Które modele Mercedesa są wyposażone w Apple Car Play?

Apple Car Play i Android Auto to dwie nowości technologiczne w dziedzinie oprogramowania, które niedawno zostały wprowadzone do branży motoryzacyjnej. Celem tych systemów jest zastąpienie topornych, nieintuicyjnych systemów informacyjno-rozrywkowych w samochodach bardziej przyjaznymi dla smartfonów.

Implikacje tych technologii są raczej pozytywne, jak prawie każdy, kto posiada nowoczesny smartphone wie swoją drogę wokół oprogramowania na tym smartfonie. A te systemy w zasadzie odzwierciedlają aplikacje smartfona na głównym ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego w samochodzie.

Praktycznie wszystkie nowsze modele Mercedesa oferują funkcję CarPlay. Większość modeli Mercedesa oferowała ją już w 2016 roku, a niektóre modele, jak Klasa C, zaczęły ją oferować dopiero w roku modelowym 2018.

Apple Car Play

Korzystanie z telefonu podczas jazdy jest niezwykle niebezpieczne, a Apple Car Play oferuje bezpieczniejszy sposób korzystania z iPhone’a podczas podróży. Jesteś w stanie wykonywać połączenia, odbierać wszelkiego rodzaju powiadomienia i wiadomości lub otrzymywać wskazówki i korzystać z ulubionych aplikacji muzycznych i podcastów w podróży.

Dobrą rzeczą jest to, że nie trzeba podnosić telefonu po włączeniu tej funkcji, ponieważ wszystko dzieje się na głównym ekranie infotainment. Ponieważ Mercedes oferuje duże, niewiarygodnie zaawansowane, wysokiej rozdzielczości ekrany infotainment, które są tak czułe jak wyświetlacz iPhone’a, korzystanie z tej technologii jest banalnie proste.

Nawet jeśli nie zdecydujesz się na system nawigacji samochodowej, nadal możesz korzystać z Map Apple lub Waze na głównym ekranie infotainment. A wiele osób woli systemy nawigacyjne dostępne we współczesnych iPhone’ach. Możesz także korzystać z asystenta głosowego Siri, który obsługuje wiele różnych funkcji w taki sam sposób, w jaki robisz to zazwyczaj na swoim iPhonie.

  Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Siri może obsługiwać aplikacje muzyczne, takie jak Apple Music, Spotify, Deezer, Soundcloud, Tidal i wiele innych, znajdujące się w zasięgu Twojego wzroku. Apple Car Play jest konfigurowalny krzyżowo, więc jeśli korzystasz z kilku różnych samochodów, zawsze używasz tego samego systemu, co znacznie ułatwia sterowanie i zrozumienie.

Specyficzne wzornictwo, połączenia i aplikacje Apple Car Play

Interfejs użytkownika Apple Car Play został zaprojektowany tak, aby wyglądał tak samo jak interfejs smartfona, więc nawigacja w tym systemie jest dość łatwa. Apple Car Play potrafi także wykorzystać wszystkie pokrętła systemu informacyjno-rozrywkowego, a ponadto możesz nawigować po systemie za pomocą poleceń dotykowych lub Siri.

Starsze systemy Apple Car Play podłącza się za pomocą przewodu do samochodowego systemu informacyjno-rozrywkowego, ale najnowsza wersja jest bezprzewodowa. Oznacza to, że gdy tylko uruchomisz samochód, Apple Car Play połączy się z nim automatycznie, a Ty nie będziesz musiał nic robić.

Apple Car Play oferuje wiele różnych aplikacji dla iPhone’a, które możesz zainstalować na ekranie systemu infotainment. Aplikacje takie jak News+, Apple Podcasts, Audiobooki, WhatsApp, Audible, Amazon, Sirius FM, Google Play Music, Waze i wiele innych aplikacji firm trzecich.

System jest spójny, intuicyjny i łatwy do zrozumienia. Co więcej, korzystanie z tego systemu pozwala na bezpieczne i inteligentne korzystanie ze smartfona podczas jazdy.

