Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

Który silnik Mercedesa brzmi jak Pagani?

Pagani Zonda to jeden z najlepiej brzmiących samochodów, jakie kiedykolwiek powstały. Jeśli jednak kochasz samochody Mercedes-Benz i chciałbyś mieć model, który brzmi jak Pagani, możesz go znaleźć.

6,0-litrowy silnik V12 Mercedesa M120 brzmi jak Pagani Zonda. Jest to ten sam silnik, który został użyty w pierwszym Pagani Zonda, czyli C12. Silnik ten można znaleźć w modelach samochodów Mercedesa, takich jak W140 S600 i CL600.
Alternatywnie, można użyć 5,8-litrowego silnika M137 Mercedesa. Dzisiejszy Pagani Zonda używa zmodyfikowanego 7,0-litrowego i 7,3-litrowego silnika AMG V12, który jest wolnossący. Tak więc, jeśli chcesz, aby Twój Mercedes brzmiał jak Pagani, powinieneś znaleźć jeden z tych silników.

Jak sprawić, by Mercedes brzmiał jak Pagani?

Jeśli kochasz samochody wyścigowe, to zapewne uwielbiasz dźwięk Pagani Zonda. Jednak Pagani jest bardzo drogie i nie każda osoba może sobie na nie pozwolić. Niezależnie od tego, jeśli chcesz mieć tańszy luksusowy samochód, który brzmi jak Pagani, możesz go dostać od Mercedesa. Oto jak się za to zabrać:

Poszukaj modelu Mercedesa z silnikiem podobnym do tego z Pagani

Pierwszą rzeczą jest szukanie samochodu, który brzmi jak silnik Pagani. Jak wspomniano powyżej, Pagani Zonda używa zmodyfikowanego 7,0-litrowego i 7,3-litrowego silnika AMG V12, który jest wolnossący. Jeśli jednak trafisz na model Mercedesa z 6,0-litrowym silnikiem M120, będzie jeszcze lepiej.
Ten typ silnika występował w Mercedesach CL600, S600 i SL600 produkowanych w latach 1992-2002. Nawet jeśli Mercedes zaprzestał produkcji tych samochodów, nadal można znaleźć używane samochody w świetnych cenach. Większość z nich waha się od 9 000 do 18 000 dolarów. Ale z całym tym zamieszaniem, które teraz przeżywają, spodziewaj się, że ich cena wzrośnie.

  Najlepszy Mercedes RV

Nabyć równej długości długie rury wydechowe

Następnym krokiem jest znalezienie dealera, który założy dokładnie takiej samej długości długie rury wydechowe, aby Twój W140 SL600 lub S600 brzmiał jak Pagani. Niestety, jest tylko jeden dealer z tymi wykonanymi na zamówienie kolektorami rurowymi o równej długości i znajduje się on w Japonii.
Warsztat, o którym mowa, znany jest jako Technical Garage Sasaki, a dealer nazywa się Sasaki San. Chociaż dealer nie ma dużej obecności na portalach społecznościowych, można się z nim skontaktować poprzez jego stronę na Facebooku, „Technical Garage Sasaki”.
Sasaki San łączy 7,3-litrowy silnik Mercedes-AMG V12, który jest oparty na 6,0-litrowym dwunastocylindrowym Mercedesie M120 i dodaje równej długości długie rurowe kolektory i układ wydechowy na zamówienie, aby samochód brzmiał jak Pagani Zonda. Ten znakomity układ wydechowy będzie kosztował Was ponad 12 000 dolarów.

Ciesz się jazdą

Po tym, jak Sasaki San wyposaży Państwa Mercedesa W140 S600 lub SL600 w kolektory rurowe o równej długości i znakomity układ wydechowy, mogą Państwo cieszyć się jazdą. Wydobywający się dźwięk będzie taki sam, jak w przypadku Pagani Zonda.
Jednym z beneficjentów wynalazku Sasaki San jest Youtuber Effspot i fotograf Mark Riccioni. Effsport zlecił wykonanie takiego wydechu do swojego Mercedesa S600, natomiast Riccioni kupił od Sasakiego model W140 S600, który był samochodem demonstracyjnym jego firmy.
Skoro Mercedesy W140 S600 i SL600 są w niższej cenie, łatwiej zrozumieć, dlaczego wielu osobom podoba się ten pomysł. Sasaki nie otrzymał żadnego zamówienia na swój customowy układ wydechowy przez 7 lat, ale po tym jak Effsport opublikował filmik z jego W140 S600 po tuningu, stał się on viralem.

