Który jest lepszy Polestar czy Tesla?

Jeśli szukasz wysokiej jakości i luksusowego samochodu elektrycznego klasy podstawowej, istnieje duża szansa, że natkniesz się na pojazdy marki Polestar lub Tesla. Oba te samochody oferują wysokie osiągi i luksusowe samochody. Ale który samochód jest lepszy pomiędzy Polestar i Tesla?

To zależy od tego, czego szukasz. Jeśli zależy Ci na prędkości, wysokich osiągach i doskonałym zasięgu, to Tesla jest dla Ciebie najlepszym wyborem. Ale jeśli chcesz komfortowy, luksusowy i bezpieczny samochód, to Polestar jest lepszym wyborem.

Ogólnie rzecz biorąc, Tesla jest lepszym samochodem, jak dowiemy się w dalszej części tego postu. Dzięki szerokiej gamie modeli i wariantów do wyboru. Polestar może być dobrze zaprojektowany z najwyższej klasy wnętrzem, ale mają tylko jeden model elektryczny, „Polestar 2” w ofercie. Polestar 1 to samochód hybrydowy typu plug-in.

Który samochód jest lepszy pomiędzy Polestar 2 a Tesla Model 3?

Najlepszym porównaniem, które pomoże nam stwierdzić, który samochód jest lepszy, jest porównanie Polestar 2 i Tesla Model 3. Polestar 2 został stworzony, aby konkurować z Teslą Model 3. Nie tylko kosztuje prawie tyle samo, ale również posiada podobne cechy, które dają Tesli przewagę.

Wygląd

To jest dość trudne, ponieważ oba te samochody są pięknie zaprojektowane z nowoczesnym designem. Jednak bliższe spojrzenie stawia Polestar 2 nieco przed Tesla Model 3. Dotyczy to zarówno wnętrza, jak i wyglądu zewnętrznego samochodu.

Polestar 2 ma bardziej stylowe, nowoczesne i komfortowe wnętrze niż Tesla Model 3. Poza tym, oferuje użytkownikowi kilka opcji personalizacji z różnymi pakietami. Nabywcy mogą więc zmienić wnętrze zgodnie ze swoimi upodobaniami i preferencjami.

Wydajność

Tesla osiąga o wiele lepsze wyniki niż Polestar 2. Przede wszystkim Tesla Model 3 przyspiesza od 0 do 60 w 5,3 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi 140 mph. Z drugiej strony, Polestar 2 przyspiesza od 0 do 60 w 7,4 sekundy z prędkością maksymalną 127 mph. Należy pamiętać, że warianty performance obu samochodów przyspieszają jeszcze szybciej.

  Jak długo wytrzymuje bateria Polestar?

Zasięg

Jedną z rzeczy, którymi Tesla przebija większość samochodów elektrycznych, jest jej doskonały zasięg. Tesla ma najlepszy zasięg wśród wszystkich samochodów elektrycznych. Jednak tytuł dla samochodu elektrycznego z najlepszym zasięgiem trafia do Mercedesa-Benz EQS.

Jednak w tym przypadku Tesla Model 3 ma mniejszy zasięg niż Polestar 2. Tesla Model 3 Standard Range pokonuje maksymalnie 263 mile, natomiast wariant Performance ma maksymalny zasięg 315 mil. Wręcz przeciwnie, Polestar 2 ma zasięg do 335 mil.

Bezpieczeństwo

Oczywiście, Polestar jest bezpieczniejszym samochodem. Wyprodukowany przez Volvo, które jest popularne ze swoich bezpiecznych samochodów, samochód Polestar 2 jest również bezpieczny. Niemniej jednak, Tesla Model 3 nie jest daleko, ponieważ jest również super bezpieczny z funkcją samojezdną. Ale jeśli zależy Ci na ogólnym bezpieczeństwie, Polestar 2 jest najlepszą opcją.

FAQ

Czy Polestar jest marką luksusową?

Tak, Polestar jest luksusową marką samochodową. Polestar powstał dzięki joint venture pomiędzy szwedzkim gigantem „Volvo” i chińskim Geely Holding. Marka ta została stworzona, aby konkurować z innymi luksusowymi markami samochodów elektrycznych, takimi jak Tesla i jej odpowiednikami w Niemczech.

