Który samochód ma najlepszy system wspomagania parkowania?

Systemy wspomagania parkowania zostały stworzone, aby ułatwić proces parkowania samochodu, ale jeśli jesteś doświadczonym kierowcą, są szanse, że nie będziesz korzystać z takich systemów tak często. Nawet jeśli, to zawsze dobrze wiedzieć, że jest zdolny system oglądania pleców.

Takie systemy są najbardziej korzystne dla ludzi, którzy nie mają niezbędnego doświadczenia i wiedzy, a zwłaszcza tych, którzy nie czują się pewnie podczas parkowania równoległego na ruchliwej ulicy. Asystent parkowania jest przydatną funkcją, ale istnieją różne poziomy zaawansowania tych systemów.

Niektóre systemy mogą jedynie prowadzić Cię za pomocą instrukcji dźwiękowych lub pisemnych, inne mogą przejąć kierownicę, a najbardziej zaawansowane są w stanie zrobić wszystko bez potrzeby interwencji człowieka. Niezależnie od tego, jaki to będzie system, pamiętaj, aby przez cały czas mieć nad nim czujne oko.

Obecnie, W223 Mercedes Benz S-Class jest wyposażony w najbardziej zaawansowany system parkowania, Tesla Model S jest blisko drugiego miejsca. Oprócz nich, Audi A8 również oferuje zaawansowany system wspomagania parkowania, podobnie jak Ford Expedition, BMW serii 5, a nawet Ford F150 i wiele innych samochodów.

Mercedes Benz S-Class

Przez lata najwyższym poziomem wygody parkowania samochodów była przemyślana i efektywna czasowo usługa valet. Wystarczyło podjechać pod drzwi hotelu, a profesjonalny pracodawca zajmował się resztą. Obecnie najwygodniejszym sposobem na zaparkowanie samochodu jest inwestycja w nowego Mercedesa Benz Klasy S.

System Automated Valet Parking umożliwia pozostawienie samochodu w wyznaczonym miejscu, odejście od niego, a samochód sam znajdzie najbliższe miejsce parkingowe i zaparkuje. Po dotarciu do wjazdu do garażu wystarczy nacisnąć kilka przycisków, a samochód wróci tam, gdzie go zostawiliśmy.

  Co może zniszczyć silnik samochodowy?

Tesla Model S

Na chwilę obecną Tesla jest jedną z najciekawszych firm na naszej planecie z wielu powodów. Po pierwsze, firma Tesla dosłownie rozpoczęła rewolucję w przemyśle samochodowym, forsując silnik elektryczny. Oprócz samego silnika, Tesla jest również pionierem futurystycznych technologii, takich jak Smart Summon Mode.
Tryb Smart Summon jest przeznaczony głównie dla ciasnych scenariuszy parkingowych, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wsiąść lub wysiąść z samochodu. Sam system jest w stanie parkować równolegle lub prostopadle, ale dodatkową cechą jest możliwość nie bycia wewnątrz samochodu podczas wjazdu lub wyjazdu z miejsca parkingowego.

Audi A8

Audi A8 jest flagowym luksusowym sedanem Audi, i jako takie, Audi A8 jest w pewnym sensie festiwalem technologii. Mimo, że A8 czeka gruntowne odświeżenie w tym lub następnym roku, nadal jest wyposażone w pakiet AI Park Assist, który powinien znacznie ułatwić cały proces parkowania.

System korzysta z 360-stopniowej kamery 3D z mnóstwem czujników ultradźwiękowych, które mogą zaparkować samochód na wiele różnych sposobów. Samochód zrobi wszystko, a Ty musisz mu tylko na to pozwolić. Poza tym, A8 może być również sterowane za pomocą telefonu komórkowego poza samochodem, jeśli chcesz zbliżyć się lub opuścić ciasne miejsce parkingowe.

BMW 5-Series

BMW serii 5 jest jednym z najbardziej kultowych czterodrzwiowych sedanów wszech czasów i z pewnością jest jednym z najlepszych modeli BMW, jakie kiedykolwiek zostały wprowadzone. W związku z tym, seria 5 zawsze posiada wiele imponujących rozwiązań technologicznych, a system wspomagania parkowania jest niezwykle interesujący dzięki specjalnemu kluczykowi.

  Dlaczego nie powinieneś kupować kabrioletu?

Seria 5 potrafi wykonać wszystkie standardowe czynności związane z parkowaniem bez udziału człowieka. Oznacza to, że seria 5 jest w stanie kontrolować układ kierowniczy, pedał gazu i hamulca oraz same biegi. Najbardziej imponującą cechą serii 5 jest specjalny kluczyk zdalnego sterowania z dedykowanym ekranem dotykowym.

Ford Expedition/Ford F150

Zarówno Ford Expedition jak i nowy Ford F150 korzystają z pochodnych tych samych systemów wspomagania parkowania. Systemy te potrafią zaparkować samochód bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka. Są również w stanie bezinwazyjnie opuścić miejsce parkingowe, korzystając przy tym ze specjalnej technologii wykrywania bocznego 360 stopni.

Oznacza to, że nawet te ogromne SUVy/Pickupy mogą parkować równolegle za Ciebie. Z pewnością bardziej sensowne jest zastosowanie takiej technologii w ogromnym samochodzie niż w subkompaktowym hatchbacku. Ford zadbał o to, aby system był niezawodny i zawsze gotowy do pomocy.

Sekcja FAQ

Czy systemy wspomagania parkowania są tego warte?

Konieczność stosowania systemu wspomagania parkowania zależy w dużej mierze od kierowcy i danego samochodu. Jeśli jesteś doświadczonym, pewnym siebie kierowcą, który wie, jak zaparkować samochód bez względu na sytuację, system wspomagania parkowania jest dla Ciebie niczym innym, jak tylko zwykłym gadżetem, zwłaszcza jeśli prowadzisz raczej kompaktowy samochód.

Z drugiej strony, jeśli jesteś jazdy ogromny samochód, lub po prostu brakuje doświadczenia lub / i pewność siebie, jeśli chodzi o parkowanie równoległe, systemy te zdecydowanie nie przydają. Niezależnie od tego, czy jest on potrzebny, czy nie, dodatkowa para oczu zawsze się przyda.

  Jakie są problemy z samochodami hybrydowymi?

Które samochody najbardziej korzystają z systemu wspomagania parkowania?

Jeśli spojrzeć na listę najlepszych systemów wspomagania parkowania, o których mowa powyżej, można zauważyć powtarzający się motyw we wszystkich wymienionych samochodach. Są one duże i czasami trudne do zobaczenia z. Tego typu samochody są tymi, które najbardziej korzystają z systemów wspomagania parkowania.

Czy powinienem kupić samochód z technologią wspomagania parkowania?

W większości przypadków nie. Nie ma potrzeby kupowania samochodu wyłącznie w oparciu o ten system. Jeśli uważasz, że nie będziesz czerpać z niego korzyści, to po co marnować pieniądze. Producenci zdają sobie z tego sprawę, więc mają tendencję do łączenia niezbyt popularnych opcji z tymi najbardziej popularnymi, dzięki czemu mogą osiągnąć przyzwoity zysk.

Jeśli brakuje Ci niezbędnej pewności siebie, aby zaparkować w jakikolwiek sposób lub w jakiejkolwiek formie, powinieneś to przećwiczyć, ponieważ jest to istotny aspekt posiadania samochodu. Ludzie nigdy nie powinni całkowicie polegać na tych systemach, a oni zawsze powinni być łatwo dostępne, aby przejąć kontrolę.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z