Które Audi ma silnik V8?

Historia silnika Audi V8 sięga lat 80-tych, kiedy to Audi po raz pierwszy zaprezentowało model Audi V8. Audi V8 ostatecznie przekształciło się w samochód, który teraz wszyscy znamy jako Audi V8, i tak narodziło się Audi V8.

Przez dziesięciolecia Audi powoli rezerwowało V8 tylko dla swoich topowych samochodów sportowych klasy S i RS, takich jak Audi S4/RS4, Audi S5/RS5 i Audi RS6. Jednakże, niektóre modele nie-Audi Sport, takie jak Q7, nadal używać V8 aż do kilku lat temu.

Obecnie Audi używa V8 tylko w nielicznych samochodach, takich jak RS6, RS7, RSQ8, 60 TFSI Audi A8 oraz w topowym Audi S8. Przez lata możemy zobaczyć powolny spadek silników Audi V8 z powodu coraz bardziej rygorystycznych przepisów dotyczących emisji i wydajności, które wskazały, że V8 jest prawdopodobnie będzie zaprzestać produkcji w odpowiednim czasie.

Oznacza to jednak, że wszyscy musimy docenić obecne samochody Audi V8, ponieważ są one w pewnym sensie wymierającym gatunkiem w obecnych czasach motoryzacyjnej wydajności, wymuszonej indukcji i downsizingu.

Audi RS6/RS7 – Najlepsze samochody Audi V8

Audi RS6 jest najlepszym Audi V8, jakie można dziś kupić, ponieważ jest to jeden z najlepszych samochodów na świecie. Co prawda, jest to odważne stwierdzenie, ale ma to sens, gdy zdasz sobie sprawę, że RS6 jest potężny, dobrze wyglądający, ekscytujący, praktyczny, luksusowy, wygodny i trzyma swoją wartość ogromnie dobrze.

Jest to samochód do wszystkich celów i prawdopodobnie jeden z najlepszych samochodów, które można kupić dla każdego możliwego scenariusza. Jest to również świetny samochód na zimę, ponieważ oferuje legendarny system Audi Quattro AWD, który zarówno zwiększa poziom bezpieczeństwa i sprawia, że samochód trzyma się drogi, jakby miał pazury.

  BMW X6 VS Audi Q8 - co jest lepsze?

Najważniejszym elementem Audi RS6 jest 4.0L twin-turbo V8 o mocy 591KM i momencie obrotowym 590lb-ft. Silnik ten można znaleźć zarówno w RS7 jak i RSQ8, ponieważ jest to podstawowa jednostka Audi V8. Silnik ten jest używany nie tylko w nowoczesnych Audi, ale również znajduje swoją drogę do Porsche Cayenne, Panamera, Lamborghini Urus, Bentley Benteyga i kilka innych produktów grupy VAG.

Silnik 4.0L VAG V8 znany jest z głębokiego, zrzędliwego brzmienia, którego entuzjaści samochodów wyczynowych po prostu nie mogą się nasycić.

Audi A8/S8 – topowa limuzyna Audi

Jak wspomnieliśmy na początku, Audi V8 można znaleźć również w modelu A8 60TFSI, który nie jest modelem RS/S. Jest to jedyny aktualny wariant Audi non Sport, który oferuje V8. 60 TFSI pochodzi z 4,0L turbodoładowany V8, który oferuje 453 KM i 487lb-ft momentu obrotowego.

Ten silnik jest dostrojony głównie dla gładkości i bezwysiłkowości i nie brzmi tak zgrzytliwie jak 4.0 znalezione w RS6 i RS7. Jest on oparty na tym samym bloku i nie dzieli większość części z Audi Sport V8 i wszystkich pozostałych samochodów VAG V8.

Audi S8 jest zorientowany na wydajność Audi A8, który stara się łączyć bezwysiłkową wydajność z prawdziwym samochodem luksusowym. S8 oferuje 571 KM i 590lb-ft momentu obrotowego, co jest więcej niż dużo dla tak dużej luksusowej barki. Silnik ten jest niemal identyczny z tym, który znajdziemy w RS6, ale nadal nie jest tak agresywny.

  Najlepszy olej silnikowy dla Audi Q5

Audi RSQ8 – Flagowy SUV Audi RS

Audi RSQ8 to obecny topowy SUV Audi, który dzieli swoje podwaliny z niedorzecznym Lamborghini Urus. RSQ8 wykorzystuje ten sam silnik, który można znaleźć w RS6 i RS7 i oferuje taką samą moc wyjściową oraz ogólny dźwięk i odczucia.

RSQ8 jest teraz niezwykle pożądanym samochodem, ponieważ obecny rynek high-end jest szalony dla dużych i potężnych luksusowych SUV-ów coupe, takich jak Cayenne Turbo Coupe, BMW X6M, Mercedes GLE 63 AMG i wspomniane Lamborghini Urus.

Mimo że silniki V8 powoli umierają, RSQ8 jest pierwszym seryjnie produkowanym SUV-em Audi, w którym zastosowano V8 i wygląda na to, że może być również ostatnim.

Sekcja FAQ

Które Audi ma najlepszy silnik V8?

Audi jest znane przede wszystkim ze swoich 5-cylindrowych silników, ale 4,2 l V8, które można znaleźć w pierwszym Audi R8 i kilku samochodach Audi S i RS to bez wątpienia najlepsze Audi V8 wszech czasów. To może nie być najpotężniejszy i może nie być najbardziej wydajny, ale to, co brakuje w wydajności i mocy to nadrabia to z dźwięku, niezawodności i charakteru.

Najlepsze jest to, że można kupić Audi z tym silnikiem za cenę Chevroleta Sparka. 4.2L V8 Audi S5 dla późnych 2000s i początku 2010s jest idealnym samochodem, jeśli chcesz doświadczyć, co najlepsze Audi V8 ma do zaoferowania bez płacenia absurdalnych cen.

Dlaczego ludzie kochają silniki V8?

Jeśli nie jesteś entuzjastą samochodów i jeśli nie dbasz o to, jakie silniki zasilają Twój samochód, prawdopodobnie nie zrozumiesz, dlaczego ludzie tak bardzo kochają silniki V8. Po tym wszystkim, są one drogie, zużywają więcej paliwa, mają tendencję do być drogie w utrzymaniu i nie są to najbardziej niezawodne silniki dla większości.

  Najlepszy samochód Audi na śnieg

Jednak silnik V8 oferuje platformę, która może być dostosowana zarówno w kierunku ekstremalnych osiągów, jak i ekstremalnej gładkości i bez wysiłku. Silniki V8 czują się i brzmią znacząco, a jazda samochodem z V8 jest o wiele bardziej ekscytująca i wyjątkowa.

Dlaczego silniki V8 Audi są wycofywane z produkcji?

Aby być całkowicie jasne, Audi nie powiedział, że ich silniki V8 wychodzą z produkcji, ale to jest do przewidzenia, biorąc pod uwagę obecne trendy i przepisy w przemyśle motoryzacyjnym. Silniki V8 są po prostu zbyt spragnione, zbyt ciężkie i szkodliwe dla środowiska.

Z inżynierskiego punktu widzenia, zalety mocy, jaką oferują V8 można łatwo osiągnąć dzięki turbodoładowanym silnikom 6-cylindrowym i 4-cylindrowym, które ważą mniej i nie są tak mało wydajne. Tylko czas pokaże, czy będziemy świadkami upadku V8, ale wygląda na to, że przemysł zmierza w tym kierunku.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z