Który SUV jest najlepszy do spania?

Początkowo można by pomyśleć, że im większy SUV, tym lepiej sprawdza się w warunkach kempingowych/spania. Jednak większość ludzi nie kupuje swoich SUV-ów wyłącznie ze względu na spanie i dlatego musimy znaleźć SUV-y, które są świetne w wielu różnych rzeczach.

Aby zrobić to poprawnie, powinniśmy rozważyć kompaktowe, średniej wielkości i pełnowymiarowe SUV-y w kilku różnych kategoriach cenowych. Czasami osoba chce bardziej utylitarny SUV, który jest głównie skierowany do off-roading lub przygody, inni mają tendencję do preferowania dużych luksusowych codziennych kierowców.

Jeśli chodzi o kompaktowe SUV-y w przystępnej cenie, Honda CR-V jest świetną opcją. Ponadto, jeśli chcesz bardziej luksusową opcję, Audi Q5 jest jednym z nich, aby przejść. Jeśli chodzi o średniej wielkości SUV-y, Jeep Cherokee jest świetną opcją cenową, natomiast Volvo XC90 to świetna opcja luksusowa.

Jeśli jednak chcesz mieć największy i najbardziej przestronny SUV na rynku, powinieneś rozważyć zakup pełnowymiarowego SUV-a. Ford Expedition to klasyk, jeśli chodzi o świetne pełnowymiarowe SUV-y, podczas gdy Mercedes GLS to najlepszy pełnowymiarowy luksusowy SUV do spania/kempingu.

Honda CR-V

Mimo, że CR-V nie oferuje trzyrzędowych siedzeń, to oferuje dużą tylną ławkę, którą można złożyć, aby cieszyć się dużą przestrzenią do spania. Co więcej, CR-V to niezawodna opcja dla każdego, kto szuka kompaktowego SUV-a, niezależnie od przeznaczenia.

Poza tym, że CR-V jest bestsellerem w tym segmencie, oferuje również dużo przestrzeni ładunkowej, która zawsze się przydaje, zwłaszcza jeśli masz tendencję do spania w swoim SUV-ie. Hondy są również dość niezawodne i świetnie sprawdzają się zarówno na krótkich, jak i długich dystansach.

  Dlaczego nie powinieneś kupować kabrioletu?

Audi Q5

Audi Q5 wygląda świetnie, czuje się świetnie i jeździ świetnie. Pod względem przestrzeni oferuje konkurencyjne wymiary, ale to, co robi najlepiej, to komfort. Niewiarygodnie pluszowe, wielokierunkowo podgrzewane lub chłodzone fotele z funkcją masażu powinny zapewnić wygodę podczas snu lub jazdy.

Jeśli złożysz siedzenia, przestrzeń stanie się jeszcze bardziej przestronna, do tego stopnia, że będziesz mógł się nawet rozciągnąć. Pod względem niezawodności Q5 jest jednym z najbardziej niezawodnych modeli Audi, części zamienne są wszędzie, a ponadto zachowuje świetną wartość odsprzedaży.

Jeep Grand Cherokee

Grand Cherokee zaczynał jako solidny, utylitarny SUV i nadal nim jest. Jednak najnowszy Grand Cherokee jest również świetnym luksusowym SUV-em, a jednocześnie nie jest tak drogi jak niektórzy europejscy konkurenci. Przestrzeni jest mnóstwo, fotele są wygodne, a przestrzeń ładunkowa ogromna.

Pod względem cenowym nowy Grand Cherokee oferuje bardzo wiele, ponieważ wciąż zachowuje stosunkowo niską cenę. Niezawodność jest obecnie na przyzwoitym poziomie, podobnie jak komfort. Do celów sypialnych Grand Cherokee sprawdza się znakomicie, ponieważ tylne siedzenia można złożyć, jeśli chcemy mieć dużą płaską powierzchnię.

Volvo XC90

Volvo XC90 to doskonały luksusowy SUV średniej wielkości, ponieważ oferuje styl, luksus, technologię i bezpieczeństwo, nie będąc przy tym zbyt krzykliwym ani zbyt drogim. Wiele osób uważa, że XC90 oferuje znacznie więcej niż wiele niemieckich samochodów klasy średniej premium i trudno się z tym nie zgodzić.

