Który Mercedes jest najlepszy na gaz?

Który Mercedes jest najlepszy na gaz?

Jeśli jesteś na rynku nowego samochodu, wybór Mercedesa z pewnością zaoferuje Ci wiele wspaniałych atrybutów, takich jak komfort, styl i wydajność. Ale jeśli Twoim głównym celem jest oszczędność paliwa, Mercedes również ma wiele wydajnych samochodów do wyboru.

Jeśli chcesz zwykłego modelu niehybrydowego napędzanego gazem, najbardziej wydajnym nowym sedanem Mercedesa jest C300, który może zwrócić imponującą wartość 28MPG w USA przy połączeniu autostrady i jazdy miejskiej. Jeśli interesują Cię głównie mniejsze SUV-y, GLA 250 zaoferuje Ci takie same wyniki MPG US.
Jednak najbardziej paliwooszczędnym modelem Mercedesa w sprzedaży jest Mercedes-Benz E 300 BlueTEC HYBRID, który jest w stanie zwrócić zdumiewające 69MPG US. Model ten jest nie tylko najbardziej wydajnym modelem Mercedesa, ale także liderem w klasie średniej wielkości sedanów.

Najbardziej paliwooszczędne SUV-y Mercedesa

Jeśli zależy Ci tylko na SUV-ach, Mercedes ma kilka modeli, które również oferują wiodące w klasie wyniki efektywności.
Najbardziej wydajny mniejszy SUV Mercedesa to 2020 Mercedes Benz GLC350e 4-Matic, mały SUV napędzany 2,0-litrowym 4-cylindrowym silnikiem gazowym połączonym z silnikiem elektrycznym, który jest w stanie zwrócić aż 66MPG US, realistycznie. Model ten zaczyna się od około $52k i oferuje 315 KM i imponujący czas 0-60 z 5,6 sekundy.
Jeśli chcesz dobry rodzinny SUV napędzany gazem, GLB250 oferuje również świetną wydajność paliwa na poziomie około 27MPG US. GLB250 i GLA250 są napędzane tym samym 2,0 litrowym silnikiem 4-cylindrowym o mocy około 220 KM, i oba można nabyć za około 35-40 tys. dolarów.
Jednakże, jeśli chcesz większy SUV, zwykły gaz zasilany Mercedes GLE 350 4-Matic jest dobry dla około 22MPG US, który nie jest zły wynik dla dużego SUV. Hybrydowa wersja GLE jest w stanie zwrócić dość imponujący 58MPG US.

  Która klasa dochodowa kupuje BMW vs Mercedes?

Najbardziej paliwooszczędne sedany Mercedesa

Najbardziej paliwooszczędnym małym sedanem Mercedesa napędzanym gazem jest wspomniany wcześniej C300. Ta odmiana klasy C wykorzystuje 2,0-litrowy, 4-cylindrowy silnik, z którego korzysta wiele modeli Mercedes Benz z tej listy. Wynik 28MPG w USA jest dość imponujący, ale podobnie jak 255 koni mechanicznych i 9-biegowa automatyczna skrzynia biegów.
Jeśli chodzi o popularne sedany klasy E, E350 4-Matic jest w stanie zwrócić całkiem godne pochwały 26MPG US. Klasa E wykorzystuje podobny silnik do wspomnianego wcześniej C300, co oznacza, że moc wyjściowa jest również taka sama. Warto również wspomnieć, że zarówno C-klasa i E-klasa mają ten sam rozmiar zbiornika paliwa, więc jesteś w stanie iść trochę dalej w C300.
Jeśli chcesz jeszcze bardziej wydajny Mercedes sedan, E300 BlueTEC gaz / elektryczny zasilany wersja hybrydowa zwraca najlepszą oszczędność paliwa w zakresie Mercedes sedan. Ta klasa E jest napędzana przez 2,0 litrowy silnik 4-cylindrowy plus silnik elektryczny, który wypycha imponującą moc 316 KM łącznie.
Przeciętny scenariusz użytkowania w warunkach rzeczywistych powinien dać Ci około 69MPG, ale można osiągnąć jeszcze lepszą ekonomię paliwową, w zależności od sposobu użytkowania samochodu i warunków, w jakich działa.

