Która klasa jest lepsza – Klasa S czy Klasa E?

Jeśli szukasz wysokiej klasy sedana Mercedesa, łatwiej jest pomylić wybór między Mercedesem Klasy S i Klasy E. Mercedes Klasy E to sedan Mercedesa klasy średniej, podczas gdy Klasa S to sedan Mercedesa klasy wyższej. Ale który samochód jest lepszy od drugiego?

Zarówno Mercedes Klasy E, jak i Klasy S są pięknie zaprojektowane, przestronne, zaawansowane i luksusowe. Mimo to Mercedes Klasy E jest bardziej niezawodny, lepiej się prowadzi, jest oszczędny i ma więcej miejsca na nogi niż Klasa S. Wręcz przeciwnie, Klasa S jest bardziej luksusowa, bardziej zaawansowana i bardziej wyrafinowana niż Klasa E.

O funkcjach, które wymieniliśmy powyżej, ostateczny wybór zależy od tego, co kupujący pragnie. Co więcej, Mercedes Klasy S jest droższy od Klasy E. Ogólnie rzecz biorąc, Klasa S oferuje więcej funkcji, ale Klasa E jest bardziej niezawodnym i tańszym samochodem.

Różnice między Mercedesem Klasy S i Klasy E

Aby dowiedzieć się, który samochód jest lepszy od drugiego, ważne jest, aby porównać różne czynniki, aby wiedzieć, który samochód się wyróżnia. Oto jak Mercedes Klasy S i Klasa E wypadają na tle siebie w różnych kategoriach:

Gama modeli

Mercedes Klasy S jest pełnowymiarowym sedanem, podczas gdy Mercedes Klasy E jest sedanem średniej wielkości. Jednakże, oba pochodzą z różnych samochodów w swojej klasie, które obejmują sedan, kabriolet i coupe. Niemniej jednak, mimo że oba te samochody mają wiele samochodów do zaoferowania, Klasa E wychodzi na wierzch, ponieważ ma wagon, który Klasa S nie oferuje.
Tak więc, Klasa E pozwala wybrać sedan, coupe, kabriolet i wagon. Z drugiej strony, Klasa S oferuje tylko sedana, coupe i kabriolet.

Wydajność

Pod względem osiągów, samochody te są jak szyja w szyję, ale Klasa E ma również przewagę nad Klasą S. Dzieje się tak, ponieważ Klasa E oferuje wyjątkową moc i przyspieszenie, podczas gdy Klasa S zapewnia maksymalną prędkość. Tak więc, jeśli chcesz szybszy samochód, przejdź do Klasy S, ale jeśli pragniesz wydajności, Klasa E jest najlepszą opcją.
Niemniej jednak, oba te samochody mają wiele różnych wykończeń do zaoferowania w zależności od budżetu i potrzeb. Na przykład, Klasa E oferuje cztery układy napędowe i napęd na wszystkie koła 4Matic. Jej podstawowym silnikiem jest 2,0-litrowy rzędowy silnik 4-turbo, który dostarcza do 255 KM i 273 lb-ft momentu obrotowego.
Z drugiej strony, Mercedes Klasy S jest wyposażony w cztery silniki, a także wariant hybrydowy plug-in. Podstawowym silnikiem Mercedesa Klasy S jest turbodoładowany silnik rzędowy o pojemności 3,0 litrów, który osiąga maksymalną moc 429 KM i moment obrotowy 384 lb-ft.

  Który Mercedes ma 6-cylindrowy silnik?

Zaawansowane funkcje

Pod względem wyposażenia oba te samochody są bardzo zaawansowane i luksusowe, ale Klasa S ma przewagę. Oprócz większości funkcji, które można znaleźć w Klasie E, Klasa S posiada również specjalne funkcje, takie jak zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC, transponder bramek poboru opłat, miękkie zamykanie drzwi, magiczny system kontroli wzroku i wiele innych.

Bezpieczeństwo

Istnieje różnica między bezpieczeństwem a niezawodnością. Jeśli chodzi o niezawodność, Klasa E jest lepszym samochodem. Ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Klasa S jest wyposażona w kilka dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, które czynią ją nieco bezpieczniejszą. Oba samochody są jednak bezpieczne, ponieważ są wyposażone w kluczowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak aktywny system wspomagania hamowania, technologia PRE-SAFE i wiele innych.

