Który Mercedes jest najlepszy do kupienia?

Który Mercedes jest najlepszy do kupienia?

Trudno w to uwierzyć, ale obecnie w sprzedaży znajduje się dokładnie 20 modeli Mercedesa. Od małych hatchbacków Klasy A po luksusowe limuzyny Klasy S, z linią nowoczesnych SUV-ów i kilkoma samochodami sportowymi.

Wygląda na to, że Mercedes ma rynek całkowicie opanowany. Jednak, gdy masz taki wybór, kolejnym logicznym pytaniem jest, który Mercedes jest najlepszy do zakupu i dlaczego?

Mercedes C-Class jest zwycięskim modelem

Pomimo wszystkich samochodów oferowanych przez Mercedesa, uważamy, że najlepszym do zdobycia jest Mercedes Klasy C. Model ten ma przystępną cenę wyjściową i występuje w kilku różnych wersjach i poziomach wykończenia. Można go dostosować do swoich potrzeb, aby działał jak samochód sportowy lub był niezawodnym środkiem transportu rodzinnego.

Klasa C jest wszechstronna

Obecny Mercedes Klasy C to czwarta generacja tego kompaktowego sedana wykonawczego wprowadzonego w 2014 roku. Dostępny jako czterodrzwiowy sedan, wagon, dwudrzwiowe coupe i kabriolet, pokrywa szerokie spektrum potrzeb klientów, będąc użytecznym i praktycznym transportem rodzinnym, jak również odpowiednim samochodem kierowcy dla entuzjastycznych właścicieli.
Stylistyka Klasy C jest bezsprzecznie charakterystyczna dla Mercedesa, a ten udany model posiada wszystkie charakterystyczne elementy stylistyczne. Niektórzy twierdzą, że wygląda on jak pomniejszony model klasy E lub S, co jest naprawdę komplementem i reklamą dla ekskluzywnego wyglądu tego samochodu.

It’s spacious

Jeśli chodzi o przestrzeń, Klasa C jest wystarczająco przestronna, aby zapewnić komfort czterem dorosłym osobom i ich bagażom. Dla bardziej wymagających klientów, istnieje wagon Klasy C, który ma jeszcze większy bagażnik. Ponieważ większość Klasy C będzie pojazdami rodzinnymi, możemy donieść, że model ten pod każdym względem staje na wysokości zadania.

  Jakie samochody są podobne do Mercedesa Klasy A?

Specyfikacja Klasy C

Najlepsze cechy Klasy C kryją się jednak pod blachą i to właśnie tam ten kompaktowy sedan naprawdę błyszczy. Standardowy układ przeniesienia napędu to napęd na tylne koła, ale jako opcję można otrzymać kompetentny napęd na wszystkie koła. Standardowa skrzynia biegów to 6-biegowy manual, ale wielu klientów decyduje się na nowoczesną skrzynię automatyczną, zwłaszcza w mocniejszych wersjach.

Liczne rodzaje dostępnych silników

Kolejnym dużym atutem Klasy C jest szeroki wybór silników. Obecnie w ofercie znajduje się 15 silników, co jest zaskakujące. Klienci mogą wybierać pomiędzy małymi jednostkami napędowymi, turbodoładowanymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, aż po potężne jednostki turbo V6 i V8 w modelach C43 AMG i C63 AMG.
Dla nabywców dbających o oszczędność paliwa i ekologię Mercedes oferuje technologię hybrydową zarówno w modelach benzynowych, jak i wysokoprężnych.

Potężne osiągi

Choć większość sprzedawanych Klasy C to modele zwykłe lub ekonomiczne, entuzjastów motoryzacji szczególnie interesują warianty wyczynowe. C43 AMG i C63 AMG można dostać w wersji sedan, wagon, coupe lub kabriolet, dzięki czemu nadają się one do każdego celu.
Oczywiście, najważniejszą cechą tych modeli jest moc i osiągi. Model C43 AMG dysponuje mocą 390 KM i osiąga prędkość 60 mph w zaledwie 4,7 sekundy, natomiast C63 AMG dysponuje mocą 510 KM i osiąga prędkość 60 mph w 3,9 sekundy.

Klasa C ma wszystkie funkcje, których potrzebujesz

Jako marka luksusowa, Mercedes Klasy C jest pełen wygód, zaawansowanych funkcji, a także najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa. Niezależnie od poziomu wyposażenia wszystkie Klasy C mają w standardzie dziewięć poduszek powietrznych, ESP, reflektory LED, system wspomagania hamowania, asystenta uwagi, aktywny asystent parkowania i wiele innych. O wiele więcej wyposażenia i funkcji jest dostępnych jako dodatkowe opcje.

  Czy powinienem kupić 10-letniego Mercedesa?

Luksus w przystępnej cenie

Mimo że Klasa C jest jednym z najlepszych pojazdów w swojej klasie i słodkim sportem linii Mercedesa, jej cena bazowa jest nadal dość przystępna. W USA podstawowa Klasa C zaczyna się od 41 000 dolarów MSRP, a w Europie nabywcy muszą zapłacić około 39 000 euro za model klasy podstawowej.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z