Który samochód ma najwięcej miejsca?

Znalezienie przestronnego samochodu w 2021 roku nie jest takie trudne, ale znalezienie najbardziej pojemnych samochodów wymaga już trochę badań. Aby znaleźć samochód z największą ilością miejsca, musimy wziąć pod uwagę zarówno przestrzeń ładunkową, jak i ogólną przestrzeń wewnętrzną, a oto samochody, które znalazły się na szczycie.

Honda CR-V jest powszechnie uważana za jeden z najlepszych rodzinnych SUV-ów z wielu powodów. Oferuje dużo przestrzeni ładunkowej, dużo miejsca we wnętrzu i wystarczająco dużo miejsca dla całej rodziny. Jeśli jednak chcesz mieć jak najwięcej miejsca, powinieneś zdecydowanie sprawdzić minivana Honda Odyssey.

Nowy Hyundai Santa Fe jest znaczącym uaktualnieniem w stosunku do starego, a jeśli sparujesz to z całą oferowaną przestrzenią, Santa Fe jest świetną opcją. Jeśli chcesz ogromny trzyrzędowy SUV z doskonałą przestrzenią wokół siebie, sprawdź Nissana Armadę.

Jeśli jednak nie lubisz SUV-ów, nie obawiaj się, ponieważ Audi A8 i BMW serii 7 oferują mnóstwo miejsca dookoła. Ze wszystkich wymienionych tutaj samochodów, te dwa są zdecydowanie najwygodniejsze, ale nie są tak przestronne jak Nissan Armada czy Honda Odyssey.

Honda CR-V – Rodzinny SUV benchmark

Honda CR-V to średniej wielkości SUV, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Od pokoleń wiele amerykańskich rodzin powierza CR-V przewóz swoich ukochanych osób i można śmiało powiedzieć, że dokonały właściwego wyboru, jeśli chodzi o przestrzeń, bezpieczeństwo i niezawodność.

Niezależnie od tego, czy chodzi o przestrzeń nad głową, na nogi, czy przestrzeń ładunkową, CR-V wyróżnia się dzięki dość dobrze przemyślanej konstrukcji. Mimo że w CR-V mieści się pięć osób, a nie siedem, przestrzeń w obu rzędach jest lepsza niż w prawie każdym 7-miejscowym SUV-ie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę przestrzeń ładunkową.

  Czy można używać klatki dla psa w samochodzie?

Honda Odyssey – Najlepszy rodzinny minivan na rynku

Jeśli jesteś prawdziwym rodzinnym mężczyzną, lepiej będzie Ci w minivanie, a nie ma lepszego minivana niż Honda Odyssey. Odyssey oferuje mnóstwo miejsca we wnętrzu, do tego stopnia, że Honda wyposażyła go w zestaw mikrofonów, dzięki którym możesz nawet rozmawiać z pasażerami z tyłu.

Niezawodność jest również lepsza niż w przypadku większości minivanów produkowanych w USA, podobnie jak wydajność paliwowa. Silnik V6 pod maską zapewnia mnóstwo mocy, a jednocześnie jest wystarczająco cichy, by jeździć nim na co dzień.

Nissan Armada – trzyrzędowy SUV behemot

Japończycy wiedzą, jak stworzyć świetny samochód rodzinny. Nie wydają niebotycznych sum pieniędzy na krzykliwe, high-endowe systemy audio i 20-calowe felgi, zawsze chcą udoskonalić to, co najważniejsze, zanim zdecydują się pójść o krok dalej. Jest to szczególnie widoczne w przypadku Nissana Armady.

Dzięki wyjątkowym wynikom w zakresie bezpieczeństwa, Armada jest idealna dla dużej rodziny, a jeśli do tego dołożysz mocny silnik V8, możesz śmiało powiedzieć, że poczujesz się jak król szos. Nowo przeprojektowana Armada oferuje znacznie zaktualizowany system informacyjno-rozrywkowy i ogromną przestrzeń ładunkową po złożeniu trzeciego rzędu siedzeń.

Audi A8 – Postęp dzięki technologii

Mimo że wszystkie wyżej wymienione samochody są niezwykle pojemne, nie są tak komfortowe jak Audi A8. Ten pełnowymiarowy flagowy sedan z Ingolstadt został stworzony dla tych, którzy spędzają dużo czasu na drodze i dla tych, którzy chcą to robić w najwyższym stylu i komforcie.

