Która klasa dochodowa kupuje BMW vs Mercedes?

Która klasa dochodowa kupuje BMW vs Mercedes?

W Stanach Zjednoczonych osoby należące do klasy średniej najczęściej jeżdżą samochodami takich marek jak Honda, Toyota czy Ford. A niektórzy badacze wykazali, że aż 61% super zamożnych osób jeździ również Hondami, Toyotami lub Fordami.
Według IRS, w USA „zamożne” gospodarstwo domowe to takie, które zarabia 250 tys. dolarów rocznie lub więcej. Stanowi to 2% ogółu populacji. Nawet jeśli nie wielu z nich kupuje BMW i Mercedesy, Mercedes wydaje się być bardziej popularnym samochodem dla osób z głębokim portfelem.
BMW i Mercedes są kupowane przez podobną klasę dochodową, a mianowicie przez klasę średnią wyższą i osoby zamożne. Przeciętny właściciel BMW serii 7 ma dochód w gospodarstwie domowym w wysokości 184 tys. dolarów, ale przeciętny właściciel Mercedesa klasy S ma średni dochód w gospodarstwie domowym w wysokości 250 tys. dolarów.

Klasy dochodowe, które kupują luksusowe samochody

W kategorii poniżej $100k gospodarstwa domowego rocznie, tylko 8% ludzi posiada luksusowe samochody w ogóle, nawet nie wspominając BMW lub Mercedes specjalnie. Jest dość oczywiste, że ta klasa dochodowa zazwyczaj nie kupuje tych marek, z wyjątkiem kilku odważnych jednostek, które prawdopodobnie są nadmiernie entuzjastycznie nastawione do tych marek.
Ponad 50% ogółu populacji w USA jest uważana za klasę średnią. I to właśnie ci, którzy zbliżają się do granicy zamożności 250 tys. dolarów są najbardziej zainteresowani kupnem luksusowych samochodów. Wielu badaczy uważa, że są to głównie osoby starsze, które postanowiły zafundować sobie i swojej rodzinie samochód klasy premium.
Marki takie jak Mercedes, BMW i Audi są najbardziej popularne wśród kierowców z wyższej klasy średniej, którzy osiągają dochody pomiędzy 130 a 250 tys. dolarów.
W klasie o dochodach 250 tys. dolarów rocznie, luksusowe samochody są dość powszechne, zwłaszcza jeśli jest to ktoś, kto dużo jeździ. Ale wiele pojazdów w tej klasie również wykracza daleko poza Mercedes lub BMW. A marki takie jak Bentley, Rolls Royce, Porsche, Ferrari czy Lamborghini są bardzo popularne wśród entuzjastów i młodszych osób.

  Który Mercedes ma najlepsze i najwygodniejsze fotele?

Demografia nabywców Mercedesa

Nabywcy Mercedesa to zazwyczaj mężczyźni, w wieku 45+ i zarabiający około 150 tys. dolarów rocznie. Te liczby są tylko ogólnym punktem orientacyjnym, ale wydają się prawdziwe w większości przypadków. Mercedesy są o wiele bardziej popularne wśród mężczyzn w średnim wieku niż BMW.
Wiele marek samochodów ma tendencję do oferowania tańszych modeli dla osób o niższych dochodach, ale Mercedes tego nie robi. Modele Mercedesa są zazwyczaj droższe niż reszta segmentu, w którym są sprzedawane.
Na przykład, Lexus jest również marką premium z wyższym cennikiem, ale Lexus jest submarką Toyoty, a w niektórych przypadkach odwołanie Lexus jest zszargane z tego powodu. To samo dotyczy Audi, ponieważ wiele z części wewnętrznych w Audi są wspólne z resztą grupy Volkswagen.
Tak więc, jeśli jesteś kimś, kto lubi badać każdą część swojego wnętrza, może być w stanie znaleźć tę samą kierownicę w Audi i Bentley, lub te same przełączniki światła w Audi i Volkswagen Golf. Mercedes tego nie robi, ponieważ Mercedes produkuje każdą część wyłącznie dla Mercedesa.

