Które SUV-y mają system wspomagania parkowania?

Prawie wszystkie nowsze SUV-y mogą być wyposażone w wiele różnych zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy, takich jak asystent parkowania, asystent zmiany pasa ruchu, asystent utrzymania pasa ruchu, automatyczny tempomat itd. Funkcje te stały się synonimem nowoczesnych SUV-ów, ale w większości przypadków nie są one dostępne w standardzie.

Jeśli chcesz mniejszy SUV, który oferuje asystenta parkowania i jest przystępny cenowo, VW T-Cross, Jeep Compass, Ford Puma i Renault Captur są te, które należy zdobyć. Jeśli chcesz luksusowy SUV z mnóstwem systemów wspomagania, Audi Q5/Q3, Mercedes GLA/GLC i BMW X1/X3 są najlepsze do rozważenia.

Jeśli chodzi o średniej wielkości SUV-y, jest mnóstwo świetnych opcji do wyboru, a wszystkie z nich oferują również pomoc w parkowaniu. W bardziej przystępnym spektrum stoi Hyundai Santa Fe, Kia Sorento i Toyota Highlander.

Jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, Audi Q7, BMW X5, Range Rover, Mercedes GLE i Volvo XC90 są zdecydowanie najbardziej popularne. Pełnowymiarowe flagowe SUV-y to Mercedes GLS, BMW X7, czy bardziej przystępne cenowo Kia Telluride, GMC Yukon/Chevy Tahoe/Chevy Suburban.

Najlepsze małe SUV-y z asystentem parkowania

Małe SUV-y i crossovery to prawdopodobnie dwa najpopularniejsze segmenty samochodów w tej chwili i łatwo zrozumieć dlaczego, ponieważ oferują one idealny środek pomiędzy sedanami a pełnymi SUV-ami. Dzięki takiemu skokowi popularności, segmenty te są absolutnie roi się od niesamowitych opcji.

Jedną z najpopularniejszych, która oferuje również asystenta parkowania jest VW T-Cross. Ten niewielki SUV/Crossover jest dostępny z niemal wszystkimi opcjami, jakie można dostać w najdroższych modelach VW, które obejmują również wiele programów wspomagających kierowcę, takich jak asystent parkowania i kamery parkowania.

  Dlaczego mój samochód śmierdzi jak zgniłe jajka?

Jeśli chcesz bardziej amerykańskiej wersji T-Cross, Ford Puma jest tym, który należy rozważyć. Ten crossover wygląda i czuje się jak podniesiona Fiesta i taki był pierwotny zamiar Forda. Puma oferuje mnóstwo programów bezpieczeństwa i pomocy, które obejmują również pomoc w parkowaniu.

Ale jeśli chcesz luksusowy kompaktowy SUV, wybór między Mercedes, BMW i Audi jest drogą do zrobienia. Wszystkie trzy z tych marek oferują niezwykle konkurencyjne małe SUV-y, ale BMW X1 wydaje się być najlepszym stosunkiem jakości do ceny.

Najlepsze średniej wielkości SUV-y z asystentem parkowania

Średniej wielkości SUV-y są środkiem pomiędzy zbyt napompowanymi i trudnymi do manewrowania pełnowymiarowymi SUV-ami a crossoverami, które nie są aż tak SUV-owate. Czy to, że chcesz średniej wielkości SUV od początku, lub po prostu chcesz uaktualnić, upewnij się, że znalezienie idealnego średniej wielkości SUV jest dość trudne.

To jest trudne dzięki obfitości opcji, ale jeśli chcesz bardziej przystępne, ale równie przystępne średniej wielkości SUV z wszystkich odpowiednich technologii i urządzeń bezpieczeństwa, przejdź do Hyundai Santa Fe, Toyota Highlander, lub Kia Sorento. Wszystkie trzy z nich zdobyły spore grono zwolenników wśród dużej bazy klientów średniej wielkości SUV-ów.

Audi Q7 jest również niezwykle popularnym SUV-em średniej wielkości, to samo dotyczy Mercedesa GLE i BMW X5. Żaden inny SUV nie może się równać z tymi trzema modelami oprócz Volvo XC90. Wszystkie te cztery modele można wyposażyć w wiele zaawansowanych programów wspomagających kierowcę, które w niektórych przypadkach pozwalają na samodzielne zaparkowanie samochodu.

