Które modele Mercedesa są hybrydowe?

Które modele Mercedesa są hybrydowe?

Mercedes już od jakiegoś czasu oferuje wiele wersji hybrydowych, a dzięki sprytnemu zastosowaniu technologii EQ Boost mild-hybrid prawie wszystkie modele Mercedesa są częściowo hybrydowe. Technologia hybrydowa stanowi doskonały punkt pośredni między silnikiem spalinowym a pełnoprawnym pojazdem elektrycznym.

Tradycyjne hybrydowe układy napędowe plug-in Mercedesa oznaczane są symbolem „e” po nazwie modelu. Na przykład A250e to hybrydowa klasa A, a C 300e to hybrydowy sedan klasy C. Większość modeli hybrydowych jest benzynowa/elektryczna, ale Mercedes oferuje „de” jako diesel/elektryczny na niektórych rynkach poza USA.

W chwili obecnej infrastruktura własności EV nie jest jeszcze gotowa, aby zaoferować ten sam poziom łatwości posiadania w porównaniu do silników spalinowych, i z tego powodu, Mercedes hybrydowe i łagodne modele hybrydowe są z pewnością warto spojrzeć na.

Hybrydowe sedany Mercedesa

Sedany były chlebem i masłem rzemiosła Mercedes, od najmniejszego sedana klasy C do flagowego okrętu Mercedes klasy S, Mercedes stale aktualizuje całą linię sedanów, aby nadążyć za współczesnymi czasami, a ponieważ z tego powodu, wszystkie sedany Mercedes można kupić z jakąś formą hybrydowych układów napędowych.

Najmniejszy sedan Mercedes jest klasy C, a Mercedes właśnie odsłonił nową klasę C, więc ceny nie są jeszcze ujawnione. Ale, wszystkie nowsze Mercedes C-klasy będą napędzane przez 4-cylindrowy silnik, a wszystkie z nich będą oferować albo full-on plug-in hybrid układu napędowego lub Mercedes EQ Boost mild-hybrid wspomagane silnik spalinowy.

Następny w kolejce jest Mercedes Benz klasy E, i od teraz, Mercedes USA nie oferuje 350 e na rok modelowy 2021, ale E450 4MATIC sedan, który sprzedaje za $ 62k oferuje EQ Boost mild-hybrid technologii wspomaganej technologii 3.0L silnik inline 6 turbo.

  Czy Mercedesy rdzewieją?

Mercedes klasy S jest flagowym Mercedes sedan i S560e oferuje plug-in hybrid układ napędowy, który składa się z silnika elektrycznego skojarzony z 3,0L rzędowy 6-cylindrowy BiTurbo. Ta konfiguracja klasy S sprzedaje za $110k i oferuje imponującą moc 470 KM i równie imponujące 58-73 MPGe US.

Hybrydowe SUV-y Mercedesa

Jak na razie Mercedes nie oferuje hybrydowej wersji plug-in najmniejszego SUV-a Mercedesa – GLA, ale GLA 250e ma dołączyć do linii Mercedes USA w 2021 roku. Obecnie jedynym oferowanym modelem GLA jest 250 z lub bez systemu 4MATIC w cenie około 36-38 tys. dolarów. Wkrótce pojawi się także GLB plug-in.

Następny w kolejce jest GLC jako bestseller wśród SUV-ów Mercedesa. GLC 350e 4MATIC, który kosztuje około 52 tys. dolarów, oferuje silnik 2,0 l inline-4 turbo oraz silnik elektryczny o mocy 90 kW, co czyni go w pełni hybrydowym samochodem typu plug-in o mocy 315 KM i wydajności paliwowej 67-70 MPGe w USA.

Średniej wielkości GLE nie jest obecnie oferowany z pełną hybrydą typu plug-in, ale 6-cylindrowy GLE450 i 8-cylindrowy GLE580 są oferowane z technologią EQ Boost typu mild-hybrid. GLE450 sprzedaje za około $62k i GLE580 sprzedaje za około $79k.

GLS jest pełnowymiarowy Mercedes SUV flagowy, który dzieli wiele jego części z GLE, w tym układ napędowy. Tak więc GLS450, który kosztuje około 76 tys. dolarów, oferuje tę samą jednostkę napędową, co GLE450, a GLS580, który kosztuje około 99 tys. dolarów, oferuje ten sam układ napędowy, który znajdziemy w GLE580.

