Koszty utrzymania samochodu Mercedes vs Lexus

Koszty utrzymania samochodu Mercedes vs Lexus

Zanim zainwestujesz w swój wymarzony samochód, ważne jest, aby nie tylko rozważyć koszt początkowy, ale także to, co wydasz przez lata na utrzymanie samochodu. Niektóre samochody są tańsze w zakupie, ale drogie w utrzymaniu na dłuższą metę.

Mercedes i Lexus to samochody luksusowe. Jednak pojazdy Lexus są tańsze w utrzymaniu niż pojazdy Mercedes-Benz. Koszt utrzymania Mercedesa może być prawie trzykrotnie wyższy niż koszt utrzymania Lexusa w tym samym okresie. Dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem wymarzonego samochodu rozważyć wszystkie czynniki.
Zarówno Mercedes-Benz, jak i Lexus oferują małe samochody, samochody sportowe, samochody średniej wielkości, SUV-y i samochody hybrydowe. Porównując je ze sobą, samochody marki Mercedes są bardziej luksusowe, komfortowe, trwałe i lepiej się sprawują. Z drugiej strony, samochody Lexus są niezawodne, niedrogie i łatwiejsze w utrzymaniu.
Nasz dzisiejszy punkt ciężkości nie polega na porównywaniu różnych pojazdów marki Lexus i Mercedes, ale na sprawdzeniu, która marka spośród tych dwóch jest tańsza w utrzymaniu. Dowiesz się również, który samochód jest tańszy w naprawie przez okres pięciu lat.

Mercedes kontra Lexus: Ogólne koszty utrzymania

Będąc oddziałem Toyoty, Lexus jest o wiele tańszy w utrzymaniu niż Mercedes-Benz. Ale w pierwszych kilku latach posiadania samochodu może to nie być prawdą. Wynika to z faktu, że Lexus wymaga konserwacji co 6 miesięcy/5 000 mil, podczas gdy Mercedes wymaga konserwacji po 12 miesiącach/10 000 mil.
Ale po kilku latach posiadania, przekonasz się, że utrzymanie Mercedes-Benz jest o wiele droższe niż utrzymanie Lexusa. Na przykład, utrzymanie Lexusa RX 350 przez 5 lat będzie Cię kosztować około 9 700 dolarów, podczas gdy utrzymanie Mercedesa GLA 350 przez ten sam okres czasu będzie Cię kosztować ponad 10 200 dolarów.
Wynika z tego, że utrzymanie Mercedesa jest nieco droższe niż utrzymanie Lexusa. Chociaż zaoszczędzisz trochę gotówki, różnica nie jest aż tak znacząca. Jeśli porównamy go z innymi luksusowymi samochodami, takimi jak BMW X3, okaże się, że ich utrzymanie jest jeszcze droższe niż utrzymanie Mercedesa GLA.
Zarówno Mercedes i Lexus samochody wymagają regularnego lub na harmonogram konserwacji, aby nadal działać sprawnie i uniknąć kosztownych napraw w końcu. Niektóre z regularnych usług, które trzeba będzie podjąć na Lexusie to wymiana oleju, nowe opony, wymiana świec zapłonowych i klocków hamulcowych.
Lexus ma zaplanowane przeglądy przy przebiegu 10 000 mil. Mercedes posiada serwis A i B. Serwis A odbywa się po przejechaniu 10 000 mil, natomiast serwis B po przejechaniu 20 000 mil. Inne regularne przeglądy Mercedesa obejmują wymianę oleju i rotację opon.

  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz z lat 90-tych?

Mercedes kontra Lexus: Koszty napraw

Oprócz kosztów utrzymania, Lexus ma również tańsze koszty napraw. W rzeczywistości Lexus jest o wiele tańszy, jeśli chodzi o koszty napraw. W ciągu pięciu lat naprawa Lexusa RX 350 będzie Cię kosztować co najmniej 3200 dolarów, podczas gdy naprawa Mercedesa GLA 350 może kosztować ponad 9500 dolarów.
Niezależnie od tego, który samochód wybierzesz, oba mają wspólne naprawy, o których powinieneś wiedzieć. Na przykład, Mercedes C240s zwykle wymagają wymiany pompy wodnej po pewnym czasie. Natomiast Lexus RX 350 ma zazwyczaj problemy z pompą wodną i kabinowym filtrem powietrza.
Wśród trzech popularnych niemieckich marek luksusowych, Audi ma najdroższe koszty napraw w porównaniu do BMW i Mercedesa. BMW ma najtańsze koszty napraw, ale najwyższe koszty utrzymania. Ogólnie rzecz biorąc, Lexus jest nadal najlepszy, jeśli chodzi o koszty konserwacji i napraw.

