Które Mercedesy są klasykami?

Oprócz tego, że Mercedes jest jedną z najstarszych firm motoryzacyjnych na świecie, może się również poszczycić jednymi z najbardziej kultowych samochodów wszech czasów. Ale które samochody Mercedesa są klasykami?

Ponieważ istnieje wiele klasycznych samochodów Mercedesa, wymienimy tylko dziesięć najlepszych klasycznych samochodów Mercedesa wszech czasów. Należą do nich 300SL Gullwing, 600 Pullman Landaulet, 300SEL 6.3, C111-11 Prototype, Benz Patent Motorwagen, 280SL Pagoda, 2004 CLS-Class, G-Class, 1936 540k i 500E.

Powyższe samochody mają bogatą historię i są jednymi z najlepszych samochodów Mercedesa, jakie kiedykolwiek powstały. Większość z nich przyniesie Ci fortunę na aukcjach, a nawet rynkach odsprzedaży. Tak, może istnieć kilka klasyków Mercedesa, ale te są najbardziej wyjątkowe.

Top 10 Mercedes-Benz classic cars of all-time

1954 -1963 300SL Gullwing

Jeśli mówimy o najbardziej kultowym i sławnym modelu Mercedesa, tytuł ten należy się modelowi 300SL Gullwing. Wyprodukowany w latach 1954-1963, 300SL Gullwing wyposażony jest w potężny 3,0-litrowy silnik typu straight-6. Samochód produkuje również maksymalnie 220 KM, co było jednym z najlepszych wyników w latach 50-tych. Samochód ten jest dostępny w opcjach coupe i roadster.

1963 – 1981 600 Pullman Landaulet

Pullman Landaulet był ulubionym samochodem przywódców, królów, dyktatorów, a nawet prezydentów na całym świecie. Jedną z rzeczy, która wyróżniała ten samochód były jego części hydrauliczne. W tamtych czasach była to jedna z najlepszych technologii, która przyciągała wielu nabywców. Poza tym, posiadał on rozkładany, materiałowy dach, który pozwalał przywódcom machać do swoich poddanych.

1970 C111-11 Prototyp

Pomimo tego, że nie był to technicznie wyprodukowany samochód, 1970 C111-11 Prototype pozostaje jednym z najbardziej kultowych samochodów Mercedesa. Wyposażony w nadwozie z włókna szklanego, samochód ten był wyposażony w trójwirnikowy silnik Wankla, który był potężny. Jednakże, samochód ten nigdy nie został wyprodukowany.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

1968 – 1972 300SEL 6.3

Kolejnym popularnym klasycznym Mercedesem-Benz jest 1968 – 1972 3000SEL 6.3. Nie tylko nowoczesne Mercedesy wywodzą się z tego samochodu, ale również posiadał on jedne z najlepszych cech spośród wszystkich ówczesnych samochodów. Niektóre z nich obejmują 6,3-litrowy silnik V8, elektryczne szyby, pakowane zawieszenie pneumatyczne, wspomaganie kierownicy i wentylowane hamulce tarczowe.

1886 – 1893 Benz Patent Motorwagen

Byłoby szkoda, gdybyśmy nie przedstawili pierwszego samochodu, który powstał w firmie Mercedes. Patentowy Motorwagen Benz z lat 1886-1893 to pierwszy samochód napędzany silnikiem spalinowym. W przeciwieństwie do dzisiejszych samochodów, ten pojazd miał trzy koła, korbę do kierowania i ławkę.

1967 -1971 280SL Pagoda

Jeśli jesteś fanem roadsterów, to z pewnością pokochasz 280SL Pagoda. Jest to jeden z najpiękniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek zbudowano. Jego bezproblemowy design i dbałość o szczegóły były na innym poziomie. Dodatkowo może się on pochwalić wieloma wyjątkowymi cechami, takimi jak 2,8-litrowy rzędowy silnik 6-cylindrowy i kołpaki w kolorze nadwozia.

