Który SUV ma najmniej problemów?

Niezawodność jest prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, jeśli chodzi o zakup używanego lub nowego samochodu. Mimo, że samochód może być bardzo wartościowy, mieć wiele funkcji, a nawet oferować wiodące w swojej klasie właściwości, ale bez niezawodności nie można się nim cieszyć w odpowiedni sposób.

SUV-y w ostatnich latach zyskały na popularności, co czyni je niezwykle pożądanymi bez względu na markę. Jeśli więc połączysz popularnego SUV-a z doskonałymi wynikami w zakresie niezawodności, to prawdopodobnie patrzysz na idealny samochód na miarę współczesnych czasów.

Tak czy inaczej, taki SUV nadal musi wyróżniać się na tle innych samochodów, jeśli chodzi o wiele innych czynników. Jeśli chcesz mieć niezawodnego SUV-a od niezawodnej marki, Toyota 4Runner jest najlepszym wyborem, ponieważ ten solidnie wyglądający SUV oferuje zarówno wyrafinowanie, jak i niezawodność.

Lexus RX crossover jest również niezwykle niezawodnym SUV-em, ale jest dostosowany bardziej do luksusu i stylu. Subaru Forester Crossover jest SUV-em zorientowanym na wartość, który nadal oferuje niesamowitą niezawodność. Na koniec, jeśli chcesz mieć niezawodnego dużego SUV-a, koniecznie sprawdź Nissana Armadę lub Lexusa GX.

Toyota 4Runner – Technologia i użyteczność w niezawodnej platformie

Nie jest niespodzianką, że Toyota rozpoczyna listę „best-of” niezawodności, ponieważ Toyota jest znana z produkcji niezwykle niezawodnych SUV-ów już od dziesięcioleci. Mało który SUV zyskał tak dużą popularność dzięki zdolności do wykazania się doskonałymi zdolnościami terenowymi i niezawodnością, ponieważ off-roading nie jest łaskawy dla współczesnych SUV-ów.

Mocną stroną modelu 4Runner jest zdecydowanie silnik, który może z łatwością przejechać kilkaset tysięcy kilometrów, korzystając jedynie z regularnej konserwacji. 4Runner jest wyposażony w napęd AWD, co oznacza, że sprawdza się doskonale w niemal każdych warunkach. Wreszcie, SUV-y Toyoty są znane z tego, że utrzymują swoją wartość, kiedy przychodzi czas na sprzedaż samochodu.

  Które SUV-y mają system wspomagania parkowania?

Lexus RX – Styl, niezawodność i luksus

Zarówno Toyota, jak i Lexus znane są z oferowania niezawodnych samochodów, ale różnica polega na tym, że Lexus oferuje zarówno luksus, jak i niezawodność, co jest znacznie trudniejsze do osiągnięcia. Zarówno 4Runner, jak i RX są równie niezawodne według wielu źródeł internetowych, ale jak wspomniano, RX oferuje o wiele więcej niż 4Runner.

Jeśli więc chcesz mieć bardziej luksusowego SUV-a, ale nie chcesz rezygnować z niezawodności, wybierz RX. Z drugiej strony, jeśli interesują Cię przede wszystkim utylitarne SUV-y i chcesz, aby służyły Ci przez długi czas, weź pod uwagę model 4Runner.

Subaru Forester – SUV o najlepszym współczynniku niezawodności

Mimo, że zarówno 4Runner jak i RX mają około 1 problem zgłaszany na 1000 pojazdów, Subaru Forester jest jeszcze lepszy, ponieważ oferuje wskaźnik występowania 0,00094 na 1000 pojazdów, co czyni go najbardziej niezawodnym SUV-em z dość dużym marginesem.

Oprócz najwyższej niezawodności, Forester jest również równie obiecujący, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i przystępność cenową. Jednak 4Runner i RX są lepsze od Subaru w dziale kosztów naprawy, ponieważ problemy zgłaszane w przypadku Forestera są znacznie poważniejsze, mimo że występują znacznie rzadziej.