  Jaka jest najbardziej luksusowa klasa Mercedesa?

Jakie są cechy silnika Mercedes-Benz M120?

M120 to wysokiej klasy samochodowy tłokowy silnik V12. Posiada on aluminiowy blok silnika wyłożony aluminium/krzemem. Aluminiowe głowice cylindrów DOHC mają cztery zawory na cylinder. Ponadto, silnik wykorzystuje sekwencyjny wtrysk paliwa i kute stalowe korbowody.
Silnik ten był stosowany w modelach Mercedes Klasy S produkowanych w latach 1990-2002. Ze względu na nowe przepisy dotyczące emisji spalin, które zostały wprowadzone w 2002 roku, Mercedes zaprzestał produkcji tego silnika. Został on później zastąpiony przez mniejszy, mniej wydajny i krótko działający, 5,8-litrowy silnik M137 V12.

More Mercedes questions

Jak mogę sprawić, by mój samochód brzmiał jak bolid Formuły 1?

Jest kilka sposobów na to, aby Twój samochód brzmiał jak bolid F1. Zależy to jednak od Twojego budżetu. Mogą Państwo zdecydować się na wymianę wydechu w swoim Mercedesie-Benz i dostroić silnik do maksymalnych obrotów. Alternatywnie, można również użyć głośników, aby stworzyć takie dźwięki.

Co sprawia, że samochód brzmi jak samochód wyścigowy?

Jeśli Państwa Mercedes-Benz brzmi jak samochód wyścigowy, może to być oznaką problemu. Są różne rzeczy, na które powinni Państwo zwrócić uwagę. Może to być spowodowane tym, że podnośniki poruszające mechanizmem zaworowym nie otrzymują idealnego ciśnienia oleju, poluzowany lub zużyty sworzeń tłokowy, lub też pręty łączące.

Który silnik Mercedes-Benz jest najbardziej niezawodny?

Przez lata Mercedes wymyślił kilka potężnych i wyjątkowych silników, które spisywały się nad wyraz dobrze. Jednak najbardziej niezawodnym silnikiem Mercedesa jest silnik 2.6 R6 Mercedes. Silnik ten można znaleźć w modelu W124 i jest on bardzo trwały.
Inne niezawodne silniki, o których warto wspomnieć to silnik 4.2 V8 Mercedesa, silnik 2.0 V8 Mercedesa, silnik 2.0d Mercedesa, silnik 3.5 V6 Mercedesa oraz silnik 2.1 CDI Mercedesa. Większość z tych silników jest nie tylko trwała, ale również nie sprawia zbyt wielu problemów.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Ile kosztuje Mercedes W220 S-Class?

Cena Mercedesa-Benz W220 S-Class będzie się różnić w zależności od rocznika i modelu. Model W220 był produkowany w latach 1999-2006, co oznacza, że nie powstają już nowe modele. Można jednak znaleźć wysokiej jakości modele używane, których cena waha się od 10 000 do 22 000 dolarów. Na przykład, można dostać 2001 Mercedes S430 W220 za $10,900.

Oprócz M120, jakie inne silniki Mercedesa występują w Pagani Zonda?

Pagani Zonda wykorzystywała 3 różne silniki Mercedesa. Wszystkie te silniki były różnymi wersjami silnika M120. Pierwszym z nich był silnik 6.0L użyty w Pagani Zonda C12, następnie 7.0L w C12-S i Zonda GR, i w końcu 7.3L w Zonda S.

Końcowe przemyślenia

6.0-litrowy silnik V12 Mercedesa M120 brzmi jak Pagani. Ale aby uzyskać prawdziwy dźwięk Pagani Zonda, będziesz musiał dostroić samochód. W tym celu potrzebne będą wykonane na zamówienie równej długości kolektory rurowe i genialny wydech z Technical Garage Sasaki w Japonii.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z