Kia Sedona Niezawodność

Firma Kia Corporation została założona w maju 1944 roku i jest najstarszym koreańskim producentem samochodów. Każdego roku produkowanych jest ponad 1,4 miliona pojazdów Kia w 14 zakładach produkcyjnych i montażowych w ośmiu krajach. Kia nazywa swoją Kia Sedona z 2022 r. pojazdem wielofunkcyjnym, ale w rzeczywistości jest to wyrafinowany minivan w przebraniu SUV-a. Poza klasycznymi przesuwanymi drzwiami bocznymi, to, co identyfikuje go jako minivana, to przestronny trzeci rząd, którego brakuje w wielu SUV-ach.

Przegląd

Sedona posiada 3,3-litrowy silnik V6 Lambda Gasoline Direct Injection (GDI) o mocy 206 kW (276 KM) i 336 N.m (248 lb. ft), sześciobiegową automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na przednie koła. Kia Sedona 2016 jest najdroższym i najnowszym modelem wymienionym tutaj, ale raporty sugerują, że nie jest warta inwestycji. Kia Complaints wymienia 2016 Sedonę jako jeden z modeli, których należy unikać w trzeciej generacji, 2015-2020.

Niezawodność

RepairPal ocenia Kia Sedona jako bardzo wiarygodne na 4,0 z 5, podczas gdy J.D. Power stawia go na 81 z 100 i plasuje go jako # 2 minivan w pierwszej 4. Na tej podstawie można powiedzieć, że Kia Sedona jest bardzo niezawodnym pojazdem.

Bezpieczeństwo

Kia Sedona w testach zderzeniowych po stronie pasażera uzyskała ocenę „Akceptowalny” od NHTSA (National Highway Traffic Safety Administration). 5-gwiazdkowa ogólna ocena bezpieczeństwa jest oparta na dostępności niektórych opcjonalnych elementów wyposażenia bezpieczeństwa.

Wartość odsprzedaży

Czas i stan to dwa ważne czynniki wpływające na wartość odsprzedaży samochodu. Według KIA, po pięciu latach wartość Sedony spadnie o 62% i po pięciu latach będzie można ją odsprzedać za 13 610 USD.

  Niezawodność BMW VS Camaro - co jest lepsze?

Konserwacja i naprawy

Przeciętne roczne koszty napraw i konserwacji Kia Sedona wynoszą 495 dolarów, podczas gdy te dla minivanów i wszystkich modeli pojazdów wynoszą odpowiednio 647 dolarów i 652 dolary. Jej koszty napraw są normalne w porównaniu z innymi.

FAQ

Czy Kia Sedona to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Sedona jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Sedona?

Kia Sedona to samochód z 8 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Minivany 2WD

Jaka jest moc w Kia Sedona i czy ma turbo?

Kia Sedona ma 276 koni mechanicznych i 248 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded V-6 o pojemności skokowej 3.3 L Układ paliwowy to: Bezpośredni wtrysk benzyny.

Jak duży prześwit ma Kia Sedona?

6,7 cala ( 17,02 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Sedona ma przednie aluminiowe koła 18 X 7 cali i tylne aluminiowe koła 18 X 7 cali.

Który rok jest najbardziej niezawodny dla Kia Sedona?

Krótka odpowiedź brzmi: 2002, 2003, 2005, 2012 i 2016. Więc to są dobre lata, jeśli szukasz używanego Sedona.

Jakie problemy ma Kia Sedona?

  • Nieprawidłowe odgłosy przy rozruchu.
  • Komplikacje przy ruszaniu.
  • Wadliwy akumulator.
  • Problemy z oświetleniem zewnętrznym.
  • Nieprawidłowe działanie zespołu sprzęgła klimatyzacji (A/C).
  • Problemy z przekładnią spowodowane przestarzałym oprogramowaniem.
  • Uszkodzony czujnik położenia wału korbowego.
  • Przedwczesne uszkodzenie alternatora.

Ile kilometrów wytrzyma Kia Sedona?

Średnia żywotność Kia Sedona wynosi od 190.000 do 210.000 mil. Nieplanowane naprawy są wymagane w Sedonie około 0,3 razy na rok kalendarzowy. Istnieje 10% szans, że Sedona będzie miała poważne problemy. Właściciele Sedony wydają też średnio 495 dolarów rocznie na naprawy.

  Ford Taurus X Niezawodność

Czy Kia Sedona ma problemy ze skrzynią biegów?

Problemy te są często łatwe do zauważenia. 2020 Kia Sedona Transmission Problemy mogą obejmować opóźnienia w zmianie biegów lub szlifowanie podczas przyspieszania, drżenie przy każdej prędkości lub palący lub gwiżdżący dźwięk dochodzący od spodu.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z