Które Mercedesy są budowane w USA?

Które Mercedesy są budowane w USA?

Chociaż Mercedes-Benz jest niemieckim producentem samochodów, jego pojazdy powstają w fabrykach na całym świecie, także w USA.
Modele Mercedes-Benz, które są produkowane w USA to Mercedes-Benz GLE SUV, GLE Coupe, Klasa C i GLS-SUV. Samochody te powstają w fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Tuscaloosa w stanie Alabama. Fabryka została ogłoszona w 1993 roku, a oficjalna produkcja rozpoczęła się w 1997 roku.
Oprócz modeli Mercedes-Benz, które wyróżniliśmy powyżej, fabryka produkowała w przeszłości również inne modele. Należą do nich Mercedes Klasy CL, Klasy CLS, Klasy E i Klasy S. Chociaż te modele nie są już produkowane w tym zakładzie, Mercedes chce dodać model EQ do swojej produkcji w tym miejscu.
Oto niektóre z modeli Mercedesa budowanych obecnie w USA:

Mercedes-Benz C-Class

Mercedes-Benz Klasy C jest jednym z najlepszych modeli Mercedesa na rynku. Samochód dostępny jest w trzech różnych stylach nadwozia, co daje nabywcom różne opcje. Na dodatek, ma wyjątkowy przebieg gazu, co jest jednym z największych powodów, dla których ludzie wolą go od innych małych luksusowych samochodów.
Kiedy porównasz Klasę C z innymi małymi luksusowymi samochodami w swojej klasie, przekonasz się, że ma najlepsze wnętrze i jedną z najpłynniejszych jazd. Pod względem technologii i komfortu wyprzedza swoich konkurentów. Ma jednak ograniczone tylne siedzenia.
Jeśli masz ograniczony budżet i nie możesz sobie pozwolić na bardziej luksusowe i zaawansowane modele Klasy E lub S, Klasa C będzie najlepszą okazją. Istnieje możliwość wyboru standardowego modelu Klasy C lub wersji AMG. Średnia cena Klasy C wynosi około 41 600 dolarów.

Mercedes-Benz GLE SUV

Jednym z popularnych modeli Mercedesa produkowanych w amerykańskiej fabryce jest Mercedes-Benz GLE SUV. Jest to idealny SUV do rodzinnych lub terenowych aktywności. Mieści pięciu pasażerów z opcją dla siedmiu. Średnia cena Mercedesa GLE SUV wynosi około 57 000 dolarów.
SUV Mercedes-Benz GLE 4Matic posiada 9-biegową skrzynię biegów 9G-Tronic. Dodatkowo wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik inline-4 turbo, który dostarcza do 255 KM i może przyspieszyć od 0 do 60 mph w 7,1 sekundy. Pojemność bagażnika od 33,3 do 74,9 stóp sześciennych sprawia, że jest to idealny samochód dla rodziny.
Jak zwykle, ten SUV może pochwalić się wieloma zaawansowanymi funkcjami, które sprawiają, że jazda nim jest przyjemna. Jest również bezpieczny, ponieważ wyposażony jest w system PRE-SAFE, asystenta uwagi, aktywny asystent odległości, aktywny asystent hamowania, asystenta martwego pola i wiele innych funkcji bezpieczeństwa.

  Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

Mercedes-Benz GLS SUV

Mercedes-Benz GLS SUV jest jak starszy brat Mercedesa GLE SUV. GLE charakteryzuje się zaokrąglonymi kształtami i pochyloną tylną klapą, podczas gdy GLS ma to i wiele więcej. GLS jest nieco wyższy i o dziewięć centymetrów dłuższy od GLE.
Podobnie jak GLE, ten SUV jest również produkowany w USA i posiada jedną opcję wysokoprężną i jedną gazową. Silnik gazowy ma 2999 cm3, podczas gdy silnik wysokoprężny ma 2925 cm3. GLS 45O 4mtic ma 3,0-litrowy silnik turbo inline-6 z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów.
Wyposażony w system napędu na wszystkie koła, SUV Mercedes-Benz GLS jest idealny do jazdy w terenie z uwzględnieniem zaśnieżonych, błotnistych i kamienistych nawierzchni. Średnia cena Mercedesa-Benz GLS 450 4Matic wynosi 75 000 dolarów, a GLS 580 4Matic – 98 000 dolarów.