  Najlepsze SUV-y dla wysokich kierowców

Jeśli chcesz mieć auto z najwyższej półki bez konieczności sięgania po zaporowe ceny, Range Rover jest i zawsze będzie jednym z najbardziej kultowych SUV-ów, jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli jednak chodzi o status ikony, nawet Range Rover nie może równać się z Mercedesem Benz G-Class.

Najlepsze pełnowymiarowe SUV-y z asystentem parkowania

Pełnowymiarowe SUV-y są budowane dla dużych rodzin lub dla ludzi, którzy po prostu lubią jeździć największymi pojazdami na drodze. Te pełnowymiarowe behemoty zazwyczaj oferują najwyższy poziom wyposażenia, zachowując jednocześnie zdolności terenowe. Jeśli połączymy to z większą prezencją na drodze, nic nie dorówna pełnowymiarowemu SUV-owi.

Niekwestionowanymi królami na kontynencie amerykańskim są Chevy Tahoe, GMC Yukon i Chevy Suburban, ponieważ wszystkie trzy modele starają się wypełnić pewną niszę, aby zapewnić optymalne pokrycie rynku. W każdym z nich zamontowane są wszystkie systemy wspomagania, czego można się było spodziewać, biorąc pod uwagę jego wielkość.

Ale rynek amerykański jest również przejęty przez stosunkowo nowy Kia Telluride. Ten SUV obiecuje zaoferować poziom luksusu bez luksusowych cen i wydaje się, że Kia rzeczywiście dostarczył. Szczerze mówiąc, nie ma obecnie lepszej opcji pełnowymiarowego SUV-a zorientowanego na wartość niż Kia Telluride.

BMW X7 i Mercedes GLS to SUV-y z najwyższej półki obu producentów, a BMW X7 to zdecydowanie lepsza opcja. Mercedes GLS jest taki sam jak Mercedes GLE, szczególnie we wnętrzu, a to nie jest coś, czego można by się spodziewać po Klasie S na szczudłach.

  Dlaczego samochody typu kombi wyszły z mody w USA?

Sekcja FAQ

Jak bardzo potrzebny jest system wspomagania parkowania?

Odpowiedź na to pytanie zależy od samochodu i osoby, o której mowa. Jeśli jeździsz pełnowymiarowym, flagowym SUV-em, systemy te mają o wiele więcej sensu, ponieważ pełnowymiarowy SUV jest czasem niezwykle trudny w nawigacji i prawidłowym parkowaniu.

Jeśli nie masz wystarczającej pewności siebie podczas parkowania, systemy te mogą również bardzo pomóc, zwłaszcza przy parkowaniu równoległym. Systemy te są obecnie tak zaawansowane, że mogą praktycznie parkować samochody całkowicie autonomicznie.

Jak niezawodny jest park-assist?

Nigdy nie można w pełni polegać na systemach takich jak te, ponieważ to Państwo są winni bez względu na to, co się stanie. Zawsze zwracaj uwagę na to, co robią systemy i zawsze staraj się przewidzieć, co się stanie dalej.

Jednak systemy te okazały się wystarczająco niezawodne, ponieważ zmniejszają ilość obtłuczeń kół i czas potrzebny na zaparkowanie samochodu. Wraz z postępem technologicznym systemy te będą stawały się coraz bardziej niezawodne.

Czy samochód może całkowicie samodzielnie zaparkować?

Istnieją różne stopnie wspomagania parkowania. Najbardziej podstawowy z nich kieruje samochodem za kierowcę, a użytkownik musi kontrolować pedał gazu i hamulca. Bardziej zaawansowane systemy mogą nawet sterować przyspieszaniem i hamowaniem za użytkownika.
Systemy z najwyższej półki potrafią całkowicie samodzielnie zaparkować samochód, a Ty nie musisz nic robić. Niektórzy producenci, tacy jak Mercedes i Tesla, opracowali systemy, które potrafią znaleźć, zaparkować i opuścić wyznaczone miejsce parkingowe bez potrzeby udziału kierowcy.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z