Który niemiecki samochód jest najbardziej niezawodny?

Który niemiecki samochód jest najbardziej niezawodny?

Niemieckie samochody są znane z osiągów, ale czasami nie cieszą się dobrą reputacją pod względem niezawodności i kosztów utrzymania. Audi, BMW, VW, Porsche, Mercedes-Benz to tylko niektóre z niemieckich nazw. Które z nich są najbardziej niezawodne? Cóż, to zależy od segmentu, który wybierzesz. W przypadku małych samochodów ekonomicznych VW prowadzi w rankingach, natomiast w przypadku średniej wielkości luksusowych sedanów BMW serii 3 jest zdecydowanym zwycięzcą.

Ranking niemieckich samochodów pod względem niezawodności według segmentów samochodów

Wszystkie niemieckie samochody wyprodukowane po 2010 roku używają w swoich silnikach części z degradowalnego plastiku, co oznacza, że rezygnują z długoterminowej niezawodności na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. Chociaż jest to duży krok w dół, to jest to duży krok w kierunku uczynienia świata lepszym.

Niektórzy producenci samochodów skupiają się na luksusowych sedanach, inni na hatchbackach i SUV-ach, więc porównywanie ich wszystkich byłoby ogólnym błędem i nie dałoby nam żadnego nowego spojrzenia. Podzieliliśmy samochody na kilka segmentów, abyś mógł dobrze zrozumieć, czego szukać, w zależności od rodzaju pojazdu, którego szukasz.

Który z luksusowych sedanów jest najbardziej niezawodny?

1 BMW serii 3

BMW serii 3 jest najbliższą rzeczą, jaką można uzyskać do ostatecznej maszyny do jazdy. Jest bardzo sportowe, a jednocześnie dorównuje wszystkim innym luksusowym sedanom pod względem wyposażenia, bezpieczeństwa i niezawodności. Ponadto, jest przystępny cenowo i posiada dynamiczne i sprawne podwozie. Gama silników jest najszersza i najmocniejsza spośród wszystkich innych niemieckich producentów w tym samym segmencie.

  Jaki jest najbardziej luksusowy pickup?

2 Mercedes-Benz C klasa W204-gen

Mercedes-Benz Klasy C to klasyczny pojazd, który miał nieskazitelną ocenę niezawodności dla generacji W204, aż do momentu pojawienia się kolejnej. Wraz z nadejściem W205 pojawiły się zawodzące czujniki, skrzypiące wnętrza i wiele innych drobnych problemów, które mogą doprowadzić Cię do szaleństwa już po kilku podróżach.

Godne uwagi: Audi A4
Audi A4 dzieli większość swoich silników z innym niemieckim samochodem, a mianowicie z Volkswagenem Golfem, co czyni jego układ napędowy niemal kuloodpornym. I chociaż A4 jest dość niezawodnym samochodem z niewielką ilością problemów z silnikiem, wymaga dość dużo oleju i często doświadcza mniejszych problemów z uszczelkami. Nie postawilibyśmy go w jednym rzędzie z Mercedesem klasy C i serią 3.

Najbardziej niezawodny mały ekonomiczny samochód do miasta

Jeśli myślisz o małym samochodzie do miasta, BMW serii 1, Audi A1, Mercedes klasy A powinny przyjść Ci na myśl. Ale zwycięzcą jest tu nie kto inny, jak Volkswagen Up! lub Polo. Oba te pojazdy zapewniają Ci więcej za mniej.

Chociaż pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myślimy o małym samochodzie miejskim jest Mini lub BMW serii 1, to są one dalekie od najlepszych, jeśli uwzględnimy Volkswagena na liście. BMW w tym segmencie często borykają się z problemami z łańcuchem rozrządu, podczas gdy Up! jest niemal niezniszczalny.