Mercedes-Benz GLE Coupe

Jeśli nie interesuje Cię Mercedes-Benz GLE SUV, możesz zdecydować się również na Mercedes-Benz GLE Coupe. To jedno z najpiękniejszych coupe, na jakie można się natknąć. Jest to połączenie coupe i SUV-a w formie AMG. Ma też sportowy wygląd, który przypadnie do gustu każdemu kierowcy.
Mercedes-Benz GLE Coupe jest wyposażony w 3,0-litrowy, turbodoładowany silnik rzędowy 6-cylindrowy. Posiada 9-biegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie koła. Mimo, że ten SUV coupe jest kompaktowy, to nadal jest przestronny. I jak większość modeli Mercedesa, ten egzemplarz jest wyposażony w panoramiczny szyberdach.
Inne topowe cechy Mercedesa-Benz GLE Coupe to 48-woltowy system mild-hybrid, 21,5-calowe pięcioramienne felgi AMG twin, reflektory LED i projektory logo lusterek bocznych. GLE coupe to także 5-miejscowa limuzyna z komfortowym i stylowym wnętrzem. Średnia cena tego SUV-a coupe wynosi około 76 000 dolarów.

  Dlaczego Mercedesy to złe samochody

FAQ o Mercedesie na świecie

Które modele Mercedesa są produkowane w Niemczech?

Ponieważ Mercedes-Benz jest niemiecką marką, większość jej modeli samochodów jest produkowana w Niemczech. Firma posiada różne fabryki w całym kraju, które produkują różne marki i modele samochodów. Niektóre z modeli Mercedesa produkowanych w Niemczech to Mercedes Klasy A, Klasy B, Klasy C, CLS, GLC, GLC Coupe, Klasy E, SL, GLA, Klasy S, Mercedes-AMG GT i Maybach.

Gdzie produkowany jest Mercedes Klasy C?

Mercedes-Benz Klasy C produkowany jest w Niemczech i wielu innych krajach. W Niemczech produkowany jest w fabrykach w Bremen i Sindelfingen. Model ten jest jednak produkowany również w East London (RPA), Tuscaloosa (USA) i Iracemápolis (Brazylia). We wszystkich tych fabrykach produkowany jest model Mercedes-Benz W205 Klasy C.

Czy Mercedesy produkowane poza Niemcami są gorszej jakości?

Nie, nie są. Mercedes utrzymuje wysokie standardy jakości i doskonałości we wszystkich swoich zakładach. Wszystkie ich samochody przechodzą szereg testów, aby upewnić się, że spełniają standardy trzygwiazdkowego godła. Mercedes zatrudnia najlepsze zespoły inżynierów na całym świecie, którzy zapewniają dostarczanie wysokiej jakości i luksusowych pojazdów.

Gdzie Mercedes-Benz produkuje swoje samochody w USA?

Mercedes-Benz posiada fabrykę w Tuscaloosa, w stanie Alabama. Fabryka ta została otwarta w 1995 roku i zatrudnia około 4.200 osób. Pierwszym modelem Mercedesa zbudowanym w tym zakładzie był Mercedes-Benz Klasy M, który jest wcześniejszą wersją obecnej Klasy GLE.

W jakich krajach oprócz USA i Niemiec znajdują się zakłady Mercedesa?

Pierwsza fabryka Mercedesa, która powstała poza Niemcami, znajdowała się w 1951 roku w Argentynie. Od tego czasu Mercedes rozszerzył swoją produkcję na różne części świata. Oto inne miejsca, w których można znaleźć fabryki Mercedesa. Niektóre z nich produkują określone części, takie jak silniki, podczas gdy inne wytwarzają całe pojazdy.

 • Niemcy
 • Argentyna
 • USA
 • Meksyk
 • Francja
 • Republika Południowej Afryki
 • Brazylia
 • Rumunia
 • Austria
 • Węgry
 • Tajlandia
 • Indonezja
 • Wietnam
 • Indie
 • Algieria
 • Kanada
 • Egipt
 • Malezja
 • Rosja
 • Finlandia
 • Jordania
 • Korea Południowa
 • Turcja
 • Wielka Brytania
  Najlepszy stary Mercedes do kupienia

Fabryka Mercedesa w Alabamie

Modele Mercedes-Benz budowane w USA to Mercedes Klasy C, Mercedes GLE SUV, Mercedes GLE Coupe i Mercedes GLS SUV. Mercedes-Benz Klasy M, Klasy CL, Klasy S i Klasy E zaprzestał produkcji w stanach w 2013 roku. Pomimo tego, że samochody te produkowane są poza granicami Niemiec, nadal spełniają standardy jakości i wysokich standardów inżynieryjnych Mercedesa.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z