Który SUV ma najmniejszy hałas drogowy?

Izolacja akustyczna jest jednym z najważniejszych aspektów luksusowego SUV-a. Trudno wyobrazić sobie luksusowy samochód, który nie korzysta z szerokiego zastosowania materiałów tłumiących dźwięki lub podwójnie szklanych okien. Co więcej, większość nowszych SUV-ów jest zaprojektowana bardziej aerodynamicznie, aby jeszcze bardziej ograniczyć hałas.

O tytuł najcichszego kompaktowego SUV-a rywalizują: Audi Q5, Mercedes GLC, BMW X3, Volvo XC60, Porsche Macan. Jednak ciche wrażenia z jazdy kompaktowym SUV-em można uzyskać nawet wybierając bardziej przystępne cenowo opcje, takie jak Mazda CX-5, Chevy Equinox czy Honda CR-V.

Jeśli chcesz, aby Twój średniej wielkości SUV był tak cichy, jak to tylko możliwe, warto sprawdzić Volvo XC90, Audi Q7, Mercedesa GLE, Porsche Cayenne lub BMW X5. Mimo, że można znaleźć bardziej przystępne cenowo SUV-y, które są rzeczywiście ciche, nie mogą one dorównać poziomom spokojnej pustki akustycznej, którą zapewniają te SUV-y.

Z drugiej strony, pełnowymiarowe SUV-y powinny stawiać na komfort, luksus, styl, technologię i ciszę. I nikt nie robi tego lepiej niż Rolls Royce Cullinan. Ale jeśli chcesz bardziej przystępnej opcji, Kia Telluride oferuje dość ciche doświadczenie. W segmencie aut klasy wyższej najcichsze są Range Rover, BMW X7 i Mercedes GLS.

Najcichszy kompaktowy SUV

Segment kompaktowych SUV-ów staje się jednym z najbardziej popularnych segmentów samochodów i jest raczej oczywiste, dlaczego tak wielu producentów samochodów po prostu nie przestaje produkować kompaktowych SUV-ów. A przy tak ostrej konkurencji, istnieje mnóstwo niesamowitych opcji do wyboru.

  Który SUV Mercedesa jest najbardziej niezawodny?

Ale Audi Q5, BMW X3, Volvo XC60, Porsche Macan i Mercedes GLC to najbardziej wyrafinowane kompaktowe SUV-y dostępne w sprzedaży. Jako doskonały samochód terenowy, SUV, który może prowadzić się dynamicznie i komfortowo za naciśnięciem jednego przycisku, Audi Q5 wydaje się być idealnym środkiem pomiędzy sportem a komfortem.

Mniej więcej tak samo jest z XC60, chociaż Szwed nie jest tak wyrafinowany jak Q5. BMW X3 i Porsche Macan to sportowe propozycje z całej gromady, ale w pewnych momentach można odczuć zwiększony poziom hałasu przenikający do kabiny.

I wreszcie, Mercedes GLC został zaprojektowany, aby osiągnąć najwyższy poziom komfortu i luksusu, i chociaż luksus jest mniej więcej taki sam jak w pozostałych kompaktowych SUV-ach segmentu executive, poziom komfortu jest rzeczywiście wysoki, a GLC jest prawdopodobnie najcichszym kompaktowym SUV-em w sprzedaży.

Najcichszy SUV średniej wielkości

Jeśli zdecydujesz się na przejście z kompaktowego SUV-a do średniej wielkości SUV-a, czeka Cię stały wzrost ceny, jakości wykonania, przestrzeni, mocy, a przede wszystkim luksusu i komfortu. Volvo XC90 jest niezwykle popularnym wyborem dla osób starszych, ponieważ oferuje niezwykle cichą kabinę i silnik.

Z drugiej strony Audi Q7 jest jeszcze większe niż XC90, a jeśli zdecydujesz się na silnik wysokoprężny, nie będziesz słyszał silnika, tak jak w XC90 z silnikiem wysokoprężnym. 3.0L diesel Audi może być słyszalny tylko podczas rozruchu w chłodniejsze poranki.

