Kia Rondo Niezawodność

Koreański producent motoryzacyjny Kia Corporation, powszechnie znany jako Kia, działa ze swojej macierzystej bazy w Seulu w Korei Południowej. W 2019 roku sprzedał ponad 2,8 miliona pojazdów, co czyni go drugim co do wielkości producentem samochodów w kraju po Hyundai Motor Company. Od 2008 roku Kia Rondo jest dostępna w Australii jako mały people mover-slash-hatchback, ale do czasu wydania drugiej generacji w 2013 roku, miał on czterobiegową automatyczną skrzynię biegów. Sześciobiegowa automatyczna jest obecnie dostępna we wszystkich wariantach Rondo.

Przegląd

Modele bazowe wyposażone są w 2,4-litrowy, czterocylindrowy silnik o mocy 145 KM. Nabywcy wersji LX lub EX mogą wybierać pomiędzy tym silnikiem a mocniejszym 2,7-litrowym V6. Dostępny jako samochód pięcio- lub opcjonalnie siedmioosobowy ze standardowym silnikiem czterocylindrowym 2,4 l o mocy 175 KM lub opcjonalnym silnikiem V6 o mocy 192 KM w dwóch poziomach wykończenia. W Australii jest on dostępny tylko jako pojazd siedmioosobowy z silnikiem czterocylindrowym o pojemności 2,0 litrów i automatyczną lub manualną skrzynią biegów, w zależności od poziomu wyposażenia. V6 był ostatnim silnikiem Kia, w którym zastosowano pasek rozrządu zamiast łańcucha rozrządu.

Niezawodność

Właściciele Kia zgłosili 75 skarg na Rondo w ciągu dziewięciu lat modelowych. Według systemu PageRank, Rondo zajmuje 11 miejsce pod względem niezawodności wśród 21 modeli Kia, przy czym najwięcej uwagi poświęca się problemom z silnikiem i układem kierowniczym.

Bezpieczeństwo

National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) przeprowadziła 0 akcji wycofania z rynku, 0 dochodzeń w sprawie zgłoszeń wadliwego produktu i odnotowała 0 skarg dotyczących bezpieczeństwa tego pojazdu.

  Kia Forte Koup Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Oczekuje się, że Kia Rondo z 2010 roku straci na wartości około 9% w ciągu pięciu lat. Oznacza to, że za pięć lat będzie on wart 389 dolarów mniej niż jego obecna cena wynosząca około 4 325 dolarów.

Konserwacja i naprawa

Konserwacja i naprawa Kia Rondo kosztuje średnio 275 dolarów, ale cena może wahać się od 95 do 2002 dolarów.

FAQ

Czy Kia Rondo to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Rondo jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Rondo?

Kia Rondo to samochód posiadający 7 miejsc siedzących. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize Station Wagons

Jaka jest moc w Kia Rondo i czy ma ona turbo?

Kia Rondo ma 175 koni mechanicznych i 169 lb-ft momentu obrotowego.

Jak duży prześwit ma Kia Rondo?

6.1 cala ( 15,49 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Rondo ma stalowe koła przednie 16 x 6,5 cala i stalowe koła tylne 16 x 6,5 cala.

Czy istnieje Kia Rondo 2022?

Prawdopodobnie chodzi o Kia Carens, o której ludzie mówią, jeśli wspominają o Kia Rondo 2022.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z