Które Mercedesy mają silnik V12?

Które Mercedesy mają silnik V12?

Silniki V12 są zazwyczaj spotykane w wysokiej klasy samochodach luksusowych lub supersamochodach. Jako marka luksusowa, Mercedes posiada silnik V12 w niektórych swoich samochodach z najwyższej półki.

Mercedes-Maybach S 650 i Mercedes-AMG S 65 mają silnik V12. Silnik V12 jest jednym z najmocniejszych silników, jakie kiedykolwiek powstały. Dlatego też jest on popularny we wszystkich markach premium. Jednak silnik ten jest również drogi w utrzymaniu i emituje dużo spalin.
Ale jeśli jesteś gotowy wydać pieniądze, aby uzyskać najlepsze z najlepszych, jeśli chodzi o wydajność, silnik V12 jest jednym z najlepszych. Zarówno Mercedes-Maybach S 650 jak i Mercedes-AMG S 65 są prawdziwą definicją luksusu i bogactwa. Mimo to, nie są łatwe w utrzymaniu, a ich utrzymanie jest drogie.

Mercedes-Maybach S 650

Wygląd

Ten luksusowy sedan ma większą długość niż zwykła Klasa S. Może się też pochwalić charakterystycznym grillem Maybacha, który wyróżnia go spośród innych sedanów na drodze. Na dodatek, składa się on z dwugarbnego lakieru, który nadaje mu majestatyczne wykończenie.
Maybach S 650, który kosztuje około 200 000 dolarów, posiada panoramiczny dach, który zapewnia naturalne oświetlenie oraz 20-calowe koła multispoke, które nadają mu sportowy wygląd. Nabywcom spodoba się również oświetlenie zewnętrzne w technologii all-LED, a także opcjonalne wyposażenie, z którego można wybierać.
We wnętrzu tego samochodu dla kadry kierowniczej z pewnością spodoba się ręcznie wykonana, znakomicie wykończona kabina z poszerzonymi drewnianymi listwami i oświetleniem wewnętrznym all-LED. Ponadto, samochód posiada również skórzane wykończenia sufitu, progów drzwiowych i konsoli wykonane ze skóry Nappa. Samochód jest niezwykle wygodny dzięki imponująco dużym siedzeniom.
Właściciel będzie mógł również korzystać z wielu funkcji rozrywkowych, takich jak 12,3-calowy wyświetlacz centralny o wysokiej rozdzielczości, wyświetlacz head-up, system Command z kontrolerem touchpad, wysokiej klasy system dźwięku przestrzennego 3D firmy Burmester, system rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń, odbiornik radiowy HD, system FrontBass i wiele innych.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Osiągi

Oprócz luksusowego wyposażenia, Mercedes-Maybach S 650 oferuje również wysokie osiągi. To zasługa potężnego, ręcznie wykonanego, 6,0-litrowego silnika V12 z turbodoładowaniem. Silnik ten dostarcza do 621 KM przy 4800 obr/min. Do tego dochodzi 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów i napęd na tylne koła.
Jazda tą puszką jest przyjemna i płynna, ponieważ jest ona wyposażona w zaawansowane technologicznie funkcje, takie jak system ECO start/stop. Ponadto, ma dynamiczny wybór, torque vectoring hamulec i elektromechaniczne wspomaganie kierownicy. Przy zużyciu paliwa na poziomie 16 mpg łącznie, ten samochód jest wart posiadania.

Bezpieczeństwo

Nigdy nie można wspomnieć o Mercedesie nie wspominając o jego funkcjach bezpieczeństwa. Nawet jeśli otrzymujesz moc silnika V12, możesz się zrelaksować wiedząc, że jesteś bezpieczny podczas jazdy tym niemieckim luksusowym samochodem. Jednymi z najważniejszych funkcji bezpieczeństwa są PRE-Safe i magic vision control.
Inne funkcje bezpieczeństwa obejmują wspomaganie hamowania, technologię adaptacyjnego hamowania, elektroniczny program stabilizacji toru jazdy, zaawansowany system monitorowania ciśnienia w oponach, aktywny system wspomagania parkowania oraz aktywny system wspomagania utrzymania pojazdu na pasie ruchu. Funkcje te zapewniają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom, ostrzegając o niebezpieczeństwie jeszcze zanim do niego dojdzie.