Mercedes GLE i BMW X5 są pozycjonowane nieco inaczej. X5 oferuje bardziej sportowy charakter, bardziej wciągającą jazdę, która czasami może być postrzegana jako nieco mniej wyrafinowane doświadczenie. To głównie kwestia preferencji, ale GLE sprawia wrażenie bardziej spokojnego.

  Jaki jest najmniejszy SUV Porsche?

Wszystkie te średniej wielkości SUV-y są niezwykle ciche. Można je wyposażyć w podwójne szyby, dedykowane opony, które redukują hałas opon, a wszystkie mogą zmienić swoją wysokość, aby dostosować idealny profil aerodynamiczny, który jest optymalny dla redukcji hałasu.

Najcichsze pełnowymiarowe SUV-y

Niezależnie od tego, czy masz dużą rodzinę, czy po prostu chcesz najlepsze doświadczenie SUV tam, pełnowymiarowy SUV jest zobowiązany, aby poczuć się jak król drogi. I na szczęście, opcje tutaj są obfite i wahają się od stosunkowo niedrogich do niesamowicie drogich.

Zaczynając od dołu, Kia Telluride. Choć niektórzy mogą zaprzeczać aspektowi luksusu, to w 100% prawdą jest, że Telluride wybija się ponad swoje możliwości, a poziom komfortu i ciszy jest naprawdę imponujący. Jednak Telluride wypada blado w porównaniu do Merca GLS, BMW X7 i Range Rovera.

Range Rover wygrywa tutaj, ponieważ oferuje najcichsze wrażenia, mimo że topowe wersje Maybach i Alpina GLS i X7 są jeszcze bardziej komfortowe i ciche. Jednak niekwestionowanym królem wszystkich pełnowymiarowych SUV-ów jest jedyny w swoim rodzaju Rolls Royce Cullinan.

Trudno mówić o komforcie i luksusie nie wspominając o Rolls Royce’ie, ponieważ ta angielska marka z Goodwood od dawna znana jest z produkcji najcichszych i najbardziej pogodnych luksusowych pojazdów na świecie.

FAQ Section

Czy sedany są cichsze od SUV-ów?

Częściej niż nie spotkasz się z tym, że sedan jest cichszy niż SUV. To fakt, że sedan siedzi niżej nad ziemią, co sprawia, że jest bardziej śliski, a przez to cichszy. Jednak niektóre SUV-y z wyższej półki starają się to zniwelować, stosując tłumienie dźwięku.

  Co może zniszczyć silnik samochodowy?

Wszystko sprowadza się do segmentu, o którym mowa, ponieważ 200k $ SUV jest najbardziej zdecydowanie nie będzie oferować bardziej ekskluzywne doświadczenie w porównaniu do 100k $ sedan. A poziom hałasu i wyrafinowanie systemu stereo są również prawdopodobne, aby skalować w górę z ceną samochodu, o którym mowa.

Który SUV coupe ma najmniejszy hałas na drodze?

O ten tytuł rywalizują Lamborgini Urus, Audi Q8, Porsche Cayenne Coupe, BMW X6 i Mercedes GLE Coupe. Najcichszym SUV-em coupe jest Audi A8, ponieważ Audi celowo sprawiło, że Q8 jest po przeciwnej stronie spektrum w porównaniu do swojego większego brata – Urusa.

Wszystkie wyżej wymienione SUV-y coupe są niezwykle ciche, a wybór jednego z nich jest zdecydowanie uzależniony od innych aspektów, a nie od poziomu ciszy.

Który SUV EV ma najmniejszy hałas drogowy?

EV nie mają działającego silnika, więc całe doświadczenie jest znacznie bardziej odmienne. Ale mimo to, Tesla Model X, Tesla Model 3 i Audi e-Tron to EV SUV-y z najmniejszym hałasem przenikającym do kabiny.

Warto wspomnieć, że ten segment jest w powijakach i za kilka lat prawdopodobnie będziemy mieli 5 razy więcej EV SUV-ów niż teraz.

James May

Więcej czasu spędzam na samochodach niż na czymkolwiek innym. Jeśli jesteś podobny do mnie, prawdopodobnie spodoba Ci się to, co napiszę o samochodach na tej stronie. Komentarze: james.may@luxurycarsa2z.com

Nowy na Auta Luksusowe A2Z