Który SUV jest lepszy – Cadillac czy Mercedes?

Jeśli szukasz wysokiej jakości luksusowego SUV-a, istnieje duże prawdopodobieństwo, że już natknąłeś się na SUV-y Cadillaca i Mercedesa. Ale który luksusowy SUV powinieneś wybrać pomiędzy Cadillac’iem a Mercedesem?

Mercedes SUV ma niewielką przewagę nad Cadillac SUV. Dlatego też Mercedes SUV jest nieco lepszy niż Cadillac SUV. Niemniej jednak, jeśli szukasz niedrogiego luksusowego SUV-a, Cadillac jest nieco tańszy od Mercedesa. Ale jeśli pragniesz SUV z luksusowych i zaawansowanych technologicznie funkcji, to Mercedes jest najlepszą opcją.

Aby pomóc Ci mieć łatwy czas decydując między Cadillac i Mercedes SUV, porównaliśmy kilka modeli z obu marek. Są one następujące:

2021 Mercedes-Benz GLE 350 VS 2021 Cadillac XT5

Wybór między Mercedesem GLE 350 a Cadillaciem XT5 to trudny wybór. Oba te pojazdy wyróżniają się na tle większości SUV-ów dostępnych na rynku. Zaczynając od wyglądu, GLE 350 wygląda bardziej atrakcyjnie niż Cadillac XT5 SUV.

Jeśli chodzi o cenę, Cadillac XT5 idzie za około 44.000 dolarów, podczas gdy Mercedes Cadillac XT5 idzie za około 54.000 dolarów. Tak więc, XT5 jest nieco tańszy niż GLE 350 SUV. Dodatkowo, GLE 350 jest dość większy i może pomieścić nawet do 7 pasażerów, podczas gdy XT5 może pomieścić tylko do 5 pasażerów.

Mercedes-Benz GLE 350 SUV wyposażony jest w 2,0-litrowy silnik inline-4 turbo z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów 9G Tronic. Samochód może przyspieszyć z o do 60 mph w 7,1 sekundy. Natomiast Cadillac XT5 ma 2,0-litrowy silnik turbo 4-cylindrowy z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów.

2020 Mercedes-Benz GLS VS 2020 Cadillac Escalade

Jeśli chcesz większy i bardziej zaawansowany SUV od Mercedesa i Cadillaca, modele GLS i Escalade są drogą do zrobienia. Mercedes-Benz GLS model ma cenę bazową 75.950 dolarów, podczas gdy Cadillac Escalade ma cenę wywoławczą 75.195 dolarów. W związku z tym, oba są prawie równe.

  Najlepszy używany SUV BMW

Oba z tych samochodów są wyposażone w potężny silnik V8. Ponadto, mają przystojny wygląd z nowoczesnymi i pluszowymi wnętrzami. Należy jednak pamiętać, że GLS jest wyposażony w system AWD, podczas gdy Escalade posiada napęd na cztery koła.

Która marka jest ogólnie lepsza – Cadillac czy Mercedes?

Wygląd

Pierwszą rzeczą, którą każda osoba zauważa w samochodzie, jest jego wygląd zewnętrzny. Zarówno Mercedes, jak i Cadillac mają jedne z najlepiej zaprojektowanych pojazdów na rynku. W rezultacie, ostateczny wybór będzie zależał od gustu i preferencji kupującego.

Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, Mercedes ma bardziej wyrafinowane wnętrze z lepszymi funkcjami. Funkcja infotainment Mercedesa jest jedną z najlepszych na rynku. Niemniej jednak, Cadillac nie jest daleko, jak to również może pochwalić się pięknym i zaawansowanym wnętrzem. Jest nawet bardziej przestronny niż Benz.

Osiągi

Jeśli chodzi o osiągi, Mercedes ma przewagę nad Cadillaciem. Większość modeli Mercedesa jest wyposażona w doskonałe silniki, które osiągają o wiele lepsze wyniki niż Cadillac. A jeśli chodzi o warianty Mercedes AMG, ich wydajność jest ponad wykresami w porównaniu do Cadillaca.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest bardzo ważne przy wyborze luksusowego samochodu. Dobrą wiadomością jest to, że oba z tych samochodów oferują bezpieczeństwo dla swoich pasażerów. Cadillac może pochwalić się takimi funkcjami jak alert zmiany pasa ruchu, alert bezpiecznego siedzenia, asystent utrzymania pasa ruchu z ostrzeżeniem o opuszczeniu pasa ruchu, widzenie przestrzenne i parkowanie pieszych.