  Czy Mercedes to dobry pierwszy samochód?

Różnica pomiędzy EQ Boost a technologią hybrydową typu plug-in

Technologia mild-hybrid Mercedesa EQ Boost to zintegrowany system silników elektrycznych, którego celem jest wspomaganie głównej jednostki napędowej w osiąganiu lepszych wskaźników zużycia paliwa i emisji spalin. Technologia ta wykorzystuje specyficzną integrację rozrusznika zaklinowanego pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów i umożliwia samochodowi jazdę z wyłączonym silnikiem przy określonych prędkościach.

Technologia ta różni się od tradycyjnych hybrydowych układów napędowych typu plug-in, ponieważ tradycyjny plug-in może być, jak sama nazwa wskazuje, podłączony do sieci. Silnik elektryczny w hybrydzie jest o wiele mocniejszy i ma większe przeznaczenie, bardziej zbliżone do silnika spalinowego.

Technologia EQ Boost wciąż się poprawia w miarę upływu czasu, a większość, jeśli nie wszystkie przyszłe modele Mercedesa prawdopodobnie będą korzystać z tej technologii. Audi i wielu innych producentów samochodów również korzysta z technologii mild-hybrid, ponieważ technologia ta poprawia wydajność samochodu, a także oferuje wzrost mocy przez krótki czas.

Sekcja FAQ

Czy Mercedes zamierza produkować hybrydy plug-in dla wszystkich przyszłych modeli?

Wraz z premierą nowego Mercedesa klasy C stało się jasne, w jakim kierunku zmierza Mercedes. Tym kierunkiem jest wydajność, mniejsza emisja spalin, większa moc, ale mniejsze silniki. Oczekuje się, że Mercedes będzie w końcu oferował wszystkie modele z układem napędowym w technologii hybrydowej typu plug-in.

Technologia EQ Boost trafia do coraz większej liczby samochodów Mercedesa, choć hybrydyzacja plug-in całej gamy nie przebiega tak szybko. Jest dość oczywiste, że Mercedes już wkrótce zacznie wprowadzać hybrydy plug-in na większą skalę.

  Jaka jest żywotność samochodu hybrydowego?

Czy Mercedes będzie oferował hybrydy plug-in w wersji AMG?

Cechą charakterystyczną prawdziwego Mercedesa AMG jest silnik. To właśnie silnik jest bijącym sercem AMG i stanowi najbardziej atrakcyjny aspekt posiadania modelu Mercedes AMG. Mercedes oświadczył niedawno, że nadchodzący C63 AMG będzie korzystał z 2,0 l 4-cylindrowego silnika EQ Boost.

Podczas gdy jest to z pewnością korzystne dla środowiska, C63 bez V8 lub nawet V6 naprawdę musi zaoferować coś specjalnego, aby otrzymać jakąkolwiek uwagę od społeczności entuzjastów motoryzacji. Mercedes wkrótce wypuści także AMG GT73, 800-konnego potwora AMG z hybrydowym silnikiem 4.0L BiTurbo.

Jakie są korzyści z posiadania samochodu hybrydowego?

Istnieje wiele korzyści z posiadania samochodu hybrydowego, począwszy od ulg podatkowych, dłuższych gwarancji, lepszej wydajności paliwa, mniejszej emisji CO2, a czasami nawet przyzwoitej ilości rabatów na niektórych rynkach. Oczekuje się, że samochody hybrydowe będą oferować aż o 50% lub nawet 70% lepsze przebiegi na gazie w porównaniu do zwykłych samochodów z silnikami spalinowymi.

Ale są pewne wady posiadania samochodu hybrydowego, jak również. Hybrydy zazwyczaj kosztują więcej w porównaniu do zwykłych samochodów z silnikiem spalinowym. Jeśli nie zamierzasz podłączyć swój hybrydowy w, to również nie ma zbyt wiele sensu, aby kupić hybrydę. Ponadto, jeśli jeździsz głównie po autostradach, wskaźniki efektywności paliwowej znacznie spadną.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z