Czy Polestar 2 może korzystać z ładowarek Tesli?

Tak, Polestar 2 może korzystać z ładowarek Tesli. Wszystko, co musisz mieć, to złącze typu 2, aby naładować swój samochód. Jedynym problemem jest to, że Polestar 2 przyjmie tylko 150 kW mocy. Jeśli więc skorzystasz z Tesla Supercharger lub innej ładowarki DC, będziesz musiał poczekać tylko do 78 minut.

  Czy Tesla to dobry pierwszy samochód?

Niemniej jednak, jeśli zdecydujesz się skorzystać z typowego gniazda NEMA 5-15, zajmie to około 48 godzin. Natomiast jeśli zdecydujemy się na gniazdo NEMA 14-50, wtedy ładowanie przebiega nieco szybciej i może potrwać około 11 godzin i 17 minut.

Który samochód jest bezpieczniejszy – Tesla czy Volvo?

Volvo jest popularnie znane jako najbezpieczniejsza marka samochodowa na rynku. Tak, Tesla Model 3 jest najbezpieczniejszym samochodem elektrycznym na rynku, ale Volvo nadal jest najbezpieczniejszą marką samochodową na rynku. To dlatego samochody takie jak Volvo V90, V60, S90 i S60 zazwyczaj trafiają na listę 10 najbezpieczniejszych samochodów na rynku.

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Volvo jest wyjątkowo bezpieczne, jest fakt, że oferuje kilka standardowych funkcji bezpieczeństwa, takich jak ostrzeganie przed kolizją z przodu, monitorowanie martwego pola, wspomaganie utrzymania pasa ruchu z funkcją ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz automatyczne włączanie świateł awaryjnych. Ponadto samochód ten uzyskuje wysokie wyniki w testach IIHS i NHTSA.

Który samochód elektryczny ma najdłuższy zasięg?

Niestety, Tesla Model S nie ma najlepszego zasięgu na rynku. Ten tytuł wędruje do Mercedesa EQS, który jest jednym z najnowszych uczestników rynku samochodów elektrycznych. Samochód ten ma zasięg 485 mil, co jest wyjątkowym wynikiem.

Na drugim miejscu listy samochodów o największym zasięgu znajduje się Mercedes EQC, który jest elektryczną wersją Mercedesa-Benz klasy E. Ma on wyjątkowy zasięg 410 mil. Ma on wyjątkowy zasięg wynoszący 410 mil. Tesla Model S plasuje się na trzecim miejscu na liście samochodów z najdłuższym zasięgiem. Jego zasięg wynosi 405 mil.

  Voiko Teslan viedä mekaanikolle?

Który samochód jest tańszy – Tesla Model 3 czy Polestar2?

Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, ale nadal uzyskać najlepszy elektryczny sedan klasy podstawowej, Tesla Model 3 jest tańszym i lepszym samochodem. Tesla Model 3 Standard Range z 2021 roku ma cenę startową 31 190 dolarów, podczas gdy Polestar 2 z 2021 roku ma cenę startową 59 900 dolarów.

Jednak Polestar 2still kwalifikuje się do federalnej ulgi podatkowej, co oznacza, że możesz skończyć płacąc niższą kwotę niż ta. Poza tym, Polestar obniżył cenę modelu Polestar 2 z 2022 roku, który będzie sprzedawany w prawie takiej samej cenie jak Tesla Model 3.

Końcowe przemyślenia

Polestar i Tesla są zaangażowane w tworzenie jednych z najbardziej zaawansowanych samochodów elektrycznych na rynku. Mimo, że Polestar dopiero niedawno zaczął tworzyć w pełni elektryczne samochody, jest zdeterminowany, aby konkurować z gigantem samochodów elektrycznych,” Teslą” i dać im przewagę.

Jednak w tej chwili Tesla ma przewagę nad Polestarem pod wieloma względami. Samochody Tesli są bardziej zaawansowane technologicznie, szybsze, mają doskonały zasięg i znakomite osiągi. Z drugiej strony, Polestar jest idealny dla osób szukających komfortowego, bezpiecznego i luksusowego samochodu elektrycznego.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z