Które Mercedesy mają zawieszenie pneumatyczne?

Które Mercedesy mają zawieszenie pneumatyczne?

Mercedes-Benz zawsze był na czele innowacji technologicznych w samochodach. A jedną z ich bardziej wyróżniających się innowacji było zawieszenie pneumatyczne, znane również jako „zawieszenie Airmatic”.
Mercedes-Benz C-Class, CLS Coupe, E-Class, S-Class, S-Class Maybach, GLE Coupe i GLS SUV mają systemy zawieszenia pneumatycznego. Zawieszenie to różni się od zawieszenia stalowo-sprężynowego, ponieważ jest wyposażone w regulowane sprężyny pneumatyczne. Dodatkowo, jest bardziej zaawansowany, ponieważ można go regulować za pomocą przycisku.
System zawieszenia pneumatycznego Mercedes posiada worki wykonane z gumy i poliuretanu, które są wypełnione powietrzem. Ponieważ to zawieszenie wymaga powietrza, aby być funkcjonalne, to jest, gdzie pochodzi jego nazwa. Różni się ono od tradycyjnego zawieszenia stalowego, ponieważ nie posiada sprężyn śrubowych ani amortyzatorów na układzie zawieszenia.

Modele Mercedes-Benz z zawieszeniem pneumatycznym

Klasa C

Mercedes-Benz Klasy C należy do nielicznych modeli Mercedesa z zawieszeniem pneumatycznym. Jeśli chcesz zastosować zawieszenie pneumatyczne w swojej Klasie C, musisz je obsługiwać za pomocą przełącznika Agility Select. Przełącznik ten umożliwia przełączenie na tryb komfortowy, sportowy, sport+, eco lub indywidualny. Tryby te zmieniają sposób jazdy czuje.
Mercedes Klasy C jest obecnie dostępny w cenie 42,600 dolarów. Jest to kompaktowy samochód z kilkoma typami nadwozia do wyboru. Klasa C wyposażona jest w 2,0-litrowy silnik turbo z chłodzeniem wewnętrznym. Ponieważ posiada napęd na tylne koła i ma sportowy wygląd, samochód ten jest zazwyczaj atrakcyjny dla młodszych kierowców.

CLS Coupe

Kolejnym godnym uwagi modelem Mercedesa z systemem zawieszenia Airmatic jest CLS Coupe. Retailing na około 70.000 dolarów, CLS Coupe jest jednym z najlepiej działających sedanów wśród średnich samochodów luksusowych. Ma wspaniały wygląd zewnętrzny z pięknymi liniami i starannie wykonane wnętrze.
Jeszcze większe wrażenie zrobi na Tobie jego 3,0-litrowy, chłodzony wewnętrznie, turbodoładowany silnik rzędowy 6 o maksymalnej mocy 362 KM. Mimo, że jest bardziej kompaktowy niż Klasa E, ten samochód jest piękny i nadal oferuje komfort, którego można oczekiwać od Mercedesa tej rangi.

  Jaki Mercedes ma drzwi motylkowe

Klasa E

Mercedes-Benz Klasy E był drugim po Klasie S modelem Mercedesa wyposażonym w zawieszenie pneumatyczne. Kosztująca około 57.000 dolarów Klasa E jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa na rynku. Jest to jeden z powodów, dla których jest on uwielbiany przez kadrę kierowniczą i menedżerów.
Klasa E jest nie tylko dłuższa i piękniejsza niż standardowe sedany, ale również przestronniejsza i wygodniejsza. Wyposażona jest w 2,0-litrowy silnik rzędowy-4 turbo, który zapewnia wyjątkowe przyspieszenie od 0 do 60 mil/h w 6,1 sekundy. Dodatkowo, jest również bezpieczny i łatwiejszy w utrzymaniu niż inne modele Mercedesa.

Klasa S

Mercedes-Benz Klasy S jest pierwszym modelem Mercedesa wyposażonym w pneumatyczne zawieszenie. Oprócz tego, że jest to pierwszy model Mercedesa z zawieszeniem pneumatycznym, Klasa S zawsze była wyposażona w najnowsze technologie w przemyśle motoryzacyjnym. Dlatego też zawsze wyprzedza swoich konkurentów.
Mercedes-Benz Klasy S, którego cena wynosi około 100 000 dolarów, należy do swojej własnej klasy. Niezależnie od tego, czy chodzi o komfort, luksus, niezawodność, technologię, czy nawet osiągi, Mercedes Klasy S przewodzi niemal wszystkim sedanom we wszystkich kategoriach na rynku. To najlepszy z najlepszych, dlatego jego cena jest nie do przebicia.

