Który jest lepszy, Mercedes czy Jaguar?

Który jest lepszy, Mercedes czy Jaguar?

Popyt na luksusowe samochody wzrósł w ostatnich latach ze względu na stale rosnące dochody potencjalnych klientów, bardziej namacalne oferty luksusowe oraz sam postęp w przemyśle motoryzacyjnym jako całości. Samochody luksusowe zazwyczaj zapewniają wyższy poziom komfortu, lepsze funkcje bezpieczeństwa i futurystyczne wrażenia z jazdy, ale mogą pochwalić się wysoką ceną.

Niewiele innych marek istnieje tak długo, jak Mercedes czy Jaguar. Być może wolisz eleganckie i nisko zawieszone brytyjskie GT’s lub „najlepsze albo nic” Mercedesy, które w ostatnich latach bezapelacyjnie zdominowały segment samochodów luksusowych. Pozostaje jednak pytanie, co jest lepsze, Benz czy Jag?

Stylizacja

Zdolność producenta do pokazania zawiłości swojego języka projektowania stała się możliwa dzięki nowym osiągnięciom w obróbce metalu, znanym jako hydroformowanie. Technologia napędzana ciśnieniem wody zapewnia precyzyjne i szczegółowe formowanie blach, które tworzą wyraźne załamania karoserii kojarzone z luksusowymi samochodami, takimi jak Jaguar czy Mercedes.
Podczas gdy głównym celem projektowania samochodów jest zapewnienie, aby forma podążała za funkcją, forma musi również odpowiadać konkretnemu wizerunkowi marki. I to jest obszar, w którym Mercedes i Jaguar różnią się dość znacznie.
Filozofia projektowania Mercedesa jest często określana przez jego projektantów mianem „zmysłowej czystości”. Chodzi o to, aby tworzyć czyste projekty bez potrzeby nadmiernego stylizowania. Niektórzy twierdzą, że poszczególne projekty Mercedesa emanują bardziej kobiecymi liniami i są nieco „zbyt krzykliwe”, ale nikt nie może kwestionować wyrafinowania produktu końcowego.
Z drugiej strony, Jaguary mają bardziej brutalne podejście do projektowania samochodów. Pod silnym wpływem brytyjskiej idei klasy i stylu, wiele Jaguarów jest wyposażonych w wykończenia z cienkiego drewna i wysokiej jakości skóry. Jaguar działa na niższym poziomie produkcji w porównaniu do Mercedesa, co powoduje, że design Jaguara jest z natury bardziej ekskluzywny.

Technologia

Decyzje o zakupie samochodu są często podejmowane w oparciu o funkcje techniczne, które posiada samochód. Infotainment i funkcje bezpieczeństwa są powszechnie uważane za kluczowe elementy przy zakupie nowego samochodu. Podczas gdy Jaguar i Mercedes są uważane za marki hi-tech, istnieje między nimi spora różnica.
Współczesne systemy informacyjno-rozrywkowe Mercedes-Benz znane są pod nazwą MBUX. System ten może pochwalić się architekturą sztucznej inteligencji, która potrafi dostosować niemal każdą opcję do potrzeb konkretnego użytkownika. Jego najnowocześniejsze projekty, ekrany o wysokiej rozdzielczości są niezwykle futurystyczne i dość intuicyjne.
Technologia bezpieczeństwa, komfort zawieszenia, systemy dźwiękowe i technologia reflektorów oferowanych w modelach Mercedesa są często uważane za najlepsze w swojej klasie. Mercedes działa z większą objętość i ma tendencję do inwestowania więcej pieniędzy w badania i rozwój, a jeśli chodzi o technologię jest uważany, supremacja, że Mercedes ma nad Jaguarem jest znaczący.
Podczas gdy Mercedes jest uważany za lepszego, jeśli chodzi o technologię, to nie znaczy, że Jaguar jest daleko w tyle.
Współczesne Jaguary pochodzą wyposażone w nowoczesnej technologii i oferują szerokie spektrum różnych bezpieczeństwa, komfortu i funkcji tech. Podczas gdy poziom wyrafinowania jest na bardzo wysokim poziomie, jego wykonanie jest tym, co wyróżnia Jaguara.

  Jaki jest topowy SUV Mercedesa?

Komfort

Co odróżnia te marki od bardziej osiągalnych marek samochodów jest oznaczenie pojazdu luksusowego. Luksusowy pojazd musi być w stanie przetransportować Cię w jaskiniowych ilościach luksusu, oferować niezrównane udogodnienia, gwiezdną jakość i status, w porównaniu do bardziej przeciętnego samochodu. Podczas gdy wszystkie z wyżej wymienionych cech mają znaczenie, komfort jest tym, który robi największą różnicę.
Wyobraź sobie, że wybierasz się w długą podróż swoim krążownikiem. Po dotarciu do celu nie czujesz się zmęczony, czujesz się świeży i zrelaksowany. I to jest właśnie poziom komfortu, jaki oferują marki takie jak te. To historia, w której całość jest bardziej imponująca niż niektóre jej części, dzięki czemu te marki zyskały miano marek premium.

Jakość jazdy bardziej zbliżona do magicznego dywanu, izolacja akustyczna wykonana tak doskonale, że całkowicie zmywa irytujące odgłosy codziennych dojazdów do pracy. Niewiarygodne wiele sposobów regulowane siedzenia, ciche otwory wentylacyjne, systemy dźwiękowe hi-fi, i wiele więcej dziwactw i funkcji są kawałki partii tych rydwanów.

Zarówno Mercedes, jak i Jaguar wyróżniają się w tych warunkach, co jest wybitnym powodem, dla którego powinieneś wydać trochę więcej, aby kupić Jaga lub Benza.