Mercedes kontra Lexus: Kiedy kończy się gwarancja

Wszystkie pojazdy Mercedes-Benz objęte są ograniczoną gwarancją na nowe pojazdy, która trwa 48 miesięcy/50 000 mil. Lexus również oferuje gwarancję na 48 miesięcy/50 000 mil. Gdy obu pojazdom kończy się gwarancja, utrzymanie Mercedesa staje się bardzo kosztowne w porównaniu z Lexusem.
Części zamienne do Mercedesa są znacznie droższe niż części do Lexusa. Pojazdy Lexus są produkowane przez Toyotę, więc nie tylko ich części są szerzej dostępne i tańsze, ale również łatwiej jest uzyskać naprawę samochodu. Pojazdy marki Mercedes muszą być oddawane do autoryzowanego mechanika specjalizującego się w Mercedesach, co jest znacznie droższe.
Pojazdy Lexus mają również lepszą ocenę niezawodności, więc prawdopodobnie będziesz musiał naprawiać swojego Mercedesa częściej.

  Jaki jest najlepszy Mercedes Benz dla kobiety?

Porównanie marek samochodów luksusowych

Który z nich jest bardziej niezawodny – Mercedes czy Lexus?

Jeśli chodzi o niezawodność, Lexus ma znaczną przewagę nad Mercedesem. Lexus to luksusowa linia Toyoty. Według J.D. Power Market Report, Lexus należy do najbardziej niezawodnych samochodów na rynku. Mieści się w pierwszej piątce miejsc w różnych rankingach niezawodności.
Wręcz przeciwnie, Mercedes nie znajduje się nawet w pierwszej dziesiątce najbardziej niezawodnych pojazdów. Inne niemieckie marki samochodów luksusowych, takie jak BMW i Audi, plasują się wyżej niż Mercedes pod względem niezawodności. Tak więc, jeśli pragniesz niezawodnego samochodu luksusowego, Lexus jest najlepszym wyborem.
Który z nich ma niższe koszty utrzymania i napraw – Mercedes, BMW, Audi czy Lexus?
Przy zakupie luksusowego samochodu, niektóre z rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę to koszty napraw i konserwacji. Mimo że Lexus oferuje najmniej luksusowe funkcje, jest najtańszy w utrzymaniu w porównaniu z Mercedesem, Audi i BMW, których utrzymanie kosztuje ponad 1800 dolarów rocznie.
BMW jest najdroższe w utrzymaniu, następnie Mercedes, a na końcu Audi. Jeśli chodzi o koszty napraw, Lexus jest nadal najtańszy w utrzymaniu, ponieważ może kosztować poniżej 900 dolarów. Niemieckie luksusowe marki samochodów, z drugiej strony, może kosztować ponad 1600 dolarów do naprawy średnio, co jest dość wysoki.

Który samochód jest lepszy – Lexus czy Mercedes?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli luksus, komfort i trwałość są tym, czego szukasz, pokochasz Mercedes-Benz. Ale jeśli chcesz niedrogi, niezawodny i paliwooszczędny pojazd, to Lexus wygrywa. Ogólnie rzecz biorąc, obie są doskonałymi markami samochodów z jednymi z najlepszych pojazdów luksusowych.

  Dlaczego Mercedesy są takie drogie?

Czy Lexus jest na tym samym poziomie co Mercedes, BMW i Audi?

Nie, nie jest. Chociaż Lexus jest luksusową linią Toyoty, nie jest to nic bliskiego wysokiej klasy niemieckim markom samochodów luksusowych, takim jak Mercedes, BMW i Audi. Lexus może być pięknie zaprojektowany z najwyższej klasy funkcji, ale jego pojazdy nie są niczym w pobliżu tych z Mercedes lub Audi.
Jeśli luksus jest tym, czego szukasz, Mercedes jest najlepszy. Zaraz za nim plasuje się Audi, a następnie BMW. Nie bez powodu Mercedes jest uważany za uosobienie luksusu i zaawansowanej inżynierii. Jest to oczywiste, gdy testować jazdy wszystkich tych samochodów i czuć się w każdym z nich.

Końcowe przemyślenia

Ogólnie rzecz biorąc, utrzymanie Lexusa jest tańsze niż Mercedesa. Po zsumowaniu początkowych kosztów zakupu, kosztów utrzymania i kosztów napraw przez pięć lat, okaże się, że Lexus jest znacznie tańszy w utrzymaniu i eksploatacji niż Mercedes-Benz.
Tak więc, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki i mieć mniej wizyt u mechanika, idź z Lexusem. Ale jeśli jesteś gotowy wydać, aby uzyskać zaawansowaną technologicznie inżynierię, komfort, luksus i wspaniałe ogólne doświadczenie, Mercedes jest drogą do zrobienia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z