Mówiąc o kompaktowych hatchbackach średniej wielkości

VW Golf
Audi A3, Mercedes klasy A redesign są godne uwagi, ale bledną w porównaniu z Volkswagenem Golfem, który jest zdecydowanym zwycięzcą. Chociaż VW Golf i Audi A3 są te same samochody pod maską, wybór tutaj jest VW, ponieważ jest znacznie tańszy niż Audi i daje taką samą wydajność.

  Najlepsze samochody hybrydowe dla młodych kierowców

Te dwa samochody dadzą Ci te same wady pod względem silnika i funkcji, ale Golf będzie kosztował znacznie mniej, aby być serwisowane, naprawiane i utrzymywane.

Średniej wielkości luksusowy sedan

BMW serii 5
BMW serii 5 jest nie tylko najpiękniejszym wyborem tutaj, ale jest również najbardziej niezawodny. Ten pojazd daje Ci wszystko, czego potrzebujesz w stylistyce. Dzięki szerokiej gamie silników i pełnemu komfortowi seria 5 jest równie niezawodna jak BMW serii 3, które nie bez powodu jest najlepiej sprzedającym się samochodem BMW.

Luksusowy SUV średniej wielkości

Porsche Macan
Porsche Macan to świetny pojazd 4×4, który ma dynamiczne możliwości sportowe i nie psuje się tak łatwo, jak wygląda. W porównaniu do X7 i klasy G odpowiednio BMW i Mercedesa, jest nieco bardziej niezawodny, ale i ma wyższą cenę.

Z drugiej strony, Mercedes GLE jest jednym z najbardziej niezawodnych pojazdów niemieckich producentów, ale możemy śmiało oznaczyć go jako Duży SUV, gdzie jest wyraźnie zwycięzcą.

Pełnowymiarowy luksusowy SUV

Mercedes-Benz GLE
Mercedes-Benz GLE został oznaczony jako jeden z najbardziej niezawodnych luksusowych SUV-ów Full-size, z zaledwie 17 procentami testowanych samochodów mających jakiekolwiek usterki w układzie napędowym lub innowacyjnych funkcji, podczas gdy inne niemieckie samochody w tym segmencie doświadczyły nieco ponad 20 procent.

Co więcej, większość z tych samochodów, które są testowane i doświadczają mniejszych usterek są natychmiast naprawiane i wysyłane z powrotem na rynek.

Audi Q7
Masz tendencję do napotkania więcej Audi Q7 na drodze niż jakikolwiek inny Full-size Luxury SUV w większości krajów. Powodem tego jest nie tylko ich stylowy wygląd i nieco tańsza cena, ale fakt, że są one znacznie bardziej niezawodne niż większość.

  Jak duży prześwit jest potrzebny do pokonywania nierówności terenu?

Q7 jest z pewnością najbardziej niezawodnym samochodem w segmencie luksusowych SUV-ów Full-size na tej liście.

FAQ

Jaki jest najszybszy niemiecki samochód na rynku konsumenckim, który można kupić?

Porsche 911 GT2 RS 991 może osiągnąć prędkość od 0 do 62 mil na godzinę w zaledwie 2,5 sekundy, ale nie zapewnia żadnego komfortu. BMW M3, BMW M8 i M5 Competition mogą dać ci mniej niż 4 sekundy na osiągnięcie czasu od 0 do 62 mil na godzinę. BMW Competition osiąga nawet 62 mph w zaledwie 3.0 sekundy, co czyni go jednym z najszybszych pojazdów na świecie.

Jakie są najdroższe w utrzymaniu niemieckie samochody?

Wszystkie niemieckie samochody są drogie w utrzymaniu, w porównaniu do większości innych pojazdów, z wyjątkiem Volkswagena i Opla. Audis, Mercedes, Porsche i BMW przodują w rankingach pod względem wydatków na naprawy, serwis i ogólną konserwację. BMW jest najdroższe w utrzymaniu z całej trójki, a naprawy są najczęstsze.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z