FAQs about Mercedes and Jaguar

Czy Mercedes jest bardziej niezawodny niż Jaguar?

Jak dotąd, modele Jaguara mogą pochwalić się godnymi podziwu ocenami niezawodności. Krzywa poprawy w sektorze niezawodności stale rośnie. To sprawia, że zastanawiasz się nad tymi wszystkimi komentarzami o niezawodności Jaguara, która nie jest na najwyższym poziomie. Osiągają one wyjątkowe wyniki, oferują piękne właściwości jezdne i oszczędność paliwa, a także są kojarzone z kultem wśród entuzjastów.
Jaguary były kiedyś bardzo zawodne, ale są odpowiednio niezawodne w tej chwili. Gone są dni Jaguarów pochodzących w dolnej części wykresów niezawodności. Ostatnio wiele modeli Jaguara systematycznie pnie się w górę w segmencie niezawodności. Jednakże, niektóre wyniki wykresów niezawodności nadal mówią, że niezawodność Jaguara jest wątpliwa.
Jeśli chodzi o Mercedesa, jego wyniki niezawodności nie są premii albo. Główną bolączką nowoczesnych pojazdów jest ich złożoność. Dotyczy to w szczególności luksusowych samochodów marki Mercedes. Oznacza to, że jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle, jeśli nie są odpowiednio konserwowane.
Mercedes produkuje świetne, trwałe silniki, ale to technologia i sama złożoność konstrukcji sprawia, że Mercedes ma tylko przeciętne noty za niezawodność. Nazwa marki Mercedes zawsze kojarzyła się z jakością, niekoniecznie z niezawodnością. Można to powiedzieć o Jaguarze i Mercedesie, ale jeśli są one odpowiednio utrzymane i zadbane, powinny zapewnić wrażenia klasy premium zgodnie z oczekiwaniami.

  Najlepsze miejsce do zakupu używanego Mercedesa

Czy Mercedes produkuje lepsze samochody elektryczne niż Jaguar?

Jak na razie zarówno Mercedes, jak i Jaguar produkują tylko kilka różnych modeli elektrycznych, ale biorąc pod uwagę ostatni trend w kierunku samochodów elektrycznych, obie marki szybko pracują nad rozszerzeniem swojej oferty samochodów elektrycznych.
Korzyści z samochodów elektrycznych są liczne. Są one bardziej przyjazne dla środowiska, tańsze do posiadania, a nawet zwolnić z podatków w niektórych krajach.
Najbardziej wyróżniającym się elektrycznym Jaguarem jest obecnie I-Pace. W oparciu o podwozie opracowane specjalnie dla I-Pace. I to jest rzadki widok w dzisiejszych czasach, ponieważ marki samochodów mają tendencję do korzystania z modułowych podwozi dla wielu modeli jako środek cięcia kosztów. Wszystko to oznacza, że samochody zbudowane na tym samym podwoziu nie mogą się znacząco różnić od siebie.
Jest to częściowo powód, dla którego I-Pace charakteryzuje się świeżym designem, który jest wyraźnie inny niż reszta linii, ale nadal pozostaje w zgodzie z tożsamością marki. To z kolei zaowocowało zdobyciem przez Jaguara 62 międzynarodowych nagród motoryzacyjnych, z których najbardziej godna podziwu jest nagroda Europejskiego Samochodu Roku – pierwszego Jaguara, któremu kiedykolwiek udało się dokonać takiego wyczynu.
W kąciku Mercedesa stoi EQC, kompaktowy, luksusowy SUV bazujący na GLC. Pod całym tym wymyślnym oświetleniem kryje się elektrycznie napędzany GLC, który nie jest tak ekscytujący jak oryginał. Ale spokojnie, nadchodzi więcej modeli, ponieważ Mercedes planuje rozszerzyć swoją ofertę o 10 nowych EV do 2022 roku.
Podczas gdy jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, która marka produkuje lepsze EV, zarówno Jaguar i Mercedes są szybko rozszerzając swoje oferty EV. Na razie jednak Jaguar I-Pace wydaje się o wiele bardziej ekscytujący niż Mercedes EQC.

  Jakie samochody są podobne do Mercedesa Klasy A?

Jakie są koszty posiadania dla Mercedesa lub Jaguara?

Jeśli jesteś zainteresowany w najlepszym lub nic Mercedes, lub egzotyczne oferty Jaguar, oznacza to, że chcesz najlepsze funkcje rynku ma do zaoferowania. Jeśli chcesz, aby Twój nowy zakup działać w szczytowej wydajności, wszystkie te atrybuty muszą być utrzymywane zgodnie z zaleceniami producenta.
Powinieneś rozważyć miesięczne lub milowe plany konserwacji, aby upewnić się, że Twój nowy samochód pozostanie w optymalnym stanie.
Jeśli chodzi o leasing/finansowanie lub zakup, zależy to od tego, czego oczekujesz. Korzyści płynące z zakupu nowego Benz lub Jag są kuszące, ale wysoka cena jest czynnikiem odstraszającym.
Nowe luksusowe samochody są częściej leasingowane niż kupowane od ręki. Wynika to głównie z faktu, że wydawanie ogromnej sumy na amortyzujący się środek trwały wydaje się nieco nieodpowiedzialne, ale ma to również sens, jeśli jesteś jedną z tych osób, które regularnie kupują i sprzedają samochody.
Jeśli w końcu zdecydujesz się na zakup nowego, lśniącego samochodu tych marek, musisz pomyśleć również o ubezpieczeniu. Zarówno Mercedes i Jaguar są luksusowe pojazdy, a koszty ubezpieczenia dla tych marek są niebotycznie drogie. Para, że z wątpliwej niezawodności, to można bezpiecznie powiedzieć, że koszty eksploatacji dla obu są trochę dużo.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z