Kia Seltos Niezawodność

Koreański producent motoryzacyjny Kia Corporation, powszechnie znany jako Kia, działa ze swojej macierzystej bazy w Seulu w Korei Południowej. W 2019 roku sprzedał ponad 2,8 miliona pojazdów, co czyni go drugim co do wielkości producentem samochodów w kraju po Hyundai Motor Company. Kia Seltos to subkompaktowy crossover SUV produkowany przez Kia. Wprowadzony na początku 2019 roku, Seltos jest dopasowany pomiędzy Stonic, Soul i Sportage w linii globalnych SUV-ów Kia.

Przegląd

Kia Seltos ma silnik Diesla, który ma 1493 cm3, silnik benzynowy, który ma 1497 cm3 i silnik benzynowy o pojemności 1353 cm3. Może być wyposażony w automatyczną lub ręczną skrzynię biegów. To może przejść od 0 do 60 mph w 7,4 sekundy. Do całkowitego zatrzymania się z 60 mph potrzeba 117 stóp.

Niezawodność

Wśród subkompaktowych SUV-ów, Kia Seltos z 2021 roku wyróżnia się doskonałą przestrzenią pasażerską i ładunkową. Brakuje jej jednak przyspieszenia. Ten pojazd nie został oceniony, ponieważ nie oceniono jego przewidywanej niezawodności. Kia Seltos z 2022 roku nie ma jeszcze oceny niezawodności według J.D. Power. ma przewidywaną ocenę niezawodności 78 na 100.

Bezpieczeństwo

Ocenę 5 gwiazdek w teście zderzeniowym Global NCAP oraz w teście zderzeniowym ANCAP uzyskała wcześniej Kia Seltos. Pojazd testowy ANCAP posiadał sześć poduszek powietrznych i funkcję wspomagania bezpieczeństwa jako wyposażenie standardowe. Standardowe wyposażenie modelu w wersji na rynek indyjski obejmuje podwójne przednie poduszki powietrzne, ABS z EBD oraz tylne czujniki parkowania.

  Aston Martin DB9 GT Niezawodność

Wartość odsprzedaży

Na rynku samochodów używanych pojawiło się zaledwie kilka egzemplarzy Selto, które osiągają wysokie wartości przy odsprzedaży. Oczekuje się, że taka sytuacja utrzyma się jeszcze przez jakiś czas, ponieważ samochód ten jest nadal bardzo popularny na rynku nowych samochodów.

Konserwacja i naprawy

Mimo że samochody luksusowe wymagają najwięcej zabiegów konserwacyjnych, wiele pojazdów budżetowych zajmuje stosunkowo wysokie pozycje w rankingu. Kia, marka klasy podstawowej, ma koszty utrzymania 1,3 raza wyższe niż średnia.

FAQ

Czy Kia Seltos to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Seltos to samochód z napędem na wszystkie koła.

Ile miejsc siedzących jest w Kia Seltos?

Kia Seltos to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Mały SUV 4WD

Jaka jest moc w Kia Seltos i czy ma turbo?

Kia Seltos ma 146 koni mechanicznych i 132 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to Regular Unleaded I-4 o pojemności skokowej 2.0 L Układ paliwowy to: MPI.

Jak duży prześwit ma Kia Seltos?

7,3 cala ( 18,54 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Seltos ma 17 X 7 calowe aluminiowe koła przednie i 17 X 7 calowe aluminiowe koła tylne.

Czy Kia Seltos ma dużo problemów?

Znaleźliśmy kancelarię prawną, która doradza klientom o potencjalnym niebezpieczeństwie, że Kia Seltos z 2021 roku stanie się cytryną z powodu problemów z silnikiem i elektryką. Te skargi są najczęstszymi problemami, które właściciele zgłaszają do National Highway Traffic Safety Administration.

  Kia Forte Niezawodność

Dlaczego nie powinieneś kupować Kia Seltos?

Oto wady zakupu Kia Seltos z 2021 roku. Osiągi Seltosa są słabe, mimo że posiada on silnik turbo. Osiągi SUV-a nie są tak mocne, jak wiele osób by sobie tego życzyło.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z