Które modele Mercedesa mają ozdoby na masce?

Które modele Mercedesa mają ozdoby na masce?

Ozdoba maski w postaci trójramiennej gwiazdy była jeszcze kilka lat temu charakterystycznym elementem samochodów marki Mercedes. Obecnie większość współczesnych modeli Mercedesa pozbywa się tego ornamentu ze względów bezpieczeństwa oraz dlatego, że najpopularniejsze są zazwyczaj sportowe modele wykończeniowe, a ornament na masce nie pasuje do sportowego wyglądu.
Jednak nadal można kupić kilka modeli z ornamentem na masce, głównie tych z top trim luksusowy pakiet „Elegance” lub „Avantgarde”. Nowo wypuszczona klasa S nadal oferuje ornament na masce, a wersje Maybach GLS i S-klasy oferują dedykowane ornamenty na masce Maybach.

Mercedes Classic, Elegance i Avantgarde trim levels

Większość modeli Mercedesa można również nabyć w postaci wstępnie skonfigurowanego pakietu, który składa się z wielu różnych opcji i cech, takich jak pakiety Classic, Elegance i Avantgarde.

Classic

Pakiet Classic jest pakietem podstawowym, przeznaczonym dla osób, które nie chcą wydawać dużo pieniędzy podczas zakupu nowego Mercedesa. Pakiet ten składa się z materiałowych siedzeń, podstawowych elementów wyposażenia wnętrza oraz kierownicy o niższej jakości wykończenia. Nadwozie zwykle nie ma chromu i jest w większości w kolorze nadwozia z prostą plakietką Mercedesa z przodu.

Elegance

Pakiet Mercedes Elegance jest środkową opcją pakietu Mercedesa, która ma na celu przede wszystkim włączenie większości luksusowych elementów kojarzonych z nowoczesnym Mercedesem. Fotele są skórzane, podobnie jak kierownica. Pakiet Elegance zawiera również lepiej wyglądające felgi, chromowane elementy oraz opcję ozdoby maski Mercedesa w modelach takich jak klasa C.

Avantgarde

Najwyższym pakietem wykończeniowym dla współczesnego sedana Mercedesa, jakim jest klasa C, jest pakiet Avantgarde. Pakiet Avantgarde bierze wszystko z pakietu Elegance i dodaje dodatkowe elementy. Wyposażony jest w duży emblemat Mercedesa na grillu, a nie w ozdobę na masce.

  Czy Mercedes jest samochodem luksusowym w Niemczech?

Mercedes S-class

Mercedes S-klasa reprezentuje najwyższy poziom luksusu Mercedesa bez wchodzenia do działu Maybacha. Klasa S jest dostarczana z ornamentem na masce, ponieważ ornament na masce idealnie pasuje do klasy S jako najwyższego poziomu luksusu i wyrafinowania Mercedesa.
Nowa klasa S ma kosztować około 110 tys. dolarów za podstawowy model S500, a linia S500 AMG będzie zaczynać się od około 114 tys. dolarów. Wyższy model trim jest S580, który ma rozpocząć się od około 116k dolarów dla linii luksusowej, a pakiety AMG i Executive trim są wyceniane na około 120-131k dolarów.
Mercedes klasy S z 2021 roku jest jednym z ostatnich modeli wciąż oferowanych z ornamentem na masce, ponieważ nowy Mercedes klasy E z 2021 roku całkowicie pozbywa się ornamentu na masce.

Modele Mercedes Maybach

Maybach to submarka Mercedesa, której celem jest tworzenie najlepszych, najbardziej luksusowych modeli Mercedesa, jakie można kupić za pieniądze. Obecnie Maybach produkuje topową klasę S Maybach, która jest o krok wyżej od zwykłego Mercedesa S580 z pakietem Executive.
Maybach oferuje również mocno zmodernizowaną wersję Mercedesa GLS Maybach, która jest również znacznie lepiej wyposażona niż nawet najbardziej rozbudowany zwykły Mercedes GLS. Oba z nich są ustawione kosztować ponad 200k znaków dolarów.
Te dwa modele Maybacha oferują wiele cech charakterystycznych wyłącznie dla submarki Maybach. Dwutonowe malowanie na zamówienie, ulepszona skóra i materiały, nowe felgi i więcej mocy. Atrakcyjność takich modeli polega na możliwości całkowitego dostosowania pojazdu do potrzeb właściciela, nawet w najdrobniejszych szczegółach. Zarówno S-klasa, jak i GLS posiadają również ozdoby na masce Maybacha.

  Przy jakim przebiegu Mercedes zaczyna mieć problemy?

Dlaczego Mercedes pozbywa się ozdób na masce?

Mercedes uważa, że niektóre modele, jak nowa klasa E, będą bardziej popularne ze sportowymi pakietami AMG, a ornament na masce po prostu nie pasuje do sportowego charakteru pakietu AMG. Plus, Mercedes kojarzy ornament kaptur z starszych ludzi, co nie jest to, co Mercedes chce, gdy skierowanie młodszej publiczności.
Co więcej, Mercedes chce, aby ornament na masce był rzadszy, więc może być kojarzony tylko z najwyższymi modelami wykończeniowymi. Posiadanie ornamentu na masce na C-klasie i S-klasie z pewnością obniża atrakcyjność ornamentu na masce dla właściciela S-klasy.
Ozdoby na masce stają się również w pewnym sensie problemem bezpieczeństwa, ponieważ znacznie utrudniają przepisy bezpieczeństwa związane z pieszymi. Ponadto, ozdoba na masce jest dość popularna wśród złodziei, a niektóre marki, takie jak Rolls Royce, wydają ogromne kwoty na badania i rozwój technologii antykradzieżowych.

Dodatkowe pytania

Jakie inne marki również mają ozdoby na masce?

Nie tylko Mercedes ma długoletnią tradycję umieszczania stylowych ozdób na masce samochodu. Rolls Royce robi to od narodzin samej marki, a Rolls Royce nazywa to „The Spirit of Ecstasy”. Spirit of Ecstasy może być wykonany z litego złota, srebra, kryształu lub czegokolwiek klient sobie zażyczy.
Spirit of Ecstasy jest synonimem odznaki Rolls Royce’a, a RR nie może po prostu pozbyć się jej tak łatwo, jak robi to Mercedes. Spirit of Ecstasy był na każdym modelu RR w całej historii.
Marki takie jak Bentley również oferują ozdoby na masce, które mogą być opcjonalnie wykonane z kryształu i różnych innych ekskluzywnych materiałów. Niektóre marki, takie jak Lincoln, Jaguar, Cadillac, Pontiac, Dodge, Buick czy Plymouth wcześniej zawierały ozdoby na masce w niektórych swoich modelach, a niektóre z nich nadal to robią do dziś.

  Który SUV Mercedesa ma fotele z masażem?

Który Mercedes jako pierwszy pozbył się ornamentu na masce?

Mercedes zawierał ornament na masce od samego początku i dopiero w latach 90-tych marka zdecydowała się na model, który był fabrycznie pozbawiony ornamentu na masce. Od tego czasu Merces coraz rzadziej korzysta z ornamentu na masce. Oczekuje się, że w przyszłości tylko klasa S będzie posiadała ornament na masce.
Pierwszy przypadek pozbycia się ornamentu na masce pochodzi z generacji W212 z 2009 roku, która po raz pierwszy wprowadziła motyw gwiazdy w grillu, który obecnie jest obecny w prawie każdym modelu. W dzisiejszych czasach, ta plakietka na masce silnika zawiera również czujniki automatycznego tempomatu, a nawet niektórych technologii autonomicznej jazdy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z