Z drugiej strony, Mercedes oferuje również jedne z najlepszych funkcji bezpieczeństwa, które obejmują asystenta martwego pola, aktywny system wspomagania parkowania, asystent uwagi, usługa połączeń alarmowych Mercedes-Benz i LED światła do jazdy dziennej i lampy tylne. Tak więc, niezależnie od tego, którą markę wybierzesz, możesz się zrelaksować wiedząc, że są one bezpieczne.

  Najlepsze SUV-y dla wysokich kierowców

Technologia

Oczywiście Mercedes jest wyposażony w lepszą technologię niż Cadillac. Mercedes był w czołówce większości istotnych technologii samochodowych na przestrzeni lat. Niemniej jednak, Cadillac również może pochwalić się kilkoma wysokiej klasy funkcji, które poprawiają doświadczenie kierowcy, takie jak standardowy super cruise.

Inne zaawansowane funkcje technologiczne, które Cadillac oferuje to system uwagi kierowcy, system infotainment na tylnych siedzeniach z 10-calowymi ekranami i hotspot Wi-Fi 4G LTE. Natomiast Mercedes oferuje również wyjątkowe funkcje, takie jak Apple CarPlay, system COMAND, bezprzewodowe ładowanie oraz podwójny 12,3-calowy wyświetlacz centralny.

Cena

Pod względem cenowym Cadillac jest bardziej przystępnym pojazdem. Nawet jeśli Cadillac składa się z wysokiej klasy funkcji, samochód jest o wiele tańszy niż Mercedes. Tak więc, jeśli chcesz zaoszczędzić trochę gotówki, ale nadal cieszyć się luksusową jazdą, Cadillac spełni Twoje potrzeby.

FAQ

Czy Cadillac jest lepszy od Mercedesa?

Nie, Cadillac nie jest lepszy od Mercedesa. Ogólnie rzecz biorąc, Mercedes może pochwalić się lepszą technologią, wydajnością, komfortem, a nawet długoterminową niezawodnością. Pomimo Cadillac jest doskonałym samochodem luksusowym, to nadal brakuje w porównaniu do Mercedesa lub innych popularnych niemieckich marek luksusowych, takich jak Audi i BMW.

Jednakże, jeśli szukasz nieco przystępnej cenie luksusowy samochód z zadziwiających funkcji, Cadillac może być doskonałym wyborem. Cadillac jest nieco tańszy od Mercedesa, ale nie posiada lepszych cech niż Mercedes.

Która marka oferuje bardziej niezawodne SUV-y – Cadillac czy Mercedes?

Według raportów konsumenckich, Cadillac jest jedną z najmniej niezawodnych marek samochodów luksusowych na rynku. Co więcej, Cadillac Escalade jest jednym z najmniej niezawodnych samochodów i doświadcza wielu problemów. Mimo, że Mercedes nie jest zbyt niezawodny, to jest nieco bardziej niezawodny niż Cadillac.

  Jaki jest najlepszy silnik Mercedesa?

Czy Cadillac jest marką luksusową?

Tak, jest. Cadillac jest jedną z dwóch amerykańskich marek luksusowych w dobrej wierze. Ta marka jest pod General Motors, która przez lata wyrobiła sobie markę. Cadillac oferuje SUV-y, crossovery i sportowe sedany. Dlatego nabywcy luksusowych samochodów mają wiele opcji do wyboru.

Która marka jest droższa – Cadillac czy Mercedes?

Oczywiście, że Mercedes. Można się tego spodziewać, ponieważ Mercedes posiada lepsze pojazdy niż Cadillac. Pojazdy Mercedesa mogą się pochwalić zaawansowaną technologią inżynieryjną i wyjątkowym designem niż Cadillac. Poza tym, ich modele AMG są mocniejsze i lepiej wyposażone niż większość modeli Cadillaca.

Który samochód jest najdroższy w utrzymaniu – Cadillac czy Mercedes?

Mercedes-Benz i Cadillac to pojazdy luksusowe. Dlatego koszt utrzymania obu tych marek jest dość wysoki w porównaniu do standardowych samochodów, takich jak Toyota. Mercedes-Benz jest jednak nadal nieco droższy w utrzymaniu niż Cadillac. Ale różnica nie jest aż tak duża.

Podsumowanie

Zarówno Mercedes jak i Cadillac produkują jedne z najlepszych luksusowych SUV-ów na rynku. Jednak te SUV-y różnią się ceną, osiągami i niezawodnością. Cadillac jest tańszy od Mercedesa, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób o ograniczonym budżecie. Wręcz przeciwnie, SUV-y Mercedesa są bardziej niezawodne, komfortowe i działają lepiej niż Cadillac.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z