Która Tesla ma szyberdach?

Samochody z szyberdachem nie tylko wyglądają świetnie, ale także wpuszczają więcej naturalnego światła niż typowe szyby. A ponieważ do wnętrza samochodu wpada więcej światła, kabina wygląda na większą. Ale która Tesla jest wyposażona w szyberdach?

W chwili obecnej nie produkuje się Tesli z szyberdachem. Niemniej jednak, 2012 Tesla Model S miał dwie opcje zadaszenia; panoramiczny szyberdach i konwencjonalny aluminiowy dach w kolorze nadwozia. Jednak Tesla zaprzestała tworzenia Modelu S z panoramicznym szyberdachem, ponieważ miał on kilka problemów z niezawodnością.

Niektórzy ludzie nadal uważają, że kilka Teslas pochodzą z szyberdachem do dnia dzisiejszego. Nie jest to poprawne, ponieważ zazwyczaj mylą oni szklany dach i szyberdach. Tesla Model 3, Y, X i S wszystkie mają szklany dach. Dach ten sprawia, że kabina jest przestronna i przewiewna.

Czy możliwe jest zainstalowanie szyberdachu w Tesli Model 3, Y lub X?

Możliwe jest zainstalowanie szyberdachu w Tesli Model 3 i Model Y. Niezależnie od tego, aby to umożliwić, będziesz musiał dokonać wielu modyfikacji w tych samochodach. Na dodatek, będziesz musiał sporo wydać. Jednak szyberdach może nie zmienić wartości odsprzedaży samochodu tak bardzo.

Niemniej jednak, jeśli chcesz zainstalować aftermarket szyberdach na Tesla Model X, nie będzie to możliwe. Głównym tego powodem są drzwi typu falcon-wing. Drzwi te zajmują dużą część dachu, przez co jeszcze trudniej jest zamontować coś prostego, jak bagażnik dachowy.

Który dach jest lepszy – panoramiczny szyberdach czy szklany dach?

W latach 2012-2018 Tesla pozwalała ludziom wybrać Teslę Model S albo z panoramicznym szyberdachem, albo z aluminiowym dachem w kolorze nadwozia. Szyberdach był bardziej elegancki i praktyczny niż tradycyjny aluminiowy dach w kolorze nadwozia. Ale ze względu na problemy z niezawodnością, firma zdecydowała się wprowadzić szklany dach w 2016 roku.

  Co robi Tesla Autopilot?

Tak więc, jeśli chcesz dach, który pozwala na naturalne oświetlenie i powietrze do kabiny, to panoramiczny szyberdach jest najlepszym dachem. Ale jeśli chcesz dach, który wpuszcza światło i jest bardziej niezawodny, to szklany dach jest lepszym wyborem. Poza tym, obecne modele Tesli są wyposażone w szklany dach.

Jeśli chcesz Teslę z panoramicznym szyberdachem, będziesz musiał szukać samochodów 2012 Tesla Model S. Są one trudne do znalezienia i mogą być kosztowne w utrzymaniu.

Features of the 2012 Tesla Model S

Wygląd

2012 Tesla Model S z panoramicznym szyberdachem jest dobrze wyglądający z nowoczesnym wykończeniem. Ma cztery warianty do wyboru, które obejmują Tesla Model S sedan, wydajność, podpis i wydajność podpisu. Wszystkie te warianty są 4-drzwiowe sedany z systemem napędu na tylne koła.

Podobnie jak najnowsza gama Tesla Model S, wersja 2012 również posiada luksusowe i przestronne wnętrze. Może pomieścić do 5 osób z opcjonalnym siedzeniem w trzecim rzędzie, montowanym tyłem do kierunku jazdy. Oprócz tego może pochwalić się 17-calowym wyświetlaczem, z którego steruje się niemal wszystkim w samochodzie.

Poza tym, to właśnie ten model sprawił, że Tesla stała się bardziej popularna i dała niemieckim samochodom pole do popisu. To wciąż jeden z najlepszych sedanów na rynku i najlepszy elektryczny sedan, jaki kiedykolwiek powstał.