Mercedes-AMG S 65

Wygląd

Kolejnym modelem Mercedesa wyposażonym w silnik V12 jest Mercedes-AMG S 65. Silnik V12 występuje w Mercedes-AMG S 65 sedan, coupe i kabriolet. W przeciwieństwie do Mercedesa-Maybacha S 650, ten sedan jest jeszcze droższy, ponieważ kosztuje około 230 000 dolarów.
Ale jeśli chodzi o wygląd, AMG S 65 posiada ekskluzywną stylizację nadwozia AMG V12, która jest urocza i sportowa. Samochód jest pięknie zaprojektowany z oświetleniem zewnętrznym w technologii all-LED. Ma również oświetlenie wnętrza w technologii all-LED, ręcznie wykonaną kabinę, panoramiczny szyberdach i kierownicę AMG ze skóry Nappa.
To prawdziwa definicja luksusu i osiągów. Zainteresowanym nabywcom spodoba się również podgrzewana kierownica, zaawansowane oprzyrządowanie i elementy sterujące AMG oraz 20-calowe, kute, podwójne, 5-ramienne felgi AMG. Te i wiele innych cech sprawiają, że AMG S 65 jest jednym z najlepszych samochodów AMG, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

  Czy warto kupić Mercedesa z dużym przebiegiem?

Osiągi

Mercedes-AMG S 65 sedan wyposażony jest w 6,0-litrowy silnik V12 bi-turbo, który dostarcza do 621 KM przy 4800 obr/min. Ponadto posiada 7-biegową skrzynię AMG speedshift plus oraz system ECO/Start. Podobnie jak Maybach V12, także ten AMG V12 ma łączne zużycie paliwa na poziomie 16 mil na godzinę.

Bezpieczeństwo

Będąc modelem AMG, Mercedes-AMG S65 V12 jest szybszy niż Maybach S 650 V12, ale mogą się one pochwalić podobnymi cechami bezpieczeństwa. Ma typowe dla Mercedesa funkcje, takie jak PRE-Safe, asystent uwagi, aktywny asystent utrzymywania się na pasie ruchu, elektroniczny program kontroli stabilności, kontrola magicznej wizji i wiele innych.

The future of the V12

Który silnik Mercedesa jest tak mocny jak V12?

4-litrowy silnik V8 twin-turbo Mercedesa jest najbliższy silnikowi V12. Ponieważ Mercedes wycofuje silnik V12, planuje zastąpić go 4-litrowym silnikiem V8 twin-turbo. Silnik ten jest prawie tak samo mocny jak V12, ale jest bardziej przyjazny dla środowiska.

Dlaczego silnik V12 jest wycofywany z produkcji?

Silnik V12 został wycofany z produkcji z powodu zanieczyszczenia środowiska. W miarę jak świat pracuje nad odejściem od paliw kopalnych, silniki takie jak V12 są jednymi z największych producentów C02, a ich wycofanie pomoże poprawić sytuację w zakresie zanieczyszczenia naszej planety.

Czy Mercedes-Benz produkuje silniki V12?

Tak, produkuje. Mercedes-Benz wyprodukował jedne z najpotężniejszych silników V12 na rynku. Najbardziej znanym silnikiem V12 Mercedesa jest M120 V12, który był również tuningowany i użyty w pierwszym w historii Pagani Zonda. Oprócz tego silnika, Mercedes może pochwalić się również innymi odmianami silnika M275 V12 Bi-turbo.

  Który SUV Mercedesa jest 7-miejscowy?

Dlaczego warto wybrać samochód z silnikiem V12, a nie V6 czy V8?

Dlatego, że silnik V12 dostarcza impulsy mocy częściej niż silniki z sześcioma czy ośmioma cylindrami. Impulsy mocy charakteryzują się potrójnym nakładaniem się, co eliminuje przerwy między impulsami mocy i pozwala na większe wyrafinowanie i płynność w luksusowych samochodach.

Czy silnik V12 Mercedesa jest drogi w utrzymaniu?

Tak, jest. Ogólnie rzecz biorąc, samochody marki Mercedes są drogie w utrzymaniu. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na samochód Mercedes-Benz z silnikiem V12, jego utrzymanie staje się jeszcze droższe. Dzieje się tak dlatego, że nie jest on tak paliwooszczędny jak inne silniki Mercedesa. Jeśli silnik V12 będzie miał problemy, jego naprawa będzie również bardzo kosztowna.

Bottom line

Mercedes-Maybach S 650 i Mercedes-AMG S 65 to jedyne pojazdy Mercedesa z silnikiem V12. Dlatego są bardzo mocne, ale drogie w utrzymaniu. Zużywają też dużo paliwa, ale mają wyjątkowo dobre osiągi. Wkrótce Mercedes całkowicie wycofa silnik V12 ze względu na nowe przepisy dotyczące emisji spalin.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z