Który jest lepszy – GLK czy GLC?

Jeśli szukasz SUV-a Mercedesa, to na pewno natkniesz się na SUV-y Mercedes-Benz GLK lub GLC. Są to dwa wyjątkowe pojazdy, które zaspokoją potrzeby różnych użytkowników. Ale który SUV wybrać?

Zarówno Mercedes-Benz GLK, jak i GLC SUV to wyjątkowe samochody, które sprawiają, że wybór jednego z nich jest nie lada wyzwaniem. Jednak SUV GLK jest idealny dla osób, które chcą mieć sportowy i mocny samochód. Z drugiej strony, GLC jest idealny dla tych, którzy chcą przestronnego, komfortowego i zaawansowanego samochodu.

Poza tym Mercedes-Benz GLC-Class jest następcą Mercedes-Benz GLK. Dlatego porównamy tylko Mercedesa-Benz GLK-Class z 2015 roku do Mercedesa-Benz GLC-Class z 2016 roku.

Jakie są podobieństwa między Klasą Mercedes-Benz GLC i GLK?

Zanim przyjrzymy się różnicom między tymi dwoma luksusowymi SUV-ami, zaczniemy od przyjrzenia się ich podobieństwom. Oba SUV-y GLC i GLK są kompaktowe. Oznacza to, że są mniejsze niż Mercedes-Benz GLE lub GLS, ale większe niż Mercedes Klasy GLA.

Kolejnym podobieństwem jest to, że oba mają 5 miejsc, co jest idealnym rozwiązaniem dla samochodu rodzinnego. Jednak ich przestrzeń wewnętrzna jest różna, ponieważ mają różną ilość miejsca na nogi, głowę i ramiona. GLK ma lepszą przestrzeń na nogi z przodu, podczas gdy GLC ma lepszą przestrzeń na ramiona z przodu. Ogólnie rzecz biorąc, GLC ma większą kabinę niż GLK.

Co więcej, oba te kompaktowe SUV-y posiadają napęd na tylne koła. Jest to wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu samochody te zapewniają doskonałą trakcję zarówno na drodze, jak i w terenie. Poza tym, jest to również dobre rozwiązanie, ponieważ poprawia sterowność podczas holowania.

  Czy Mercedesy dobrze radzą sobie na śniegu?

Jakie są różnice między Mercedesem GLC a GLK?

Pierwszą różnicą między tymi dwoma SUV-ami jest to, że mają one inne wykończenie lub design. Mercedes GLK ma pudełkowaty design, podczas gdy Mercedes GLC ma bardziej zaokrąglony design. W rezultacie GLK wygląda na większy na zewnątrz niż GLC, ale w prawdziwym sensie, GLC jest większym samochodem.

Mercedes GLC jest dłuższy, wyższy i ma więcej przestrzeni ładunkowej niż Mercedes GLK. Zaskakujące jest to, że GLC jest bardziej oszczędny w zużyciu paliwa niż GLK, mimo że jest większy i zajmuje więcej miejsca. Poza tym, GLK waży około 4,068 lbs, podczas gdy GLC waży około 3,889 lbs.

Jeśli chodzi o wysokość, GLK jest nieco wyższy ze względu na konstrukcję skrzyni. Jego wysokość wynosi 66,9 cala, podczas gdy GLC ma wysokość 64,7 cala. Jeśli chodzi o szerokość i rozstaw osi, GLC jest większy, ponieważ ma szerokość 74,4 cala i rozstaw osi 113,1 cala, podczas gdy GLK ma szerokość 74,2 cala i rozstaw osi 108,5 cala.

Pod względem mocy i wydajności, 2015 Mercedes GLK jest bardziej wydajny niż 2016 Mercedes GLC. Dzieje się tak dlatego, że jest wyposażony w 3,5-litrowy silnik benzynowy VY. Silnik ten dostarcza maksymalnie 302 KM i 273 lb-ft momentu obrotowego. Tak więc, ten samochód jest bardziej wydajny niż GLC.

Z drugiej strony, Mercedes-Benz GLC jest wyposażony w 2,0-litrowy silnik rzędowy-4-cylindrowy turbo, który osiąga moc 255 KM i moment obrotowy 273 lb-ft. Oznacza to, że silniki te wytwarzają taką samą ilość momentu obrotowego, ale różnią się mocą. Poza tym, GLC jest wyposażony w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów, a GLK w 7-biegową automatyczną skrzynię biegów.