GLE Coupe

Jeśli szukasz sportowego modelu Mercedesa z zawieszeniem pneumatycznym, GLE Coupe powinien znaleźć się na szczycie Twojej listy. To jeden z najpiękniejszych modeli Mercedes-Benz na rynku. To jak SUV, coupe i AMG, wszystko w jednym. GLE Coupe kosztuje około 76,000 dolarów.

GLS SUV

Mercedes-Benz GLS SUV może pochwalić się również pneumatycznym zawieszeniem. Jest to jeden z niewielu SUV-ów Mercedesa z zawieszeniem Airmatic. Jednak ten pojazd nie jest tani, ponieważ pochodzi z niektórych zaawansowanych funkcji, które porównują go do tylko najlepszych SUV-ów na rynku. Jego cena wynosi około 140,000 dolarów.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Things to know about air suspension systems

Skąd mam wiedzieć, czy mój Mercedes ma zawieszenie pneumatyczne?

Sprawdź przednią oś swojego pojazdu. Jeśli widzisz czarny pęcherz, to znaczy, że Twój samochód jest wyposażony w zawieszenie Airmatic. Zawieszenie to różni się od tradycyjnego zawieszenia sprężynowego, które jest wyposażone w sprężyny śrubowe lub amortyzatory w zawieszeniu pneumatycznym.

Dlaczego zawieszenie Airmatic wymaga kompresora?

Zawieszenie Airmatic wymaga kompresora, ponieważ ciśnienie atmosferyczne nie jest wystarczające do utrzymania ciężaru samochodu. W związku z tym musi być zamontowany kompresor, który pompuje powietrze do poduszek. Kompresor reguluje ciśnienie powietrza w zależności od potrzeb za pomocą hydraulicznego lub elektronicznego systemu, który może być obsługiwany przez kierowcę.

Jak długo działa zawieszenie Airmatic?

Większość zawieszeń Airmatic może wytrzymać około 120 000 mil, zanim pojawią się problemy. Po przejechaniu takiego dystansu, zawieszenie pneumatyczne Mercedesa może zacząć sprawiać problemy. Niektóre z elementów zawieszenia pneumatycznego, które szybko ulegają uszkodzeniu, to sprężarki, przekaźniki i nieszczelne poduszki powietrzne.

Które modele Mercedesa jako pierwsze miały pneumatyczne zawieszenie?

Mercedes-Benz klasy S był pierwszym modelem Mercedesa wyposażonym w zawieszenie Airmatic. Pierwszy system zawieszenia Airmatic został wprowadzony w 1999 roku w Klasie S, a później w Klasie E. Później firma montowała ten system w większości swoich SUV-ów.

Jak działa zawieszenie Mercedes Airmatic?

System Airmatic działa poprzez system wykorzystujący elektronicznie sterowane sprężyny pneumatyczne, które oferują odpowiednią równowagę jazdy i komfortowe prowadzenie. System pozwala na manipulowanie wysokością samochodu. Można ją podnieść, aby zwiększyć prześwit lub obniżyć, aby zmniejszyć opór wiatru.
Zawieszenie może być stosowane, gdy samochód jest załadowany lub gdy na pokładzie znajdują się pasażerowie, ponieważ utrzymuje wysokość samochodu. Dodatkowo, zawieszenie obniża się automatycznie przy wyższych prędkościach, co poprawia aerodynamikę, stabilność i zmniejsza zużycie paliwa. Zawieszenie Mercedes Airmatic należy do najszybciej reagujących systemów pneumatycznych na rynku.

  Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Podsumowanie

Jeśli szukają Państwo modelu Mercedesa z zawieszeniem Airmatic, mają Państwo do wyboru różne modele. W zależności od cech, budżetu lub typu samochodu Mercedes, który chcesz, możesz wybrać jeden z modeli, które wyróżniliśmy powyżej. Należą do nich Klasa C, CLS coupe, Klasa S, Klasa S Maybach, GLE Coupe i GLS SUV.
Wszystkie powyższe modele Mercedes-Benz nie tylko posiadają zawieszenie pneumatyczne, które sprawia, że jazda jest bezpieczna i gładka, ale również mogą pochwalić się innymi luksusowymi cechami i technologiami Mercedes. Wybierz odpowiedni samochód, a będziesz cieszyć się jazdą swoim Mercedesem na każdej powierzchni i przy każdej prędkości.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z