Demografia nabywców BMW

Demografia BMW jest nieco bardziej „rozsądna”, ponieważ wiele modeli BMW jest kupowanych przez entuzjastów, którzy rozciągają swój budżet, aby móc pozwolić sobie na BMW. Co z kolei obniża średnią klasę dochodową BMW do około $130k na gospodarstwo domowe.
BMW jest kupowane głównie przez mężczyzn w wieku 25-54 lat (40% bazy klientów). Aż 75% nabywców BMW nie ma dzieci i aż 90% nabywców nowych BMW posiada własny dom. Statystyki te są prezentowane z marginesem błędu +/- 2,5% przy 95% poziomie ufności.
Ceny BMW są również bardzo różne dla różnych poziomów wykończenia. Podstawowe BMW 740i kosztuje około $86k, a najwyższe modele, takie jak Alpina B7 BMW 2020 lub 760li, kosztują nawet $180k-$200k.

  Który Mercedes ma największy bagażnik?

Additional luxury car FAQ

Jaka klasa dochodowa kupuje Rolls Royce’a czy Bugatti?

Typowi właściciele Rolls Royce’a mają roczny dochód na północ od 1 miliona dolarów, a 52% z nich ma roczny dochód na północ od 5 milionów dolarów. Jeden procent właścicieli RR ma roczny dochód mniejszy niż 500 tys. dolarów, a przeciętny właściciel RR ma 55 lat. Większość właścicieli Rolls Royce’a jeździ swoim samochodem, a tylko 3% z nich jest podwożonych przez szofera.
Ale co z właścicielem Bugatti? Typowy właściciel Bugatti jest najbogatszym z nich wszystkich, zdecydowanie. Według niektórych raportów sprzed kilku lat, typowy właściciel Bugatti Veyron posiada 84 samochody, trzy prywatne odrzutowce i jacht. Dla porównania, ktoś, kto posiada Bentleya, ma zazwyczaj „tylko” 8 samochodów.

Czy Mercedes sprzedaje i kosztuje więcej niż BMW?

Przeciętnie Mercedes Benz kosztuje więcej niż przeciętne BMW, a w rankingu sprzedaży samochodów w USA w 2020 roku Mercedesowi udało się pokonać BMW z nadwyżką 18 tys. samochodów. To dlatego, że Mercedes ma szerszy zasięg, ponieważ większość właścicieli BMW rozważy Mercedesa jako alternatywę, ale zwykły właściciel Mercedesa nie uważa BMW za takie.
Ponadto Mercedes osiąga lepsze wyniki w zakresie niezawodności, a samochody Mercedesa kosztują mniej w przypadku awarii.

Jaki jest najpopularniejszy samochód wśród bogatych ludzi?

Najbardziej popularny samochód wśród bogatych ludzi jest również najbardziej popularnym samochodem w ogóle, a jest nim Ford F150. Fordowi udało się utrzymać tytuł numeru 1 wśród najpopularniejszych samochodów aż przez 4 dekady, a każdy chce mieć F150, bez względu na dochody.
F150 jest w wielu wykończeniach i pakietach zaczynających się od około 20k dolarów, a niektóre raporty sugerują, że aż 22k F150s sprzedawane są kupowane przez ludzi zarabiających więcej niż 200k dolarów. Niektóre modele, takie jak Jeep Grand Cherokee, są również popularne wśród osób zarabiających ponad 200 tys. dolarów.
Jeep zdołał sprzedać prawie 14k z nich do klubu $200k+. Honda zdołała również sprzedać 13,460 Honda Pilots do klubu $200k+ w 2016 roku. Jest więc raczej oczywiste, że bogaci ludzie niekoniecznie chcą drogich samochodów.

  Które modele Mercedesa mają turbo diesla?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z