Osiągi

W przeciwieństwie do swojego najnowszego odpowiednika, ten samochód nie był bardzo szybki, ale i tak był szybszy od konkurencji. Tesla Model S z 2012 roku przyspiesza od 0 do 60 w 4,6 sekundy, co w tamtych czasach było wybitne. W tej chwili Tesla Model S może przyspieszyć od 0 do 60 w 2,3 sekundy.

  Czy ciężarówka Tesli jest wodoodporna?

FAQ

Czy Tesla Model 3, Y i X mają szyberdachy?

Nie, tylko Tesla Model S jest wyposażona w szyberdach. Poza tym, tylko modele Tesla Model S z lat 2012-2018 są wyposażone w panoramiczne szyberdachy. Każda Tesla Model S stworzona po 2018 roku posiada szklany dach, tak jak inne modele Tesli. Tak, Tesla Model X, Y i 3 mają szklane dachy.

Jak mogę znaleźć Teslę Model S z szyberdachem?

Jeśli szukasz Tesli z szyberdachem, będziesz musiał nabyć ją za pośrednictwem prywatnych właścicieli lub Tesla Used Inventory. Mimo, że sprzedaż prywatna jest tańsza i szybsza w nabyciu Tesli, najlepszym sposobem na zakup używanej Tesli jest Tesla Used Inventory.

W przeciwieństwie do zakupu 2012 Tesla Model S przez prywatnego właściciela, kupując go przez Tesla Used inventory zapewnia Cię o stanie samochodu. Dzieje się tak, ponieważ Tesla Used Inventory oferuje 145 punktów kontroli oraz Ograniczoną Gwarancję na Używane Pojazdy.

Co to nie oferuje, że prywatny sprzedawca lub właściciel będzie oferować są zdjęcia samochodu. Ale ponieważ zapewnia kontrolę i gwarancję od producenta, jest to najlepsza opcja, aby uniknąć zakupu kłopotliwego samochodu.

Czy Tesla nadal produkuje samochody z szyberdachem?

Nie, Tesla nie produkuje już samochodów z szyberdachem. Tesla kiedyś produkowała Tesla Model S z dwiema opcjami dachu; panoramiczny szyberdach i aluminiowy dach w kolorze nadwozia. Jednak w 2018 roku firma zaprzestała produkcji Tesli z szyberdachami z powodu problemów z niezawodnością.

Dlaczego Tesla pozbyła się szyberdachu?

Głównym powodem, dla którego Tesla porzuciła panoramiczny szyberdach, jest to, że przeciekał on wodę przez dach podczas ulewnego deszczu. Było to spowodowane głównie wadą produkcyjną, która sprawiała, że panoramiczny szyberdach uszkadzał swoje uszczelki za każdym razem, gdy był otwierany lub zamykany. W końcu zmusiło to Teslę do wydania nakazów naprawczych.

  Czy to źle, że zawsze doładowujesz swoją Teslę?

Jak działa panoramiczny szyberdach Tesli?

Panoramiczny szyberdach był obsługiwany przez w pełni regulowane ustawienia z menu ekranu dotykowego lub kierownicy w niektórych scenariuszach. Ustawienia te można było wykorzystać do otwarcia lub zamknięcia szyberdachu. Dach podnosił się i cofał wzdłuż prowadnic w górnej części samochodu, podczas gdy z przodu pojazdu pojawiała się niewielka przednia szyba.

Bottom line

Jedyną Teslą z szyberdachem jest Tesla Model S z 2012 roku. Tesla nie produkuje już samochodów z szyberdachem lub panoramicznym szyberdachem. Tak więc, jeśli chcesz Teslę z szyberdachem, będziesz musiał poszukać używanego samochodu 2012 Tesla Model S z tą funkcją.

Tesla przestała produkować samochody Tesla Model S z szyberdachami z powodu problemów z niezawodnością, które spowodowały. Zamiast tego, Tesla zdecydowała się na samochody ze szklanym dachem, które oferują podobne korzyści jak szyberdach, ale są bardziej niezawodne. Szklane dachy można znaleźć w modelach Tesla Model 3, Y, X i S.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z