Kia Spectra Niezawodność

Koreańska firma Kia Corporation, zwana potocznie Kia, produkuje samochody z siedzibą w Seulu, w Korei Południowej. Kia nazywa ją 2022. Kia Spectra to samochód kompaktowy produkowany przez Kia Motors w latach 2000-2009. Zastąpił model Kia Sephia, a jego miejsce zajął model Kia Forte (na niektórych rynkach znany również jako Kia Cerato).

Przegląd

Standardowo Spectra wyposażona jest w silnik rzędowy o pojemności 2,0 litra, który produkuje 138 koni mechanicznych i 136 funtów momentu obrotowego. Na naszym torze testowym, Soul X-Line potrzebował 8,3 sekundy, aby osiągnąć prędkość 60 mph, ale podczas normalnej jazdy nie odczuwa się braku mocy.

Niezawodność

Kia Spectra ma reputację samochodu niezawodnego, a dzięki podstawowej konserwacji może przejechać ponad 200 000 mil. Obsługa techniczna modelu Spectra jest prosta, a ponieważ nie ma w nim tak wielu komplikacji jak w nowszych samochodach i niektórych luksusowych markach, może być naprawiany przez większość mechaników.

Bezpieczeństwo

Spectra otrzymała bardzo wysoką ocenę w testach zderzeniowych od głównej grupy zajmującej się bezpieczeństwem samochodowym w Stanach Zjednoczonych, National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Kompaktowy model Kia otrzymał 4 gwiazdki na 5 możliwych, po tym jak został poddany rygorystycznym testom NCAP w zakresie zderzeń czołowych.

Wartość odsprzedaży

Wartość odsprzedaży zależy od czasu i stanu pojazdu. Kia Spectra może stracić na wartości nawet do 24%. Wydatki związane z posiadaniem samochodu mogą się różnić w zależności od pojazdu, kierowcy i lokalizacji. Wydatki te obejmują amortyzację i ubezpieczenie, odsetki od kredytu Premium, koszty paliwa.

  Kia Rio Niezawodność

Konserwacja i naprawy

Kupno części samochodowych Kia Spectra nie jest drogie, szczególnie w punktach recyklingu, które sprzedają używane części Kia Spectra. Części Kia Spectra mogą poprawić obsługę i wydajność pojazdu. Średni koszt za konserwację i naprawę Kia Spectra szacuje się na 268 dolarów.

FAQ

Czy Kia Spectra to samochód z napędem na przednie koła, tylne koła czy wszystkie koła?

Kia Spectra jest samochodem z napędem na przednie koła.

Ile miejsc jest w Kia Spectra?

Kia Spectra to samochód z 5 miejscami siedzącymi. Klasyfikacja EPA dla tego samochodu to: Midsize

Jaka jest moc w Kia Spectra i czy ma turbo?

Kia Spectra ma 138 koni mechanicznych i 136 lb-ft momentu obrotowego. Silnik to gazowe I4 o pojemności skokowej 2.0L.

Jak duży jest bagażnik w Kia Spectra?

12,2 stóp sześciennych ( 0,345 m3 )

Jak duży prześwit ma Kia Spectra?

6,3 cala ( 16 cm )

Jaki typ kół posiada samochód?

Kia Spectra ma 16 x -TBD- calowe aluminiowe koła przednie i 16 x -TBD- calowe aluminiowe koła tylne.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z