Cena

Jak można się było spodziewać, Klasa S jest nieco droższa od Klasy E. Niemniej jednak, cena jest tego warta, ponieważ jest wyposażona w bardziej zaawansowane funkcje, takie jak aktywne, wielokonturowe fotele przednie z pamięcią 4 pozycji, masażem, podparciem lędźwiowym i komfortowymi zagłówkami. Na dodatek ma większą przestrzeń ładunkową niż Klasa E.

FAQ

Jaka jest najlepsza klasa Mercedesa?

To jest pytanie retoryczne, ponieważ różni ludzie mają różne potrzeby. W zależności od potrzeb ludzi, niektórzy mogą uznać Klasę S za najlepszą, podczas gdy inni mogą preferować Klasę G. Jednakże, gdy mówimy o sedanach Mercedesa, Klasa S jest najlepsza, ale jeśli chodzi o SUV-y Mercedesa, Klasa G jest najlepsza.

Który samochód jest droższy w utrzymaniu – Klasa S czy Klasa E?

Oczywiście, że Mercedes-Benz klasy E. Owszem, Mercedes Klasy E i Klasy S to modele Mercedesa z wyższej półki, ale części do Mercedesa Klasy E są znacznie droższe niż części do Mercedesa Klasy S. Poza tym, Klasa E jest bardziej niezawodna niż Klasa S, więc napotkają Państwo mniej problemów podczas posiadania.

  Częste problemy z Mercedesem S-Class W221?

Dlaczego Mercedes Klasy S tak szybko się amortyzuje?

Przede wszystkim większość nowych Mercedesów Klasy S jest leasingowana. Po trzech latach zalewają więc rynek, przez co ich ceny drastycznie spadają. Podczas gdy nowy Mercedes-Benz Klasy S kosztuje około 100 000 dolarów, model wzięty w leasing będzie kosztował o 20% mniej po upływie trzyletniego okresu leasingu.

Innym powodem, dla którego Mercedes Klasy S tak szybko się amortyzuje, są wysokie koszty napraw i konserwacji. Oprócz planowych przeglądów serwisowych, wymiana części w Mercedesie Klasy S jest bardzo kosztowna. Ponadto inżynierowie Mercedesa pobierają wysokie opłaty za naprawę i konserwację samochodu.

Jak niezawodny jest Mercedes Klasy E?

Niezawodność Mercedesa Klasy E zależy od roku modelowego. Modele Mercedesa Klasy E zbudowane do 1995 roku były bardzo niezawodne, natomiast te zbudowane pomiędzy 1995 a 2008 rokiem były zawodne. Dodatkowo, modele Mercedesa Klasy E zbudowane od 2008 do chwili obecnej są również bardzo niezawodne.

Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes-Benz Klasy E jest najbardziej niezawodnym modelem Mercedesa na rynku. Większość agencji niezawodności ocenia ją jako średnią lub nieco powyżej średniej. Klasa E jest solidnie zbudowana i ma mniej problemów na sto pojazdów niż Mercedes-Benz Klasy C lub Klasy S.

Jakie to uczucie być właścicielem Mercedesa Klasy S?

To wyjątkowe uczucie i nie z tego świata. A to dlatego, że Mercedes Klasy S oferuje wszystkie najlepsze cechy, jakich można sobie życzyć w Mercedesie. Od luksusowych foteli, które zmieniają kształt podczas pokonywania zakrętów, po podgrzewane siedzenia, które zapewniają ciepło w chłodne dni – o takiej jeździe może marzyć tylko kilka osób.

  Najlepszy model Mercedesa GLA

Poza tym, będziesz cieszyć się innymi godnymi uwagi funkcjami, takimi jak tempomat, który pozwala się zrelaksować i oświetlenie otoczenia, które tworzy rozrywkowe środowisko, gdy dostajesz masaż z wysokiej jakości skórzanych foteli. Nawet jeśli ten samochód nie jest zbudowany dla prędkości, to i tak radzi sobie wyjątkowo dobrze i ma mnóstwo zaawansowanych technologicznie funkcji.

Podsumowanie

Jeśli chcesz mieć wydajnego, niezawodnego i oszczędnego Mercedesa, Klasa E jest najlepszym wyborem. Ale jeśli szukasz wysoce zaawansowanego sedana, bezpiecznego i luksusowego, to Klasa S bierze dzień. Jednak oba te samochody są luksusowe i potężne. To kwestia budżetu i preferencji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z