  Co oznacza skrót SLK w nazwie Mercedes?

FAQ

Jaki samochód zastąpił Mercedesa GLC-SUV?

Mercedes-Benz GLC-Class zastąpił Mercedesa-Benz GLK-Class. Wcześniej GLC-SUV był określany jako GLK-SUV, jednak „K” zostało zastąpione przez „C”, co oznacza, że jest to model kompaktowy, tak jak w Klasie C. Tak samo stało się z ML, który został przekształcony w GLE, czyli SUV-a średniej wielkości, jak w Klasie E.

Który z nich jest lepszy – GLC czy GLE?

Oba te samochody są wyjątkowe i zależy to od tego, czego oczekujesz. Jeśli chcesz więcej przestrzeni i luksusu, Mercedes-Benz GLE jest lepszym samochodem. Ale jeśli zależy Ci na osiągach i eleganckiej jeździe, rozważ wybór Mercedesa GLC.

Mercedes Klasy GLC jest wyposażony w ulepszone, indywidualne fotele i mieści do 5 pasażerów. Ponadto ma wygodne wnętrze i sporą przestrzeń ładunkową. Natomiast GLE może pomieścić do 7 osób, ponieważ posiada trzeci rząd siedzeń. Dodatkowo ma większą przestrzeń ładunkową i jest mocniejszy niż GLC.

Jaki jest najbardziej niezawodny SUV Mercedesa?

Według Consumer Reports, najbardziej niezawodnym SUV-em Mercedesa jest Mercedes GLC-Class. Jest to wersja SUV kompaktowej Klasy C. Nawet jeśli Klasa C nie jest najbardziej niezawodnym sedanem, Klasa GLC jest najbardziej niezawodnym SUV-em Mercedesa, a następnie Klasą GLE.

Ten kompaktowy i luksusowy SUV jest niezawodny ze względu na wyjątkową jakość wykonania i mniejszą liczbę problemów na 100 pojazdów. Jego części zamienne są również tańsze w porównaniu do takich SUV-ów Mercedesa jak GLE, GLS i G-Class.

  Najlepsze miejsce do zakupu używanego Mercedesa

Kiedy Mercedes GLK został wycofany z produkcji?

Mercedes-Benz GLK był produkowany między 2008 a 2015 rokiem. Został więc wycofany z produkcji w 2015 roku, podczas gdy na świat przyszła Klasa GLC. Mercedes-Benz GLK był produkowany w Bremen Niemcy, Pekin Chiny, 6 października miasto Egipt i Ho Chi Minh City Wietnam.

Gdzie produkowany jest Mercedes-Benz GLC-Class?

Może się wydawać, że skoro Mercedes-Benz GLC zastąpił GLK, to jest produkowany w tych samych miejscach, w których produkowany był GLK. Tak jednak nie jest, ponieważ Mercedes zmienił niektóre zakłady. GLC jest produkowany w Bremen w Niemczech, w Pekinie w Chinach, w Pune w Indiach i w Finlandii. Jak widać, niektóre fabryki zostały zachowane, podczas gdy inne zostały zmienione.

Który jest najlepszy dla wysokich osób – GLC czy GLK?

Mimo, że oba te samochody są luksusowymi SUV-ami Mercedesa, nie mają takiej samej przestrzeni wewnętrznej. GLK jest lepiej przystosowany dla wysokich osób niż GLC ze względu na doskonałą przestrzeń na nogi i głowę z przodu. GLK ma 41,4-calową przestrzeń na nogi z przodu i 39,8-calową przestrzeń nad głowami pasażerów na przednich siedzeniach.

Końcowe przemyślenia

Mercedes-Benz GLK i GLC to znakomite SUV-y, które każdy chciałby mieć w swoim garażu. GLK najlepiej nadaje się dla osób, które chcą mocnej i sportowej jazdy, natomiast GLC jest idealny dla osób, które pragną wydajności, komfortu i zaawansowanego technologicznie SUV-a.

Poza tym, GLC jest nieco droższy od GLK, ale GLK jest bardziej komfortowy dla wyższych osób.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z