Który Mercedes posiada wyświetlacz Head-up?

Który Mercedes posiada wyświetlacz Head-up?

Head-up display (HUD) to element technologii, który wyświetla przezroczysty wyświetlacz na przedniej szybie i umożliwia Państwu oglądanie najważniejszych danych bezpośrednio na linii wzroku. Wiele modeli Mercedesa oferuje HUD, ale najnowsze modele Mercedesa oferują nowej generacji HUD rozszerzonej rzeczywistości, który z pewnością zrobi wrażenie.

BMW oferuje HUD od 2004 roku, a Audi również wprowadziło wyświetlacz head-up dla pierwszej generacji A7 w 2010 roku. Mercedes był nieco spóźniony na imprezę, wprowadzając HUD dopiero w 2014 roku. Ale obecnie to Mercedes robi cały szum, jeśli chodzi o wyświetlacze head-up nowej generacji.

Modele Mercedesa wyposażone w HUD

Zarówno klasa C, jak i klasa E są oferowane z wyświetlaczami head-up, które pokazują wiele różnych informacji bez opóźnień i w pełnym kolorze. Rozdzielczość tych wyświetlaczy head-up jest również dość imponująca i wynosi około 60 pikseli na kąt widzenia.
W 2014 roku Mercedes wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że wyświetlacze head-up powoli torują sobie drogę do całej linii sedanów Mercedesa, począwszy od klasy S. Mercedes wahał się wprowadzić HUD ze względu na ewentualne obawy o rozproszenie uwagi kierowcy, ale widząc, co Audi i BMW robiły ze swoimi systemami, Mercedes nie chciał przegapić.
Wyświetlacze Head-up były również oferowane w modelu 2015 CLS i każdym innym sedanie Mercedesa. Po pewnym czasie Mercedes zaczął również oferować te same systemy HUD w swoich mniejszych hatchbackach klasy A i B. Obecnie, prawie każdy sedan lub hatchback Mercedesa może mieć HUD jako dodatek.
Ta sama historia dotyczy SUV-ów Mercedesa. Od 2015 roku, Mercedes włączył wyświetlacz HUD do wszystkich SUV-ów poprzez różne warianty pakietów opcjonalnych. W niektórych regionach, HUD jest częścią pakietu technologicznego lub pakietu nocnego. Może być również częścią wielu innych pakietów, takich jak AMG lub pakiet Premium.

  Czy ślusarz może dorobić klucz do Mercedesa?

HUD AMG

Podczas gdy większość z wyżej wymienionych systemów wyświetlania przeziernego jest dość podobnym wariantem, pojazd AMG zawsze posiada bardziej zorientowany na osiągi wyświetlacz head-up. Informacje wyświetlane na ekranie HUD w zwykłych modelach Mercedesa to prędkość, z jaką się poruszasz, informacje nawigacyjne oraz ograniczenie prędkości z kilkoma różnymi opcjami.
AMG HUD, jednak jest inny ze względu na charakter samochodów AMG. Te samochody są dużo bardziej sportowe i bardziej nadaje się do jazdy wydajności, więc zazwyczaj mają inny wyświetlacz head-up, w porównaniu do zwykłych modeli. Modele AMG są w stanie pokazać liczbę obrotów na minutę, kontrolki zmiany biegów, bieg, na którym się znajdujesz i wiele innych informacji związanych z wydajnością.

Nowowydany HUD rozszerzonej rzeczywistości Mercedesa

Nowo wydana klasa S oferuje nowej generacji AR HUD, który jest bardziej zbliżony do projektora kinowego niż do zwykłego HUD spotykanego w wielu innych pojazdach. System ten składa się z 1,3 miliona pojedynczych lusterek, które są w stanie wyświetlać niezwykle wyraźny i ostry obraz.
System AR head-up jest nieco podobny do popularnej gry Pokemon Go, która doprowadziła świat do szału kilka lat temu. System wie, gdzie jesteś i potrafi wyświetlać żywe kierunki i wskazówki bezpośrednio na linii twojego wzroku, dzięki czemu raczej niemożliwe jest, abyś przegapił zjazd z autostrady lub źle skręcił.
Jest to niezwykle futurystyczny system, który nawet pokazuje flagę w kratkę na przedniej szybie, gdy dotrzesz do celu. System ten z pewnością zostanie wkrótce zastosowany w prawie każdym innym modelu Mercedesa. Niektórzy mogą uważać ten system za sztuczkę lub niepotrzebny, ale nikt nie może zaprzeczyć, że jest fajny.

  Co jest lepsze - Infiniti czy Mercedes?

3 things to know about head-up displays

Czy HUD to coś, co muszę mieć w samochodzie?

Nie do końca. Wyświetlacz head-up oferuje wygodniejszy sposób wyświetlania informacji. Nie oferuje niczego, czego zwykły zestaw wskaźników lub deska rozdzielcza nie potrafi zrobić sama z siebie. Jasne, najnowsze wyświetlacze przezierne Mercedes AR są fajne, ale nie są niezbędnym elementem wyposażenia.
Jeśli jesteś przyzwyczajony do posiadania HUD, i mając samochód bez niego wydaje się jak downgrade, to na pewno iść do przodu i dostać jeden. Ale jeśli masz do wyboru między HUD lub coś innego, co faktycznie oferuje coś nowego i / lub różne w porównaniu do regularnych funkcji samochód oferuje, jesteś lepiej bez HUD.

Ile kosztuje HUD?

Jeśli chcesz HUD w nowym samochodzie, musisz być gotowy, aby wydać co najmniej $ 1,200. Niektóre modele mogą oferować system HUD jako część pakietu specjalnego, co jeszcze bardziej zwiększa cenę.
HUD dla BMW 520i kosztuje około $2k, a HUD dla Audi A4 kosztuje połowę tego, ale nie dostać bezprzewodową ładowarkę do telefonu BMW zawarte. Niektóre firmy aftermarket oferują również systemy HUD w bardziej przystępnej cenie, ale konsensus tutaj jest to, że system OEM jest zawsze preferowanym wyborem.

Czy współczesne systemy HUD stwarzają jakiekolwiek problemy bezpieczeństwa?

W tym dniu i wieku, żyjemy w tech infested rzeczywistości, a wszystkie nasze zmysły są stale bombardowani ogromną ilością różnych informacji, a nowoczesne samochody są z pewnością winni tego.
Ponieważ producenci samochodów nadal przyjmują coraz więcej wyświetlaczy do samochodów, to z pewnością sprawi, że dużo trudniej będzie uniknąć przeciążenia informacyjnego, a niektóre kwestie bezpieczeństwa są niepokojące.
Nawet jeśli nie ma zbyt wiele danych, które sugerują, że wyświetlacze HUD stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, to jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, bo jesteśmy dopiero na początku trendu technologii samochodu. Jest wysoce zalecane, aby utrzymać oczy na drodze i co jest rzeczywiście przed tobą dla wszelkich potencjalnych zagrożeń, przed polegać na tym, co HUD mówi ci.
Systemy HUD są dość dobre w identyfikacji znaków drogowych i daje ograniczenia prędkości dla określonej sekcji drogi, ale nadal nie są tak dobre, jak twoje oczy, więc bez względu na to, czy zdecydować się na HUD lub nie, zawsze polegać na wzrok, aby zapewnić Państwu odpowiednie informacje.

  Który Mercedes ma 6-cylindrowy silnik?

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z