  Najlepszy używany SUV Mercedesa

Najlepszą rzeczą w XC90 jest to, że można złożyć wszystkie trzy rzędy siedzeń, aby uzyskać dużą płaską powierzchnię. Ta powierzchnia jest wystarczająco duża dla materaca, a to sprawia, że XC90 jest jednym z najlepszych SUV-ów na tej liście.

Ford Expedition

Prawie żaden inny przystępny cenowo pełnowymiarowy SUV nie jest tak rozpoznawalny jak Expedition, i to nie bez powodu. Expedition jest również świetny, jeśli chodzi o holowanie, ponieważ oferuje lepsze możliwości holowania w porównaniu z wieloma pełnowymiarowymi SUV-ami.

Expedition jest wystarczająco duży, aby zmieścił się w nim namiot montowany na dachu, który może przekształcić go w doskonały pojazd kempingowy. Osiągi są godne podziwu, podobnie jak komfort i przestrzeń wewnątrz. Można również łatwo umieścić materac po złożeniu siedzeń, co jest standardem w wielu pełnowymiarowych SUV-ach.

Mercedes Benz GLS

Mercedes Benz GLS to świetny pełnowymiarowy SUV, jeśli chodzi o komfort, luksus, przestrzeń, technologię i bezpieczeństwo. Dzięki swoim ogromnym rozmiarom, GLS jest w stanie przewieźć zarówno ładunek, jak i ponad 5 pasażerów. Podobnie jak w przypadku każdego innego Mercedesa, GLS jest wyposażony w wiele komfortowych i luksusowych udogodnień.

Jednak duże, pełnowymiarowe SUV-y mogą być nieco uciążliwe w warunkach miejskich, ponieważ trudno jest znaleźć miejsce parkingowe wystarczająco duże dla GLS. Ponadto, mimo że GLS jest wyposażony w wiele kamer i czujników, widoczność nie jest tak dobra, jak w niektórych kompaktowych SUV-ach.

Dział FAQ

O czym powinienem pamiętać, jeśli zamierzam spać w samochodzie?

Po pierwsze, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania blisko cywilizacji, tak dla pewności. Po drugie, pozostawić okna otwarte przez cały czas, ale należy również przykryć je kocami lub wbudowanymi roletami samochodowymi dla zwiększenia prywatności i bezpieczeństwa.

  Jaki jest topowy SUV Mercedesa?

Po trzecie, zawsze miej sprawny telefon komórkowy, bo nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć. Niektóre kraje nie zezwalają na spanie w samochodzie, więc upewnij się, czy spanie w samochodzie jest legalne. Zaopatrz się w kilka niezbędnych gadżetów, takich jak power banki i latarki.

Czy uduszę się, jeśli nie zostawię otwartych okien?

Nie uduszą się Państwo, jeśli zamkną Państwo wszystkie okna, jednak pozostawienie otwartych okien pozwala na zachowanie świeżości w kabinie. Samochody nie są hermetyczne, co oznacza, że otwory wentylacyjne nadal będą wpuszczać powietrze, nawet jeśli wyłączysz klimatyzację.

Nawet jeśli technicznie rzecz biorąc nie możesz się udusić, jeśli jesteś sam, zawsze najlepiej jest otworzyć okno, aby się upewnić.

Czy spanie w samochodzie jest wygodne?

Dla niektórych spanie w samochodzie jest koszmarem, dla innych – przygodą i oszczędnością pieniędzy. Jeśli zdecydujesz się na spanie w samochodzie, to najlepiej tylko przez kilka dni, w przeciwnym razie powinieneś zdecydować się na kemping lub poszukać innych form zakwaterowania.

To zależy od tego, jak duży jesteś i jak duży jest twój samochód. Samochód nie może być bardziej wygodny niż łóżko, ale jeśli jest wystarczająco duży, aby zmieścił się w nim materac, to nie ma za wiele do stracenia.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z