Który Mercedes ma siedem miejsc siedzących?

Który Mercedes ma siedem miejsc siedzących?

W 2006 roku Mercedes wprowadził na rynek swojego największego SUV-a: GLS. GLS to siedmiomiejscowy SUV w standardzie, który niedawno został zmodernizowany i jest przedstawiany jako Klasa S na szczudłach. Nie tak dawno temu Mercedes zaczął również oferować opcję siedmiomiejscową w średniej wielkości SUV-ie GLE.

Jak na razie tylko te dwa modele głównego nurtu można kupić z siedmioma miejscami. Można też wybrać opcję Viano/V-klasa van, aby zaoferować 7 miejsc, lub poszukać używanego Mercedesa klasy R, który został wycofany z produkcji w 2017 roku.

Mercedes GLS

GLS jest największym SUV-em Mercedesa, pozycjonowanym przeciwko takim modelom jak BMW X7 i amerykański Cadillac Escalade. W standardzie ma konfigurację siedmioosobową, a pudełkowaty kształt tego pojazdu oferuje mnóstwo miejsca, nawet dla dorosłych.
Podstawowa wersja GLS450 zaczyna się od 85 tys. dolarów i oferuje przyzwoity 3,0-litrowy silnik rzędowy 6 turbo z doładowaniem EQ, połączony z nowoczesną 9-biegową przekładnią automatyczną.
Najsłodszym punktem gamy GLS jest GLS580, który zaczyna się od 110 tys. dolarów, ale jest rozsądnie wyposażony w 4,0-litrowy silnik V8 BiTurbo, wspomagany przez Mercedes EQ Boost i 9-biegową automatyczną skrzynię biegów 9G, zdolny do osiągania mocy 483 KM.
Mimo, że GLS jest reklamowany jako „klasa S na szczudłach”, nie ma tego samego poziomu wyrafinowania, co klasa S. Wnętrze jest w zasadzie takie samo jak w GLE, więc S-klasowość GLS jest trochę naciągana.

Mercedes GLE

Mercedes GLE to średniej wielkości SUV Mercedesa, który ma konkurować z BMW X5 czy Audi Q7. GLE oferuje również opcję siedmioosobową, podobnie jak Q7 i w przeciwieństwie do X5, które nie może być wyposażone w siedem foteli. Jeśli chcesz mieć siedem miejsc w BMW, musisz wybrać X7.

  Najlepszy silnik Mercedes V8

Gama GLE rozpoczyna się od modelu GLE350, którego cena zaczyna się od około 65 tys. dolarów, z 2,0-litrowym, 4-cylindrowym silnikiem, połączonym z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów. Ale jeśli uważasz, że 4-cylindrowy silnik w takim SUV-ie klasy premium jest nie do przyjęcia, to musisz przejść do GLE 450 4MATIC, którego cena początkowa wynosi 62 tys. dolarów.
Jeśli chcesz siedem miejsc w GLE, siedem miejsc jest częścią pakietu, ale GLE jest znacznie mniejszy niż GLS, a przestrzeń w ostatnim rzędzie jest prawdopodobnie tylko akceptowalne dla dzieci. Na krótką wycieczkę można tam wcisnąć osobę dorosłą, ale jeśli naprawdę potrzebujesz 7 miejsc, powinieneś wybrać GLS.

Mercedes Klasy R i Viano van

Jeśli potrzebujesz siedmiomiejscowego Mercedesa i nie masz nic przeciwko zakupom używanego, Mercedes Klasy R może po prostu zaznaczyć wszystkie pola. Klasa R została wycofana z produkcji w 2012 roku na wszystkich rynkach z wyjątkiem Chin, które również przestały ją sprzedawać w 2017 roku.

Przyzwoity 2012 R-klasa można kupić za około 10-12k znak $, i za taką cenę można dostać przyzwoity wyglądający siedmiomiejscowy, który dzieli swoje właściwości jezdne z wielu modeli kombi Mercedes z okresu.

Jeśli posiadanie siedmiu miejsc jest priorytetem, lub jeśli jesteś w branży transportowej, wybierając Mercedes Viano/Vito/V klasa jest również przyzwoita opcja. 2021 Mercedes klasy V zaczynają się od około $ 83k dla V220 napędzany przez 2,1 litrowy silnik wysokoprężny. Klasa V oferuje najwięcej miejsca spośród wszystkich 7-miejscowych modeli Mercedesa.

  Mercedes EQC VS Tesla

Things to know when considering a 7-seater luxury vehicle

Czy przeciętna dorosła osoba zmieści się na siedzeniach trzeciego rzędu w Mercedesie GLS/GLE?

GLS oferuje 38,9 cala przestrzeni nad głową w trzecim rzędzie, 34,6 cala miejsca na nogi i 50,3 cala miejsca na ramiona. Liczby te wskazują, że nawet przyzwoitej wielkości dorosła osoba może wygodnie zmieścić się w trzecim rzędzie w GLS, nawet podczas dłuższej podróży.

Z drugiej strony, GLE nie oferuje wystarczająco dużo miejsca, aby dorosła osoba mogła wygodnie usiąść w trzecim rzędzie. GLE po prostu nie jest samochodem przeznaczonym do regularnego podróżowania z siedmioma osobami, zwłaszcza że trzeci rząd zajmuje sporo miejsca w bagażniku.

GLS jest znacznie lepiej wyposażony do przewozu 7 dorosłych osób z przyzwoitą przestrzenią ładunkową. Co więcej, GLS jest standardowo wyposażony w siedem miejsc, a GLE wymaga dopłaty do trzeciego rzędu siedzeń, które są praktycznie bezużyteczne, chyba że w przypadku małych dzieci.

Czy Audi Q7 jest lepszym samochodem do przewozu osób niż Mercedes GLE?

Te dwa średniej wielkości SUV-y są dostępne w opcji z siedmioma miejscami, ale GLE oferuje nieco więcej przestrzeni ładunkowej. To powiedziawszy, Q7 oferuje więcej miejsca dla pasażerów w trzecim rzędzie.
Zarówno GLE, jak i Q7 są wyposażone w wiele udogodnień dla pasażerów tylnych siedzeń. Q7 jest nieco szersze, co może utrudniać poruszanie się w ciasnej przestrzeni. Q7 jest też nieco dłuższe od GLE, ale nie nadrabia tego w pełni w dziale przestrzeni pasażerskiej.

  Czy ślusarz może dorobić klucz do Mercedesa?

Czy powinienem kupić Mercedesa GLE czy GLS?

To zależy. Jeśli naprawdę szukasz tyle miejsca, ile można uzyskać w linii Mercedesa, powinieneś zdecydowanie wybrać GLS. Jeśli jednak planujesz korzystać głównie z pierwszego i drugiego rzędu, a trzeci rząd nie jest stale używany, to GLE może być lepszym wyborem.

GLS jest oferowany z praktycznie takim samym wnętrzem jak GLE, więc płacenie więcej za GLS w tym dziale nie ma większego sensu. Zarówno GLS jak i GLE wyglądają dość podobnie również z zewnątrz, do tego stopnia, że zwykły człowiek praktycznie nie będzie w stanie odróżnić ich od siebie.

Z punktu widzenia kierowcy, zarówno GLS, jak i GLE oferują wrażenia godne Mercedesa, ale GLE jest zdecydowanie mniejszy, co znacznie ułatwia parkowanie i poruszanie się po małych przestrzeniach. Zarówno GLS, jak i GLE oferują również dość podobne możliwości terenowe.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z