Które starsze samochody mają napęd na wszystkie koła?

Współczesne samochody wydają się tak kosmiczne, że wiele osób uważa, że utraciły one zdolność nawiązywania kontaktu z kierowcą. Choć współczesne samochody mogą sprawić, że poczujesz się niezwykle komfortowo i całkowicie odizolujesz się od podstaw prowadzenia, wielu uważa, że jest to dokładnie przeciwieństwo tego, co czyni samochód dobrym kierowcą.

W związku z tym, mają tendencję do grawitacji w kierunku nieco starszych samochodów, które nadal oferują wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, ale bez drętwienia nowoczesnych samochodów. Te samochody również nie deprecjonują już tak bardzo, co czyni je świetnymi codziennymi kierowcami.

2010-2014 Subaru Outback jest kompaktowy SUV z napędem na wszystkie koła z ceną używanego naklejki mniej niż 10k $, co czyni go wielkim interesem, ta sama historia idzie do 2012-2016 Subaru Impreza kompaktowy sedan. Jeśli chcesz mieć pełnowymiarowego SUV-a z napędem na wszystkie koła za 10 tys. dolarów, który cechuje się niezawodnością i dużą ilością miejsca, sprawdź model 2011-2013 Toyota Highlander.

Jeśli jesteś gotów wydać trochę więcej, można uzyskać 2016 BMW X1 kompaktowy SUV z napędem na wszystkie koła za około 20-25k dolarów, co jest mniej więcej tyle samo pieniędzy trzeba będzie zapłacić za napęd na wszystkie koła 2015 Lexus GS. Jeśli chcesz bardziej sportowego sedana, sprawdź 2015 BMW serii 3 xDrive, który również kosztuje około 23 tys. dolarów.

2010-2014 Subaru Outback

Ilekroć mówimy o niedrogich samochodach z napędem na wszystkie koła, zwykle zaczynamy listę od starego, dobrego Subaru. Ponieważ marka ta wyrobiła sobie markę dzięki systemowi symetrycznego napędu na wszystkie koła Subaru Symmetrical, który jest prawdopodobnie jednym z najlepszych systemów napędu na wszystkie koła na rynku, wypada zrobić to samo z Subaru Outback.

  Dlaczego samochody typu kombi wyszły z mody w USA?

Lata modelowe 2010-2014 modelu Outback są tak dobre, jak wszystkie inne nowoczesne modele Subaru. Outback łączy w sobie przystępność sedana z praktycznością i użytecznością SUV-a lub kombi, co czyni go świetnym kierowcą na co dzień. Ponadto, Outback jest niezawodny i dość przystępny cenowo.

2012-2016 Subaru Impreza

Tanie samochody z napędem na wszystkie koła to specjalność Subaru, ale w dobrym tego słowa znaczeniu, ponieważ większość z nich jest świetna w tym, co robi. Jasne, 10-letnie Subaru może nie być najbardziej ekscytującym samochodem na rynku, ale za około 10 tys. dolarów to z pewnością dobrze wydane pieniądze.

Platforma Impreza zawsze był niezawodny jeden, jeśli dodać, że z większą użyteczność zwykle związane z napędem na wszystkie koła, to Subaru może iść wszędzie w każdej chwili. Mimo, że Honda Civic lub Toyota Corolla w podobnej cenie mogą mieć kilka zalet w stosunku do Imprezy, żaden z nich nie jest w stanie dotknąć Subaru, jeśli chodzi o napęd na wszystkie koła.

2011-2013 Toyota Highlander

Jeśli szukasz doskonałego, pełnowymiarowego SUV-a, który pomieści do 7 osób i poradzi sobie w zaśnieżonym i nierównym terenie w komfortowych warunkach, sprawdź Toyotę Highlander z lat 2011-2013. Ten duży, pełnowymiarowy SUV oferuje wiele przyjaznych rodzinie funkcji, takich jak schowki, uchwyty na kubki i przyzwoity zestaw bezpieczeństwa.

Jeśli chodzi o niezawodność, generacje 2011-2013 Toyoty Highlander są ostatnimi generacjami 2-giej generacji Highlandera, co oznacza, że powinny wytrzymać próbę czasu. Jeśli jesteś skłonny wydać kilka tysięcy ekstra, możesz nawet dostać zaktualizowanego Highlandera 2013+.