Sposoby na zwiększenie wydajności paliwowej

Te liczby mówią jednak tylko połowę historii, ponieważ w większości zależą one od konkretnych scenariuszy użytkowania, których nie da się całkowicie odtworzyć. Wyniki MPG są tu pokazane jako średnia i powinny stanowić jedynie punkt orientacyjny, czego można się spodziewać, a nie konkretny wynik MPG.
W dzisiejszych czasach producenci samochodów używają wszelkich dostępnych sztuczek, aby zwiększyć wyniki MPG, więc deklarowane przez producenta MPG jest prawie zawsze poza zasięgiem, ale sposób, w jaki prowadzisz swój samochód może mieć duży wpływ na wydajność paliwową.
Aerodynamika odgrywa ogromną rolę w oszczędzaniu paliwa. Można się spodziewać, że pojazd jadący ze stałą wysoką prędkością z dachową skrzynią ładunkową będzie mniej wydajny na paliwie nawet o 20%. Podróżowanie z otwartymi oknami przy dużych prędkościach również znacząco wpływa na wyniki MPG.
Zmniejszenie wagi samochodu również może mieć duży wpływ na oszczędność paliwa. To samo można powiedzieć o jeździe samochodem na niższym biegu lub wyższych obrotach. Co więcej, automatyczne skrzynie biegów zużywają 10-15% więcej paliwa, a AC i niewłaściwa konserwacja pojazdu może również pogorszyć wyniki MPG.

  Który SUV Mercedesa jest 7-miejscowy?

Gas vs Diesel vs Electric

Czy samochody z silnikiem diesla są bardziej paliwooszczędne niż te z silnikiem benzynowym?

Oczekuje się, że diesel zużywa o 15-20% mniej paliwa, co z kolei powinno oznaczać, że koszty eksploatacji są bardziej przystępne. Ale podatki dla nowszych samochodów z silnikiem wysokoprężnym są nieco wyższe niż dla samochodów z silnikiem gazowym, więc mogą one nieco przybliżyć marżę.
Samochody z silnikiem diesla są również bardziej wydajne, jeśli chodzi o ciągłą jazdę z dużą prędkością, np. na autostradach. Oferują one również większy moment obrotowy w dolnej części, dzięki czemu zużywają mniej paliwa podczas wyprzedzania innych pojazdów. Z drugiej strony, samochody napędzane gazem zazwyczaj oferują lepszą wydajność paliwa w warunkach jazdy miejskiej.

Czy samochody z silnikiem diesla są w stanie wytrzymać dłużej niż samochody z silnikiem benzynowym?

Samochody z silnikiem wysokoprężnym są zazwyczaj bardziej zdolne do osiągania wyższych wyników przebiegu i są droższe na rynku samochodów używanych, ale serwisowanie silnika wysokoprężnego jest droższe niż silnika gazowego.
W dawnych czasach wiele silników wysokoprężnych Mercedesa było w stanie przejechać setki tysięcy kilometrów bez konieczności przeprowadzania remontów kapitalnych, czego nie można powiedzieć o ich gazowych odpowiednikach. Jednak w dzisiejszych czasach margines ten nie powinien być już tak wyraźny jak kiedyś.

Czy powinienem kupić samochód elektryczny dla lepszej wydajności?

Kupno samochodu elektrycznego z pewnością sprawi, że jazda będzie bardziej efektywna i mniej szkodliwa dla środowiska. Jednak większość miejsc na świecie, nawet tych rozwiniętych, nie posiada odpowiedniej infrastruktury, aby korzystanie z samochodu elektrycznego było tak wygodne, jak posiadanie samochodu spalinowego.
Najlepszym rozwiązaniem z obu światów jest wybór hybrydy od rozwiniętej marki, która z pewnością nie ucierpi na niezawodności. Posiadanie hybrydy również nie jest tak wygodne jak posiadanie samochodu z silnikiem spalinowym, ale nie należy zapominać o korzyściach takich jak niższe koszty eksploatacji i niższy podatek.

  Które Mercedesy mają silniki V8?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z