KM vs 96), lepsze zawieszenie i lepsze wnętrze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z