  Czy powinienem kupić samochód z rdzą?

2016 BMW X1 xDrive

Kompaktowe SUV / Crossover są prawdopodobnie najbardziej popularnych samochodów w tej chwili, co oznacza, że istnieje wiele z nich i około, a X1 xDrive jest jednym z najlepszych. 2016 BMW X1 nadal wygląda dość współczesny, co nie można powiedzieć o wielu jego rywali, takich jak VW Tiguan z tej epoki.

Platforma X1 jest dość wiarygodne z 4,5 z 5 gwiazdek według J.D. Power, który jest powyżej średniej dla większości używanych BMW. Wnętrze jest dobrze zbudowany z dużą ilością wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że X1 czuć sposób nowszy niż to, co jest.

2015 Lexus GS

Nawet jeśli 4,5 z 5-gwiazdkowej oceny jest uważany za imponujący, 5 z 5-gwiazdkowej oceny jest bardzo najlepsze samochód może dostać, i to jest historia z 2015 Lexus GS. Jeśli wziąć pod uwagę, że ta generacja Lexusa jest często chwalona jako najbardziej niezawodna generacja Lexusa w historii, to z pewnością oznacza, że ’15 GS jest świetną opcją dla samochodów używanych.

GS pochodzi z zadziorny silnik 3,5L V6, który oferuje przyzwoitą wydajność paliwa, podczas gdy wydajność jest bardziej zbliżona do sportowego sedana. Bezpieczeństwo jest również wiodącym w klasie dla 2015 GS i tak jest upscale i roomy uczucie kabiny. Jedynym minusem GS-a jest nieco nieużyteczny system inforozrywki.

Sekcja FAQ

Czy kupowanie używanych samochodów jest lepsze niż kupowanie nowych?

Istnieje wiele korzyści z zakupu używanego samochodu w porównaniu z nowym, a najbardziej oczywistą z nich jest cena. Samochody używane przeszły już większość amortyzacji, co oznacza, że propozycja wartości faworyzuje samochody używane. Jednak, jak samochody mają tendencję do poprawy w czasie, oznacza to, że nowe samochody są prawie zawsze lepsze.

  Czy istnieje kabriolet z 5 pasażerami?

Tak czy inaczej, nowsze samochody są również wyposażone w różnego rodzaju gwarancje i pakiety serwisowe, które sprawiają, że całe doświadczenie własności jest nieco bardziej przyjemne i bezstresowe. Co więcej, jeśli rozważą Państwo finansowanie lub leasing, mogą Państwo uzyskać świetną ofertę nawet w przypadku dość drogich samochodów.

Czy starsze samochody są bardziej niezawodne?

Początkowo może się wydawać, że starsze samochody są bardziej niezawodne niż nowsze, ale to po prostu nie jest prawdą. Niektóre marki, takie jak Mercedes, oferowały samochody, które były bardziej niezawodne niż niektóre nowsze modele Mercedesa, ale wszystko to zmieniło się w latach 2000.

W większości przypadków, współczesne samochody są lepsze i bardziej niezawodne niż starsze, a statystyki to potwierdzają. Jeśli wziąć pod uwagę Kia jako przykład, nowsze modele Kia są o wiele bardziej niezawodne niż starsze modele Kia.

Czy starsze systemy napędu na wszystkie koła są złe?

Automatyczne skrzynie biegów, pneumatyczne zawieszenie, napęd na wszystkie koła… Jeśli zdecydowałbyś się na którekolwiek z tych rozwiązań kilkadziesiąt lat temu, byłoby to uważane za wybór ryzykownego dodatkowego wyposażenia, które w końcu się zepsuje, i tak było dawno temu, ale nie przez ostatnie 10-15 lat.

Samochody z napędem na wszystkie koła są rzeczywiście wykładniczo bardziej skomplikowane niż samochody FWD/RWD, co czyni je bardziej podatne na problemy. Nawet jeśli większość starszych systemów napędu na wszystkie koła nie są tak zaawansowane, jak te nowsze, są one nadal wystarczająco dobre, aby nie być uważane za złe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z