Który Mercedes ma największą zdolność holowania

Który Mercedes ma największą zdolność holowania

Jeśli jesteś na rynku Mercedes i chcesz również samochód, który jest zdolny do przyzwoitej zdolności do holowania, Mercedes GLE SUV jest jeden, aby przejść do jak GLE może holować do 7700 funtów. Największe SUV Mercedes GLS i klasy G top out na 7000 funtów dla G i 7500 funtów dla GLS.

Jeśli te dwa są dla Ciebie za duże, możesz zdecydować się na mniejszego SUV-a GLC, który również jest w stanie holować sprzęt o wartości do 3500 funtów. GLE, GLS i klasa G są w stanie bez problemu holować łodzie lub średniej wielkości kampery podczas dłuższych podróży.

Cechy holownicze Mercedesa

Wszystkie wyżej wymienione SUV-y Mercedesa są w stanie holować pojazdy ATV, małe przyczepy do przewozu koni lub średniej wielkości przyczepy kempingowe. Mercedes oferuje szereg dodatkowych elementów wyposażenia zaprojektowanych specjalnie do celów holowniczych, takich jak opcjonalne zaczepy do przyczep, system stabilizacji toru jazdy przyczepy oraz ESP.

W każdym nowym modelu Mercedesa standardowo montowane są kamery cofania, a Mercedes oferuje wyraźny i wyraźny obraz z kamery w wysokiej rozdzielczości na ekranie systemu informacyjno-rozrywkowego, który umożliwia łatwe manewrowanie nawet największymi przedmiotami.

Jeśli planują Państwo regularne holowanie, zaleca się wybór systemu napędu na cztery koła 4MATIC, ponieważ liczby te dotyczą wersji wyposażonych w ten system.

Mercedes GLE i GLS

Mercedes GLE to luksusowy SUV średniej wielkości, którego ceny zaczynają się od 57 tys. dolarów za model GLE350 4MATIC i nieco mniej za wersję z napędem na tylne koła. GLE350 wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik rzędowy-4 z turbodoładowaniem, który oferuje 273 funtów momentu obrotowego.

  Numery modeli Mercedesa - wyjaśnienie

Jeśli planujesz holować cięższe ładunki, powinieneś kupić GLE580 za 78 tys. dolarów, ponieważ model 580 oferuje 4,0-litrowy silnik V8 BiTurbo o mocy 516 lb-ft momentu obrotowego. GLE oferuje również wiodącą w swojej klasie pojemność bagażnika, która dodatkowo zwiększa użyteczność tego SUV-a.

Mercedes GLS jest pełnowymiarowy SUV Mercedes, który zaczyna się od 76 $k dla modelu GLS450, który jest wyposażony w przyzwoicie zdolny 3,0-litrowy rzędowy 6-cylindrowy z 369lb-ft momentu obrotowego.

Jednak modelem, do którego warto się wybrać jest zdecydowanie GLS580, który wykorzystuje ten sam silnik, który znajdziemy w GLE580, ale GLE jest nieco lżejszy i to właśnie dlatego GLE oferuje największy uciąg.

Mercedes G-klasa i GLC-klasa

Podstawowym modelem Mercedesa klasy G jest G550, którego ceny zaczynają się od 131 tys. dolarów. G550 wyposażony jest w 4.0-litrowy silnik BiTurbo V8 z 450lb-ft momentu obrotowego, który jest wystarczający do holowania 7000 funtów. Klasa G jest najbardziej zdolny SUV off-road oferowane przez Mercedes, a jeśli planujesz na holowanie off-road G-klasa jest najlepszym opcja holowania przez Mercedes.

Mniejszy GLC SUV jest również dość zdolny Mercedes SUV, jeśli chodzi o holowanie. GLC zaczyna się od $43k za GLC300, ale do celów holowania, powinieneś zdecydowanie przejść do GLC350e, ponieważ model ten jest standardowo wyposażony w system 4MATIC i oferuje silnik hybrydowy, który jest w stanie dostarczyć do 516lb-ft momentu obrotowego.

Mercedes EQC

Jeśli chcesz EV do celów holowania, Mercedes EQC jest w stanie holować do 4000 funtów. EQC zaczyna się od $68k i jest zdolny do większej zdolności holowania dzięki imponującemu momentowi obrotowemu 564lb-ft.

  Najlepszy silnik Mercedes V8

EQC jest w stanie przejechać około 200 mil pomiędzy ładowaniami, a warto pamiętać, że używając przyczepy zasięg znacznie się zmniejsza. Jeśli planujesz regularnie holować przyczepę, lepiej zdecydować się na tradycyjnego SUV-a Mercedesa z silnikiem spalinowym.

Sekcja FAQ

Czy BMW X5 lub Audi Q7 są lepsze do holowania niż GLE?

Średniej wielkości SUV BMW to X5, a X5 jest w stanie holować maksymalnie 7200 funtów, czyli o 300 funtów mniej niż GLE. Zaletą X5 jest fakt, że wszystkie modele X5 są standardowo wyposażone w system napędu na cztery koła xDrive.

BMW jest również standardowo wyposażone w szersze opony, co pozwala mu łatwiej zmieniać kierunek jazdy w porównaniu do GLE. Q7 oferuje najwyższą legalną zdolność holowania spośród wszystkich SUV-ów Audi mierzoną na 7700 funtów. Audi jest porównywalne do GLE w prawie każdym aspekcie, jeśli chodzi o holowanie.

Który luksusowy SUV oferuje największą zdolność holowania?

Jeśli wszystkie te wyniki nadal Cię nie zadowalają, a planujesz holować naprawdę ciężkie ładunki, Ford Expedition 2020 jest w stanie holować do 9300 funtów. Ekspedycja oferuje trzyrzędowy układ siedzeń, ogromną przestrzeń ładunkową i dość wydajny silnik V6.

Cena wywoławcza Expedition wynosi $53k, ale dużą wadą Expedition jest fakt, że ten SUV jest absolutnie ogromny. W połączeniu z przyzwoitej wielkości przyczepą, ten SUV jest tak długi jak półciężarówka.
Jeśli wolisz Dodge niż Ford, Dodge Durango jest zdolny do holowania do 8700 funtów w cenie 32 tys. dolarów, a Durango jest również średniej wielkości SUV w porównaniu do Expedition.

  Czy Mercedesy rdzewieją?

Na co należy zwrócić uwagę podczas holowania?

Holowanie ciężkich ładunków wymaga pewnych przygotowań, aby mieć pewność, że wszystko pójdzie gładko. Przede wszystkim należy sprawdzić stan zużycia opon, ponieważ zwiększona masa ładunku może spowodować ich rozerwanie. Należy odpowiednio ustawić lusterka i pamiętać, że podczas holowania znacznie zmniejszy się zużycie paliwa.

Ponadto, należy zaplanować podróż z wyprzedzeniem, aby uniknąć ciasnych ulic miasta i znaleźć odpowiedni parking dla SUV-a z przyczepą. Należy również pamiętać, że niektóre wyższe przyczepy nie będą w stanie przejechać pod niektórymi mostami i wiaduktami.

Należy również pamiętać, że wydajność pojazdu jest zagrożona podczas holowania. Będziesz wolniej przyspieszać i będziesz potrzebować więcej miejsca, aby całkowicie się zatrzymać. Należy zachować odpowiednią odległość od samochodów jadących z przodu, aby nie doprowadzić do kolizji.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z