1936 – 1940 540K

Jeśli byłeś na jednych z najbardziej wytwornych imprez na całym świecie, to być może natknąłeś się na ten samochód. Model 540k jest jednym z najbardziej wyjątkowych i pięknych samochodów wszech czasów. Dlatego właśnie osiąga fortunę na rynkach odsprzedaży. Ten kultowy samochód jest również potężny, ponieważ jest wyposażony w 5,4-litrowy silnik 8-cylindrowy, który dostarcza do 180 KM mocy.

1991 – 1994 500E

Jednym z najbardziej niezawodnych modeli Mercedes-Benz wszech czasów jest Mercedes 500E z lat 1991-1994. Ręcznie zbudowany przez Porsche, samochód ten jest nie tylko mocny, ale i niezawodny. Co więcej, przyciąga on wysokie opłaty na rynku odsprzedaży, co czyni go jednym z najbardziej pożądanych samochodów na całym świecie.

  Jaka jest różnica między klasami Mercedesa?

2004 CLS-Class

Być może zastanawiasz się, co samochód z 2004 roku robi na liście? Mimo, że ten samochód przetrwał mniej niż 25 lat, nadal jest uważany za jeden z klasycznych samochodów Mercedesa. Dzięki swojemu doskonałemu designowi, który zmusił innych konkurentów do stworzenia coupe, aby z nim konkurować.

Klasa G

Oczywiście nasza lista będzie niekompletna bez słynnej Klasy G. Od momentu produkcji w 1976 roku, G-Wagon zachował swój design z kilkoma modyfikacjami. Zbudowany do celów wojskowych, ten potężny SUV jest jednym z najlepszych off-roaderów na rynku.

FAQ

Jaki jest najlepszy klasyczny Mercedes-Benz?

Bez wątpienia najlepszym klasycznym Mercedesem jest 300SLGullwing. Drzwi Gullwing w tym samochodzie sprawiły, że stał się on popularny i pozostaje jednym z najlepszych i najbardziej niezawodnych modeli Mercedesa wszech czasów. Wszystko, co trzeba zrobić, to wybrać pomiędzy opcjami roadster i coupe.

Czy ubezpieczenie klasycznego samochodu jest tańsze niż zwykłego samochodu?

Tak, ubezpieczenie klasycznego samochodu jest tańsze niż ubezpieczenie zwykłego samochodu. Firmy ubezpieczeniowe dają niższe składki dla właścicieli klasycznych samochodów, ponieważ wiedzą, że te samochody nie są często jeżdżone. Co więcej, właściciele klasycznych samochodów rzadko jeżdżą swoimi samochodami, więc jest mało prawdopodobne, że będą zgłaszać roszczenia.

Ile lat ma klasyczny samochód?

Klasyczny samochód powinien mieć co najmniej 20 do 40 lat. Może się to jednak różnić w zależności od znaczenia samochodu. Mimo to firmy ubezpieczeniowe i rejestracyjne zaliczają do klasyków samochody, które istnieją dłużej niż 20 lat.

  Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

Jednakże, aby samochód spełniał to kryterium, firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby posiadał on swój prawdziwy wygląd i specyfikację.

Jaka jest różnica między klasycznymi i zabytkowymi tablicami rejestracyjnymi?

Główna różnica pomiędzy klasycznymi i zabytkowymi tablicami samochodowymi polega na tym, że klasyczne samochody mają od 20 do 40 lat, podczas gdy samochody zabytkowe to te, które zostały wyprodukowane przed 1975 rokiem. Tak więc, wszystkie samochody, które mają 40+ lat są samochodami zabytkowymi, podczas gdy te pomiędzy 20 a 40 lat są samochodami klasycznymi.

Podsumowanie

Z tak wielu Mercedes klasyków na rynku, wybierając najlepsze Mercedes klasyczne samochody nie jest łatwe. Ale z powyższej listy, można wybrać klasyczny samochód, który przemawia do Ciebie najbardziej. Najlepsze klasyczne samochody Mercedesa to modele 300SL Gullwing, 600 Pullman Landulet, 500E i 540K.

Większość klasycznych samochodów, o których wspomnieliśmy powyżej, wyróżnia się na tle innych ze względu na swój design, cechy lub wydarzenia, które miały miejsce w tamtym czasie. Należy pamiętać, że większość klasycznych samochodów Mercedesa jest dość droga do nabycia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z