Nissan Armada – Najwyższy przewidywany wynik niezawodności spośród wszystkich SUV-ów z 2021 roku

Nissan Armada jest również rezydentem w większości rankingów niezawodności, ponieważ oferuje najwyższą niezawodność na całej planszy. Poza tym, że jest jednym z najbardziej niezawodnych pełnowymiarowych, 7-miejscowych SUV-ów, Armada nie jest samochodem luksusowym.

  Jakiego używanego SUV-a powinienem unikać?

Armada ma jednak stosunkowo przystępną cenę jak na dużego SUV-a, co czyni ją świetnym samochodem rodzinnym. Co więcej, bezpieczeństwo jest również mocną stroną Armady, podobnie jak wiele komfortowych i technologicznych funkcji, które są w standardzie.

Lexus GX – Niezawodny, pełnowymiarowy, luksusowy SUV

Jak już wcześniej wspomniano, SUV-y Lexusa są stale na szczycie większości rankingów niezawodności, a pełnowymiarowy SUV GX nie jest inny. Ten obecny model jest coraz na trochę teraz, ale to nie znaczy, że GX nie jest pożądane.

Ponieważ jest pod koniec okresu eksploatacji, oznacza to również, że wszystkie problemy zostały rozwiązane w późniejszych modelach. Ponadto GX posiada wiele elementów wyposażenia standardowego, w tym system wspomagania ruchu poprzecznego z tyłu, system wykrywania pieszych, system utrzymywania pasa ruchu, system automatycznego hamowania, system monitorowania martwego pola i wiele innych.

Sekcja FAQ

Czy SUV-y są bardziej niezawodne od sedanów?

To zależy od marki i modelu SUV-a, którym jesteś zainteresowany, ale ogólnie rzecz biorąc, SUV-y są bardziej wytrzymałe w porównaniu do większości sedanów. Ponadto, SUV-y są zaprojektowane tak, aby od samego początku radzić sobie z trudniejszym terenem, co czyni je bardziej wytrzymałymi.

Ponieważ SUV-y stają się coraz bardziej popularne, producenci samochodów przesuwają swoje priorytety w kierunku SUV-ów i crossoverów, co oznacza, że są chętni do oferowania najlepszych SUV-ów. Jednak właściwa konserwacja jest niezbędna dla każdego typu samochodu, ponieważ bez niej żaden samochód nie jest niezawodny.

  Czy można ładować samochód elektryczny w domu?

Czy SUV-y są bezpieczniejsze od samochodów?

Tak, SUV-y są znacznie bezpieczniejsze w porównaniu do większości samochodów, ponieważ są one zbudowane tak, aby radzić sobie z bardziej wymagającymi środowiskami, co czyni je sztywniejszymi i cięższymi. W związku z tym, w przypadku kolizji, o wiele bezpieczniej jest być w SUV-ie, ponieważ są one cięższe i wyższe niż większość samochodów.

Według kilku badań, prawdopodobieństwo śmierci w wypadku jest o 50% mniejsze, jeśli jesteś w SUV-ie niż w normalnym samochodzie. Tak czy inaczej, to wszystko zależy od specyfiki, więc pamiętaj, aby nigdy nie skąpić na bezpieczeństwo przy zakupie nowego samochodu.

Jak mogę zwiększyć niezawodność mojego samochodu?

Aby zwiększyć niezawodność swojego samochodu, należy konserwować go zgodnie z zaleceniami producenta. Należy również skupić się na bardziej chłodnym podejściu do jazdy, co oznacza, że nie należy agresywnie przyspieszać ani zwalniać.

Naprawiaj wszystkie problemy natychmiast po ich zauważeniu i zawsze wybieraj oryginalne części. Musisz również wykonać wszystkie regularne kontrole płynów i wymiany i zawsze mieć pewność, aby oczyścić samochód i dbać o niego w ogóle.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z