  Jak niezawodne są samochody z funkcją samodzielnego parkowania?

A8 nie wygląda tak wyraziście jak nowe BMW serii 7, ale wiele osób woli takie rozwiązanie, ponieważ stonowany wygląd sprawia, że jazda jest jeszcze przyjemniejsza. A8 jest standardowo wyposażone w Apple CarPlay, duży panoramiczny szyberdach, system dźwiękowy B&O, podgrzewane i wentylowane fotele z 22-stopniową regulacją mocy, pneumatyczne zawieszenie i wiele więcej.

BMW serii 7 – Wybór kierowcy

Jeśli cenisz sobie przyzwoite prowadzenie samochodu, lepiej zdecydować się na BMW serii 7 niż Audi A8, ponieważ układ kierowniczy w A8 sprawia wrażenie odłączonego w porównaniu z tym oferowanym przez serię 7. Seria 7 oferuje również jedwabiście gładkie zawieszenie pneumatyczne, mocną linię silników i najbardziej przestronne tylne siedzenia spośród wszystkich sedanów dostępnych w sprzedaży, oprócz Rolls Royce’a Phantoma.

Przestrzeń ładunkowa jest na tym samym poziomie, co ta oferowana w A8, co oznacza, że będziesz zadowolony z jednego z nich. Seria 7 jest również wyposażona w mnóstwo funkcji w standardzie, a jeśli chodzi o te dwa modele, najlepiej zdecydować się na serię 7, jeśli cenisz sobie prowadzenie, ale wybierz A8, jeśli cenisz sobie technologię.

Sekcja FAQ

Czy trzyrzędowe SUV-y są najbardziej praktycznymi SUV-ami?

To zależy od tego, czy chcesz korzystać z trzeciego rzędu siedzeń, czy nie. Jeśli potrzebujesz wystarczająco dużo miejsca dla 7 pasażerów, to tak, spośród wszystkich SUV-ów, trzyrzędowy SUV jest tym, który powinieneś kupić. Jednakże, trzeba będzie poświęcić przestrzeń ładunkową, aby wygodnie zapakować siedmiu pasażerów w jednym samochodzie.

To powiedziawszy, jeśli nie planujesz używać wszystkich siedmiu siedzeń, lepiej zdecydować się na 5-miejscowego SUV-a, ponieważ w jednym z nich znajdziesz więcej miejsca. Nawet po opuszczeniu trzeciego rzędu siedzeń, wiele trzyrzędowych SUV-ów czuje się nieco ciasno w środkowym rzędzie.

  Jakie są oznaki uszkodzonego silnika?

Jaki jest najbardziej przestronny samochód elektryczny?

Najbardziej przestronnym samochodem elektrycznym jest bez wątpienia Tesla Model X, ponieważ Model X ma wystarczająco dużo miejsca, aby wygodnie zapakować do siedmiu pasażerów jednocześnie, co jest rzadkością w segmencie samochodów elektrycznych. Tak czy inaczej, jeśli nie potrzebujesz tak dużo miejsca, możesz łatwo złożyć drugi i trzeci rząd, aby uzyskać przestronną przestrzeń ładunkową.

Jeśli chcesz bardziej przypominający sedana samochód elektryczny, koniecznie sprawdź nowego Mercedesa EQS, ponieważ EQS oferuje wiodący w swojej klasie komfort wnętrza i przestrzeń w segmencie elektrycznych sedanów.

Czy SUV-y to najlepsze samochody, jeśli zależy mi przede wszystkim na przestrzeni?

SUV-y rzeczywiście oferują dużo miejsca, ale minivan lub furgonetka osobowa to znacznie lepszy wybór. Istnieje wiele vanów pasażerskich, takich jak Ford Transit, RAM ProMaster City Wagon, Mercedes Benz Sprinter, czy GMC Savana.

Musisz pamiętać, że wszystkie te furgonetki są raczej ogromne i trochę trudne do prowadzenia dla tych bez doświadczenia van. Niemniej jednak, są to te, które należy przejść do, jeśli chcesz najwyższej przestrzeni bez względu na wszystko.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z