Android Auto

Jeśli nie używasz iPhone’a, a znasz się na ekosystemie Androida, nie martw się, ponieważ Android Auto to w zasadzie ten sam system głośnomówiący w samochodzie, tylko stworzony dla oprogramowania Android. Dość dużo wszystkie nowsze modele Mercedes oferują zarówno Car Apple i Android Auto.

  Jaki jest najlepszy Mercedes pod względem oszczędności paliwa?

Android Auto umożliwia korzystanie z Asystenta Google, a także umożliwia korzystanie z wielu innych funkcji nawigacji, komunikacji i rozrywki. W pewnym sensie, oba te systemy są takie same, ale na niektórych rynkach, systemy te są dodatkowe funkcje, ale w USA, te dwa zwykle pochodzą jako standard.

Oba te systemy sprawią, że samochodowy system informacyjno-rozrywkowy będzie o wiele łatwiejszy do zrozumienia i nawigacji, a większość samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych nie jest tak zaawansowana. To powiedziawszy, systemy Mercedes MBUX lub Audi MMI są niewiarygodnie zaawansowane, a niektórzy ludzie wolą ich wygląd od Apple Car Play lub Android Auto.

Sekcja FAQ

Co jest lepsze, Apple Car Play czy Android Auto?

Najnowsze systemy Apple Car Play oferują bardziej konfigurowalny układ, specyficzne tryby ciemne lub jasne, czy specyficzne tapety. Wszystkich tych funkcji brakuje w świecie Android Auto. Ale, jeśli chcesz dodać dodatkowe aplikacje, będziesz musiał podnieść iPhone, podczas gdy Android Auto pozwala zrobić to bezpośrednio na ekranie infotainment.

Android Auto oferuje również aplikację pogodową, a Apple Car Play nie oferuje specyficznej dla Apple aplikacji pogodowej, a raczej aplikację innej firmy. Apple umożliwia korzystanie z komunikatów na ekranie, podczas gdy Android Auto nie. Można śmiało powiedzieć, że te systemy nie różnią się zbytnio, a jedynym czynnikiem decydującym między nimi jest preferencja systemu operacyjnego.

Którego iPhone’a muszę mieć, aby korzystać z funkcji Apple Car Play?

Wszystkie współczesne iPhone’y obsługują Apple Car Play, tylko modele starsze niż iPhone 5 nie obsługują Apple Car Play, a można śmiało powiedzieć, że większość ludzi jest daleko poza iPhone’em 5. Apple oferuje funkcjonalność Car Play dla prawie wszystkich producentów samochodów dostępnych, tylko kilka dość nieznanych marek samochodów nie obsługują Apple Car Play.

  Czy wszystkie Mercedesy mają szyberdachy?

Dla Android Auto, to jest całkiem dużo tej samej historii. Wszystkie systemy, które obsługują Android 9 są zdolne do Android Auto, jeśli pobierzesz aplikację z Google Play Store. Android 10 i nowsze wersje mają wbudowaną funkcję Android Auto.

Czy Apple Car Play lub Android Auto wymagają jakichkolwiek miesięcznych opłat abonamentowych?

Ani Android Auto, ani Apple Car Play nie wymagają płacenia czegokolwiek, aby w pełni korzystać z podstawowego systemu, z którego korzysta większość osób. Jeśli jednak chcesz skorzystać z niektórych aplikacji, które i tak wymagają płacenia miesięcznego abonamentu, takich jak Spotify, nie będziesz w stanie korzystać z tych typów aplikacji bez subskrypcji.

We wcześniejszych czasach tych systemów, niektórzy producenci samochodów wymagali od Ciebie uiszczania opłaty miesięcznej, ale żaden producent samochodów już tego nie robi. Można więc śmiało powiedzieć, że zarówno Apple Car Play, jak i Android Auto są bezpłatne, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z